Дмитро Чекалкін
Кернес і колаборанти. Історія зради. Ретроспектива

У 2014 році Кернес, Добкін, Фукс і Дімент отримали від РФ $ 500 млн., щоб здати Харківську область. Про це російський політолог Соловей розповів в інтерв'ю Дмитру Гордону...

За інформацією російського політолога Валерія Солов'я, Кремль у 2014 році намагався підкупити керівництво Харківщини, щоб там «хлібом-сіллю зустріли російські танки». Коли операція не вдалася, Кернес і Дімент відмовилися повернути гроші.

За словами російського політолога Валерія Солов'я, $500 млн. були тільки першим траншем, загальна сума продажу Харківської області російським окупантам становила $2 млрд.

 «Можу сказати, що Україні дуже пощастило (розумію, що це звучить цинічно і двозначно), що вона відбулася лише Донбасом. Тому що плани були значно більшими. Вони почали здійснюватися в січні - лютому 2014 року, коли деякі керівники Харківської області та Харкова отримали $500 млн. першого траншу за те, щоб здати Харківську область Російській Федерації», - сказав Соловей.

За його даними, гроші отримали мер Харкова Геннадій Кернес, тодішній голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, а також бізнесмени Павло Фукс і Юрій Дімент.

«Вони отримали частину грошей від людей Суркова. Йшлося про суму $2 млрд. За це Харків повинен був першим відкрити свої ворота і зустріти хлібом-сіллю російські танки. Я анітрохи в цьому випадку не гіперболізую. Після того як ці плани були зламані в силу обставин, Росія вимагала повернути аванс», - розповів Соловей.

За інформацією політолога, Добкін і Фукс «повернули гроші відразу ж, без розмов, як тільки Кремль від них це зажадав», а Кернес і Дімент «вирішили перехитрити Москву».

«Як ви розумієте, не вийшло... Кернес відмовився повертати, тому він отримав кулю в хребет (у квітні 2014 року під час пробіжки в Харкові в Кернеса вистрілив невідомий, горе політик вижив, але відтоді він пересувається у візку) Після цього він повернув свою частку авансу. А Дімента, для науки іншим, взагалі убили (Дімента, який був близьким другом Кернеса, застрелили в лютому 2016 року в Харкові - ВЗ)», - сказав Соловей.

Російський політолог переконаний: Москва хотіла включити до свого складу східні, південні і частину центральних областей України - Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Херсонську, Миколаївську та Одеську.

«Вся територія, яка влітку 2014 року стала називатися в російському дискурсі «Новоросією», повинна була бути - підкреслюю! - включена до складу РФ... Ніхто у Кремлі, коли плани тільки будувалися, не вважав, що справа обмежиться тільки Кримом чи тільки Донбасом. Це вважалося неуспіхом і особистою невдачею Владислава Юрійовича Суркова, коли справа обмежилася лише Донбасом», - зазначив Соловей.

На запитання про те, чи отримували від Кремля гроші керівники інших українських регіонів, Соловей відповів так: «Я цього не знаю. Я можу з упевненістю говорити про чотирьох керівників Харкова і Харківської області».

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як розвивається лучний спорт в Україні: інтерв'ю із власником лучної компанії
У новому інтерв'ю розповімо про лучний спорт — небанальне заняття, яке Gera in Company популяризує для всієї країни. Ми поспілкувалися зі засновником компанії, аби більше розповісти вам про лучний рух. Раптом він стане для вас улюбленим? ;)
Читати більше
Звучання віршів як голограма її душі: усе про творчість Марії Гончар
Героїнею нашого інтерв'ю стала неперевершена Марія Гончар – переможниця цьогорічного Міжнародного фестивалю «INTERNATIONAL ONLINE FOLK FESTIVAL UKRAINE - GEORGIA 2020 «Together in a distance» у номінації «Слова душі».
Читати більше