«Ми підтримуємо руки тих, хто колись тримав наші»: історія "Ґудзика"

13 листопада 2018
Kelsey Keff

У статті мова піде про одеський бренд виробів із фетру "Gudzyk", який дає можливість реалізації людям пенсійного віку. Вироби, які зроблені з любов'ю та ніжністю. Як прийшла ідея та де бабусі беруть натхнення,  далі.

Розкажіть про себе, про назву.

Проект “Gudzyk” бере початок з громадської організації Enactus ONU. Enactus ONU  це частина міжнародної організації Enactus, яка об‘єднує людей з бізнесу, студентів та викладачів. Основна діяльність спрямована на реалізацію подібних соціальних проектів. 
     Ідея проект з`явилась в той час, коли ми були в пошуках такої соціальної ідеї. А коли купка однодумців час від часу збираються в одному місці, то виходить досить непоганий фідбек. У нашому випадку це проект «Gudzyk».
У назви немає якоїсь історії. Вона з‘явилась після того, як ми вже точно визначились з тим, чим наша комерційна діяльність буде відрізнятись від інших. Було декілька варіантів, щось на кшталт «Granies’ bag», «By granny with love» та інші варіанти найбанальніших назв, які ми тільки могли пов’язати з бабусею. Серед них був і «Gudzyk». Команда одноголосно обрала його. 


Як прийшла така концепція магазину? З чого ви починали?

Ідея прийшла елементарно. Я вирішила зробили сумку із фетру, тому за допомогою прийшла, звісно, до своєї бабусі. Перший варіант суттєво відрізнявся від тих, що зараз є в нашому асортименті. Але й він круто надихнув тоді зробити ще одну, і ще.
     Ми довго «розкачувались». У нас були на руках два придатні варіанти сумок, саме виробництва здавалося простим. Навіть без грошей, обладнання, досвіду, спеціальних знань виробництво на початковій стадії не лякало. Найбільше нас хвилювало питання «де шукати бабусь?». Бабусь, які легко довіряться незнайомим студентам та почнуть працювати з нами заодно. Було багато прогалин, які, здавалося, ми не зможемо подолати.
Тоді ми просто вийшли на вулицю. Ставили всього декілька питань:

  • про актуальність проблеми матеріального забезпечення людей пенсійного віку;
  •  чи хотіли б вони щось змінити;
  • про наявність швейної машинки (для нас тоді це було важливо, бюджету на обладнання не було);
  •  та про навички шиття.

У такий спосіб обзавелися першими контактами бабусь. 


Скільки людей працює над створенням фетрових виробів?

Наразі три бабусі, зараз в процесі долучаємо ще одну. 

У вашому профілі Інстаґраму зазначено, що магазин  “вироби руками бабусь”. Чому, власне, люди пенсійного віку? 

На це є стільки причин, що я навіть не знаю, з чого почати (сміється  прим. ред.).Перша  практичний бік.
Пенсіонери  це люди, які знаються у швейному виробництві. В їхній час не було такої кількості різних брендів, магазинів, тому вони забезпечували себе цим самостійно. Нам не потрібно було витрачати купу часу для того, щоб навчити елементарного в шитті. Вони знаються на цьому точно краще за нас.
     Як показало опитування, 80% пенсіонерів вже мали обладнання, на якому могли працювати. Для запуску проекту його було цілком достатньо. У більшості випадків нам було досить показати виріб, відповісти на декілька питань і на наступну зустріч вже отримати готовий варіант сумочки. Та причин було достатньо і з іншого боку.


Їх можна охарактеризувати однією цифрою. 1700 грн  це середньостатистична українська пенсія. Матеріальний стан людей поважного віку насправді хвилює нашу команду. Ми спостерігаємо зараз жахливу картину: люди, які за плечима мають величезний досвід, опиняються за межею бідністю.
     Крім цього, старшим людям необхідне спілкування. Наш візит до бабусь може затримуватися на годину-півтори довше, ніж було заплановано. Їм є чим поділитись з нами, а ми можемо навчити їх сучасним тенденціям.



Ми працюємо воєдино зі старшим поколінням. Маленькими кроками змінюємо в нашій країні щось на краще. 


Як проходить відбір людей, які приходять працювати до вас? Є якісь особливі вимоги?

Головний із критеріїв  це бажання розвиватися в цьому напрямку та любити справу, якою займаєшся. Також ми звертаємо увагу на навички шиття, наявність швейної машинки, вміння працювати на ній та вільний час. 

Хочемо детальніше дізнатись про вашу команду? Хто є засновником?

Команда наша складається з 6 людей. Котюк Юля — «ідейний натхненник», або складними словами Project Manager. Юра Гранкевич  фінансовий менеджер. Аня Бабенко такий собі «Grannies’ catcher», тобто людина, яка, власне, відповідає за роботу з бабусями. Георгій Ромаскевич  менеджер з корпоративних замовлень. Христина Агафинікова  SMM. Саша Поправко  PR проекту.
     Хоча кожен відповідальний за свою частину роботи, все ж ми не обмежуємось рамками. 

Чи бували цікаві випадки на виробництві? Розкажіть про них детальніше.

Останні, які можу пригадати, пов‘язані з розширенням нашого асортименту. Одній з бабусь спало на думку додати рiзноманiття до виробiв  вона вирішила взяти все в свої руки. На основі базовоï модельки пані Людмила додала та змінила усього декілька деталей. 
     Кінцевий результат нас відверто вразив. З одного боку, це було зовсім не те, що потрібно. Але нашій аудиторії вона сподобалась, тому ми додали її до нашого асортименту.


Наші бабусі ламають стереотипи щодо стандартного мислення та навпаки намагаються боротись з ним. 


Цікавить, чому саме такі фешн-сумочки? адже, як каже стереотип, "бабусі гарно в’яжуть
спицями". Чи в тому й суть
 не йти за стереотипами?

Від початку нам радили все ж займатись з бабусями в‘язанням. І в‘язання стало б найпростішим шляхом, яким ми могли б піти. Але ми наполягли на своєму та обрали за основний матеріал фетр. І зараз ми доводимо знову й знову, що бабусі можуть не тільки в`язати шкарпеткт, шарфики, але і створювати такий трендовий продукт.

Ваші швеї відчувають свою користь для суспільства?

Так! У цьому є ще одна особливість роботи зі старшим поколінням. Вони насправді переживають за якість та відгуки про свою роботу. І радіють, як діти, коли ми читаємо фідбеки чергових задоволених клієнтів.
     У такий спосіб знову відчувають себе всередині ланцюжка подій. 


Вони створюють вироби, які приносять радість молоді. І саме це надихає їх створювати надалі більш якісно. 
 


Маю Вашу сумочку, вона направду неймовірної якості, абсолютно універсальна річ. Чи
плануєте рости у плані різноманітності товарів?

Обов‘язково! У планах ще дуже багато. Ми налаштовані підкорювати ринок не сентементальністю, а якістю. 


Під час роботи лунає якась музика? Цікаво стало, що полюбляють слухати швеї:)

Наші бабусі-фрилансерки працюють віддалено, кожна в себе вдома, тому ми не знаємо про їхні музичні вподобання. Але, наприклад, моя бабуся каже, що під пісні Олега Вінника працюється ідеально (сміється  прим.ред.).


Де черпаєте натхнення для свого проекту, для розробки дизайну? 

Від початку роботи в Gudzyk натхнення бачимо всюди! Від сумочок на перехожих до міжнародних брендів.

Що ви вважаєте найважчим у вашій роботі?


Морально найважче казати, що «щось пішло не так». 


Найважчим є робити буденну роботу. Інстаґрам має працювати щоденно  по декілька постів та сторіз на день. У нас часто все залежить більше від натхнення. Тому ми можемо зникнути на декілька днів з мережі, що погано впливає на статистику. 



Чому саме повсть? Чому не якась інша тканина? У чому перевага саме фетру?

Відверто кажучи, ми почали працювати з фетром, коли навіть і не здогадувались про його переваги. Вибір впав саме на цей матеріал через його еластичні якості. Він ідеальний для навчання та роботи в домашніх умовах. Пізніше ми краще розібрались в цій темі та з'ясували, що повсть насправді має багато плюсів.
Зараз працюємо з якісним корейським екофетром: він еластичний, не викликає алергії та зносостійкий. Також ця ніша ще не навантажена, відповідно нам легше знайти свою аудиторію. 


Чи були якісь авторські замовлення, над якими ви працювали?

Ми позиціонуємо себе як бренд, гнучкий до змін, тому нас часто просять зробити щось під замовлення. Здебільшого це авторські чохли для ґаджетів та ноутбуків. 

У вашої команди є якесь гасло? Яке і чому?

«Ми підтримуємо руки тих, хто колись тримав наші»

Саме таке гасло добре характеризує особливість нашої роботи. 

Ваші побажання нашим читачам.

Бажаємо ніколи не забувати про своїх бабусів та дідусів. Просто зараз зателефонуйте їм та поговоріть, адже вони так потребують нашої уваги!

Ми всією редакцією UaModna бажаємо вам успіху у всіх нових починаннях :)

Дякуємо!

Друзі, ми будемо вдячні, якби небайдужі люди долучились підтримати проект, який ще зовсім юний на ринку і якому не вистачає обладнання. Давайте робити добро разом!

Усі фото - інстаґрам. Придбати товари можна тут.

*Важливо! Будь-яке порушення авторського права карається законом!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше