Звички, які сприяють старінню

6 червня 2018
Редакція

Ознаки старіння виражаються по-різному, і цьому сприяють генетичні причини. Але не варто виправдовувати свою сивину або зайву вагу поганою генетикою. Є й об'єктивні причини погіршення здоров'я, у яких винні ми самі. І попереджати старіння потрібно шляхом зміни своїх повсякденних звичок, вважає HealthyWay.

Ось які звички сприяють старінню:

1. Сидяча робота

Малорухливий спосіб життя буквально вбиває нас. Дослідження показують, що жінки, які проводять щонайменше шість годин на день, сидячи на стільці, вмирають на 34 відсотки частіше. Коефіцієнт ранньої смерті для аналогічно сидячих чоловіків становить 17 відсотків. Ризик розвитку раку збільшується на 10 відсотків. Картина, звичайно, похмура.

"Розминка кожні 30 хвилин протягом дня може бути такою ж корисною, як відмова від куріння".

2. Брак вітаміну D

Вітамін D має важливе значення для запобігання багатьох запальних захворювань, які приходять з віком. Відсутність інсоляції і деяких продуктів в меню (сир, риб'ячий жир) неприпустимо, якщо ви не хочете постаріти.

3. Відсутність м'язових навантажень

Мало хто знаходить в собі сили йти в спортзал після напруженого робочого дня. Або ходить туди раз на місяць, доводячи нетренований організм до знемоги. Процес старіння пов'язаний зі змінами м'язової маси і зменшенням м'язової сили після 30 років. Про це пишуть Карстен Келлер і Мартін Енгельгардт в журналі «М'язи, зв'язки і сухожилля».

Поки ваші м'язи дрімають, ваш метаболізм сповільнюється. Таке поєднання чинників може призвести до нездорового збільшення ваги, яке додасть свій список шкоди. Заняття спортом і контроль ваги - ось реальні речі для попередження раннього старіння.

4. Відсутність повноцінного сну

"Запам'ятайте: кава не може замінити сон".


Правда в тому, що лікарі не жартують, коли рекомендують спати від від семи до дев'яти годин щоночі у віці від 18 до 64 років. Чим менше ви спите, тим більше тверднуть ваші артерії.

Стаття в Harvard Business Review попереджає, що люди, які сплять менше п'яти годин на добу протягом п'яти років поспіль, у три рази частіше хворіють на атеросклероз.

"Сон дозволяє організму і мозку не тільки обробляти поживні речовини, а й події дня. Втрата пам'яті, скачки настрою, неспокій і депресія теж пов'язані з нестачею сну», - каже Гамільтон.
Гірше того, недолік сну може завдати шкоди вашим генам, що призведе до пошкодження ДНК, і збільшить ризик розвитку раку.

5. Ненависть до роботи.

Якщо ви хочете прожити довге, щасливе життя, вільне від руйнівних наслідків всіляких запалень, вам потрібно працювати на роботі, яка приносить задоволення. Рівень задоволеності тим, що ви робите є важливим фактором, що впливає на здоров'я людини. Коли ви ненавидите свою роботу, ви кожен день відчуваєте роздратування. Це призводить до неминучої депресії. За даними Американської психологічної асоціації, хронічний стрес погіршує існуючі проблеми зі здоров'ям. Він стимулює появу шкідливих звичок, таких як куріння і переїдання. Це може збільшити ризик серцево-судинних захворювань.

[adSlot9]

15 відсотків дорослих, які працюють, кажуть, що вони «злегка» або «дуже незадоволені» своєю роботою. Але важливо пам'ятати, що у багатьох з нас є інші варіанти. Залишатися в неприємному для нас середовищі - означає прискорення процесу старіння.

Висновки

Спіть достатньо, правильно харчуйтеся, давайте тілу навантаження, знайдіть роботу, яка вам подобається. Але жодної з цих речей не досить, щоб повністю зупинити цокання годинника.  Безперечно, старіння впливає на нас на генетичному рівні. Дослідження припускають, що теломери (ділянки ДНК - прим.ред) на кінцях наших хромосом фактично скорочуються по мірі старіння. І коли короткі теломери досягають певної довжини, клітини перестають виконувати процес копіювання. Вони вмирають. Позитивна новина полягає в тому, що наукові дослідження показують, що змінити довжину теломер можливо.

Рецепт довголіття (простий)

Регулярно висипатися, вживати здорові жири і овочі, помірно займатися спортом, працювати на улюбленій роботі і шукати радість в дрібницях. 

Будьте здорові!

Усі фото - pinterest.com

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чи насправді Ван Гог відрізав собі вухо: розбираємо головні версії
Мабуть, найзнаменитіше вухо в історії — вухо голандського художника-імпресіоніста Вінсента Ван Гога, яке він закарбував на автопортреті. Але ось що трапилося з цим вухом — відрізав він собі його сам або йому хтось допоміг це зробити — досі невідомо.
Читати більше