Жінки, що приголомшили світ (ч. 1)

24 червня 2019
Annie
Вони володіють приголомшливою силою духу, не бояться ризикувати і, безумовно, випереджають свій час. Вони захоплюють, заворожують, перевертають свідомість і історію в цілому, — жінки, що змінили світ.
 

 
І якщо раптом вам зараз не вистачає натхнення, нехай їхні історії стануть джерелом того самого заряду енергії, з яким можна досягнути не менших успіхів.

1. Марія Склодовська-Кюрі

Французька учена-експериментаторка польського походження, педагог, громадська діячка.
 

Відома своїми дослідженнями в області радіоактивності, удостоєна Нобелівської премії: з фізики та хімії, перша двічі нобелівська лауреатка в історії.

2. Марґарет Гамільтон 
 

Була провідним інженером-програмістом у проекті пілотованої програми польотів до Місяця «Аполлон», а на наведеній вище фотографії вона стоїть перед роздруківкою коду для бортового комп'ютера «Аполлон», значну частину якого вона сама написала і контролювати.

3. Катрін Швітцер

Американська письменниця і телекоментатор, найбільшу популярність здобула як перша жінка, що офіційно пробігла Бостонський марафон.


На фото видно, як непросто їй це далося. Представник організаторів марафону намагався силою забрати її з траси і, за словами Швітцер, зажадав, щоб вона «повернула номер і забиралася під три чорти з його марафону». Фотографії цього інциденту потрапили на перші сторінки провідних видань світу.

4. Кейт Шеппард

Лідер суфражистського руху в Новій Зеландії.
 


Саме Нова Зеландія стала першою країною, де суфражистки досягли успіху: у 1893 році жінки отримали право голосувати на виборах.

5. Амелія Ергарт

Американська письменниця і піонерка авіації, яка стала першою жінкою-пілотом, що перелетіла Атлантичний океан, за що Амелія була нагороджена Хрестом Льотних Заслуг.


Про свої польоти вона написала кілька книг-бестселерів, а також стояла біля витоків організації жінок-пілотів «Дев'яносто дев'ять» і була обрана її першим президентом.

6. Камако Кімура

Відома японська суфражистка й активістка. На цьому фото Камако Кімура відображена на марші в Нью-Йорку, присвяченому боротьбі за право жінок.

7. Еліза Зімфіреску

Поряд з ірландкою Алісою Перрі румунка Еліза Зімфіреску вважається однією з перших жінок-інженерів у світі. Через упереджене ставлення до жінок у науці Замфіреску не прийняли в Національну школу мостів і доріг в Бухаресті.


Але Еліза не стала відмовлятися від своєї мрії і в 1909 році вступила в академію технологій у Берліні. Еліза керувала кількома дослідженнями, які допомогли знайти нові джерела вугілля та природного газу.

8. Роза Лі Паркс

Американська громадська діячка, зачинателька руху за права чорношкірих громадян США. Під час автобусної поїздки 1 грудня 1955 року в місті Монтґомері Роза відмовилася на вимогу водія поступитися своїм місцем білому пасажирові в секції автобуса для кольорових після того, як всі місця в секції для білих були зайняті.


Ця подія спричинила за собою масовий бойкот громадського транспорту темношкірим населенням і принесло національну популярність Розі Лі Паркс. Конгрес США удостоїв її епітетом «Мати сучасного руху за громадянські права».

9. Софія Іонеску

Видатний румунський нейрохірург, прийнято вважати, що Софія була однією з перших жінок-нейрохірургів у світі.

10. Анна Франк

Анна Франк — єврейська дівчинка, авторка знаменитого «Щоденника Анни Франк» — документа, що викриває нацизм; перекладено багатьма мовами світу.
 

Анна Франк та її сім'я вважаються одними з найвідоміших жертв нацизму.

11. Мод Ваґнер

Перша відома американська жінка-тату-майстриня.


У наш час, мабуть, у тому, як щільно вкрите її тіло татуюваннями, немає нічого видатного, але задумайтеся на хвилинку, наскільки провокаційно це виглядало в 1907 році!

Обкладинка — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Творчий інтенсив від Space One, або Як стати письменником
Наразі важко здивувати чи то набором маркетингових секретів, а чи мозаїкою щасливих лайфхаків, хоч би від кого ми їх почули. Адже велике значення має не лише популярність того чи іншого автора, але також його шлях до успіху, втілений у власних книжках, про який він завжди готовий розповісти.
Читати більше