Як собаки рятують світ: факти

24 грудня 2018
Олена Українка

Фахівці підрахували, що один собака на завданні з пошуку замінює від 20 до 30 людей. Використання навчених собак на місцях катастроф, при пошуку зниклих – стовідсоткова державна необхідність.

Найголовніше про собачу роботу

1. Собак-рятувальників можна розділити на 4 категорії: шукачі з повітря – вони бігають по заданій території і шукають людей; шукачі по сліду – шукають людей по сліду на землі; такі, що ділять запахи – можуть знайти конкретну людину; такі, що не ділять запахи – вони загалом шукають людей або тіла.

2. Найпоширеніші породи пошуково-рятувальних собак: німецькі вівчарки, бордер-колі та лабрадори. При цьому для пошуку й порятунку на воді, звичайно, немає кращого, ніж ньюфаундленд, для пошуку по слідах після німецької вівчарки йдуть добермани і бладгаунди.

3. Собаки, які навчені пошуку жертв катастрофи або нещасного випадку, можуть зі стовідсотковою точністю взимку виявляти тіла людей, не плутаючи їх із тваринами.

4. Собака – лавинний рятувальник – здатен відчути запах людини крізь п'ятиметрову товщу снігу. Сенбернари, німецькі вівчарки та лабрадори – найкращі в цій дисципліні.

5. Є легенда про те, що перші в історії пошукові собаки – сенбернари, виведені в монастирі Святого Бернара, носили з собою барила з бренді, щоб відігріти жертв.

6. Основною рушійною силою собак-рятувальників є любов до гри. Собаки, які ведуть пошукові роботи, вважають, що граються.

7. Головним для успішної роботи собаки-слідопита є час. Чим раніше починається пошук, тим він успішніший. Уночі собаки шукають краще, ніж вдень, завдяки висхідним потокам повітря.

8. Собака може знайти запах людини у воді, але через течію точність пошуку невелика.

9. Рятувальники-люди іноді спеціально ховаються на території пошуку, оскільки собаки, якщо вони знаходять під час операції тільки тіла, вважають, що гра йде неправильно.

10. Собаки-рятувальники по-різному повідомляють про виявлені цілі: слідопити зупиняються і голосно гавкають, лавинні собаки повертаються і ведуть людей до знайденого місця.

11. У собак-рятувальників не буває відпустки, вони виходять на пенсію зазвичай у віці 8-10 років.

via

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Історія племені маорі
Протягом століть народ, про який ми будемо зараз говорити, а саме маорі, був одним з найбільш агресивних та войовничих на землі. Його виняткова жорстокість поєднувалася з підступністю, холоднокровністю і хоробрістю.
Читати більше