ВИДАНО колодар («календар») свят і погоди на кожен день будь-якого року.

ВИДАНО КОЛОДАР («КАЛЕНДАР») СВЯТ І ПОГОДИ НА КОЖЕН ДЕНЬ БУДЬ-ЯКОГО РОКУ.
А все почалося із сайту «UA Modna»!  

Просвітницькі есе про місяці я почала писати у липні 2018 р., публікуючи їх тут, на своєму блозі сайту «UA Modna», та у фейсбуці. Згодом їх почав публікувати й сайт «7 днів. Україна». Вони сподобались моїм читачам, тож ця моя праця перетворилась у книгу. Сама я такого задуму не мала (може, з часом і виник би), бо постійно маю предостатньо готових до видання книжок. Але, публікуючи у ФБуці свої есе про місяці, отримала пропозицію. Мій фейсбуківський друг Валерій Гурбич написав: 

«Було б добре надрукувати книжечку з описом усіх місяців. Така праця потрібна людям, щоб знати всім українцям, і не тільки, погляд на природу і наше життя за давніх, але живучих традицій». Мало того, пан Валерій порадив зробити флешмоб і відкрити рахунок у банку. «Бо нащо нам Facebook? – писав він. – Правильно, для використання в корисних справах!!! А ми, Ваші шанувальники, почнемо надсилати на цей рахунок, хто скільки зможе. З миру по нитці – та й назбираємо на таку книжку». Й одразу поповнив рахунок – і цим зобов’язав мене до видання книги...

Так народилася книжка. Тож ця збірка просвітницькі есе про місяці, зокрема, тлумачення їхніх назв (сучасних і давніх, напівзабутих, синонімічних, діалектних) та їх походження, прогноз погоди на щодень, свята, тематична поезія і проза авторки і все, що пов’язане з місяцями. 
Це видання – своєрідний колодар («календар») свят і погоди на кожен день будь-якого року.
Збірка буде цікава, пізнавальна і практична у повсякденному житті для широкого кола читачів, у тому числі й для дітей шкільного віку, їхніх батьків та вчителів.

Гадаю, ця книга стане настільною у визначенні погоди на кожен день і, відповідно, у плануванні справ. Адже тепер (будьмо відвертими), ми не знаємо тих прикмет, котрі знали наші предки. І не лише прикмет. Хтось скаже: «Тепер природа підводить». Можливо, иноді й не всі прикмети справджуються, але ж це не тому, що «природа підводить», а тому, що підводимо мú: своїм втручанням у Природу та її закони, наносячи пряму шкоду їй, а отже – й собі! І тому Природі важко дотримуватися того ладу, котрий був у ній раніше, зокрема, й щодо точности прикмет. Втім, є у нас прислів’я й про це: як у народі, так і в природі.

А було ж, що наші пращури орієнтувалися за природними прикметами, за погодою. Й тому це видання щедро ряснить прикладами народної творчости про місяці (прислів’я, приказки, прикмети), адже в них – прадавні спостереження, досвід і мудрість наших предків.                    

А що всі ми: буддист, атеїст, сонцепоклонник, рідновір, християнин – залежимо від сил Природи, то кожному згодиться народна мудрість, витворена його пращурами протягом віків. І не лише про прикмети погоди: видання рясніє лексикою, якої уже майже не чути (фольклор, назви свят, місяців, фразеологізми…).

Щодо рідних свят зауважу: тут можуть бути деякі неточності дат, бо через багатовікові заборони окупантів на все українське багато чого з народної мудрости і з української душі втратилось, а рідновірів, як і всіх патріотів, постійно роз’єднують, аби не було співпраці й, зокрема, створення одного Колодаря. Тож продовжуємо досліджувати. А поки що хай буде хоча б те, що вдалося знайти, зібрати по словечку, по прислів’ячку, по приспівочку, аби зберегти й користуватись… Адже це вкрай важливо: пізнати своє, сповідувати рідне, дотримуватися національних звичаїв та обрядів, зі втратою і знеціненням яких ми втрачаємо власне обличчя, а отже – й долю... 

Більше про кожен день будь-якого року – у моїй збірці (Любов СЕРДУНИЧ, ТАЄМНИЦІ ДВОХСОТ МІСЯЦІВ (Есе-колодар). – Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2021. – 160 с.: іл.).

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Любов СЕРДУНИЧ Любов СЕРДУНИЧ 11 червня 2021
Інформація про мою збірку - НА ЦЬОМУ ЧУДОВОМУ САЙТІ: https://7days-ua.com/news/ukrainska-pysmennytsia-liubov-serdunych-vydala-knyzhku-pro-pokhodzhennia-nazv-misiatsiv/?fbclid=IwAR0GklLEn8XfnLv1-W5KcRCt-hYlYCLKnoqZ26goGzXIVD22kYS1VhN73Dg
Любов СЕРДУНИЧ Любов СЕРДУНИЧ 4 червня 2021
Тим, хто хоче мати цю збірку, звертатись у Фейсбуці приватно (у чат) за джерелом: https://www.facebook.com/lyubov.serdunich/
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше
По-людськи про людське, або Що таке словомедитація?
Виховання словом ми вже проходили – не завжди працює, натомість лікування завжди доречне. Наразі це здобування мудрості з життєвого досвіду, який відливається у лаконічну форму афоризмів, що їх визбирує для нас справжній майстер своєї справи.
Читати більше