Віталій Портников
Будь-який популізм приречений на поразку

Рік тому я говорив про те, що популістський уряд Італії приречений, і не зможе довго проіснувати. Можна сказати про те, що італійські праві і ліві популісти виправдали мої очікування, - протрималися трошки більше, ніж мали протриматися. Зараз ми спостерігаємо ситуацію краху уряду, створеного правими і лівими популістами Італії….

Все це стосується і України. Коли я намагаюсь пояснити своїм співвітчизникам, що популістське правління в Україні також приречене, багато хто говорить, що я лякаю своїх співгромадян. Але я нікого не лякаю. Я виходжу з політичних реалій.

Війна на Донбасі буде продовжуватись, тарифи не будуть зменшуватись, соціальний рівень життя українців не буде покращуватися аж до проведення реальних, серйозних і непопулярних реформ. Якщо все це не враховувати, якщо жити в ілюзіях, це може призвести до нової політичної, соціальної, якої хочете кризи.

Цю кризу нам з вами доведеться пережити. Вона є неминучою. Люди, які усвідомлюють це, мають до такої кризи готуватися, люди, які не готові це усвідомлювати, все одно з кризою зустрінуться і зазнають на собі її найжахливіші наслідки. Так що давайте просто спробуємо жити в реаліях.

Якщо ми вже прийшли до тріумфу популізму в нашій країні, нам потрібно це випробування пережити (і перехворіти ним – ВЗ). А Україна нікуди не дінеться, як нікуди не дінеться Італія, Велика Британія, Сполучені Штати.  Просто нам, в нашій країні зі слабкими інституціями за Україну треба боротися. Заради України треба чимось жертвувати і усвідомлювати, що наступні роки, а можливо і десятиріччя, не будуть простими ані для нас, ані для наших дітей.

Хай вам щастить, друзі!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Співбесіда: як не впасти в бруд лицем
На будь-якій співбесіді про прийом на роботу в більшості випадків рано чи пізно звучить пропозиція «розповісти про себе». Здається, усе життя готувало нас до відповіді на це запитання, але багато претендентів, проте, губляться і не знають, з чого почати. Розповідаємо.
Читати більше