Вчені назвали природну тривалість життя людини без участі медицини: ви здивуєтеся

13 лютого 2020
Мандри Клуб

У Національному науковому агентстві Австралії нещодавно виявили новий спосіб прогнозування тривалості життя біологічних видів, заснований на аналізі їх геномів. Головною сенсацією стала цифра, що стосується безпосередньо людства: в природних умовах, без втручання докторів і сторонніх факторів люди повинні жити максимум 38 років. Ця невтішна, м'яко кажучи, планка піднята завдяки якісним змінам способу життя і багатовіковим досягненням медицини.

Попередні дослідження підтверджували, що максимальний вік програмується генами, але якими саме — залишалося загадкою. Тепер же співробітники Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень Співдружності (CSIRO) прийшли до висновку, що тривалість життя хребетних визначається щільністю метилювання ДНК — однієї з можливих модифікацій молекули, що не змінює її нуклеотидну послідовність.

Простіше кажучи, це хімічний процес, "вмикає" та "вимикає"  гени: у міру старіння в певних ділянках ДНК виникають помилки, аналіз яких і дозволяє припустити, скільки років відведено представнику виду. Вчені визначили 42 гени, які безпосередньо співвідносяться з тривалістю життя, і створили комп'ютерну модель для прогнозування.

Для калібрування нового методу довелося протестувати еталонні геноми 252 видів хребетних з уже відомими показниками, так що підсумкові цифри заслуговують довіри.

 
Цей же метод допоміг заглянути в минуле і виявити природну тривалість життя давним-давно зниклих видів на зразок шерстистих мамонтів і неандертальців. Максимальний вік перших - 60 років, других - 37,8 років, так що недалеко б ми пішли від предків.
Бенджамін Мейн, науковий фахівець платформи CSIRO, що вивчає навколишнє середовище майбутнього, впевнений: вміння розраховувати тривалість життя різних видів значно підвищує ефективність зусиль для їх збереження і підтримки біологічної безпеки.

На 42 виявлених гени будуть звертати пильну увагу при вивченні механізмів старіння. А ще нарешті вдасться зрозуміти, скільки в середньому живуть представники дикої природи, особливо великі морські ссавці та риби-довгожителі.

Абсолютний рекордсмен - гренландський кит, здатний досягти 268 років, тобто на 57 років більше, ніж передбачалося раніше. Тепер ясно, звідки в тілі знайденого ескімосами у 2007 р ссавця взялися уламки старовинного гарпуна, виготовленого на початку 19 століття.

А самотній Джордж, єдина на планеті абінгдонська слонова черепаха, що мешкала до 2012 р. на Галапагоських островах, не дотягнув буквально трохи до свого 120-річного максимуму.

Переклад: Мандри-клуб

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше