Усе, що ви хотіли знати про дизайн інтер'єру, але боялися спитати

11 липня 2019
Andrey Sokruta

1.  Навіщо потрібен дизайнер?

Багатьом здається, що дизайнер 一 всього лише знавець інтер’єрної моди, котрий турбується про те, аби те чи інше приміщення було оформлене відповідно до актуальних тенденцій. Але все значно складніше. 

Дизайнер 一 людина, котра створює не просто красивий, а функціональний, ергономічний простір для конкретного клієнта, його родини чи робочого колективу. Дизайнер розробляє макет майбутнього простору, враховуючи розташування всіх функціональних елементів (від дверей до розеток) і заздалегідь обмірковуючи всю логістику переміщень по квартирі, будинку чи офісу. 

Де і як будуть розташовані ліжко та шафа, холодильник та душова кабіна, світильник та вимикач, ширма та камін 一 про все це турбується дизайнер. Естетика і тренди 一 всього лише незначна частина його роботи, котра блякне на тлі креслень і технічної документації. 

2.  Чим дизайнер відрізняється від архітектора й декоратора?

Архітектор проєктує будівлю, або, як варіант, може займатися переплануванням уже існуючої квартири. При проєктуванні він мусить не просто створити “коробку”, а продумати різноманітні нюанси 一 природне освітлення, вентиляцію, пожежну безпеку, розташування труб тощо. Якщо ви будуєте дім з нуля, бажано, аби дизайнер і архітектор працювали в парі, хоча є фахівці, котрі поєднують у собі обидві іпостасі.

Декоратор 一 роль менш складна. На ньому 一 суто естетична складова, і зазвичай хороший дизайнер может сам із цим впоратися. “Чистого” декоратора доречно наймати тоді, коли ви не хочете кардинально щось змінювати у помешканні, а бажаєте лише трохи оновити його.

3. Це дорого?

Послуги кваліфікованого досвідченого дизайнера не можуть бути дешевими 一 зазвичай їхня вартість становить близько 10% від усіх витрат на ремонт або будівництво. Проте є й інший бік медалі: фахівець вміє розраховувати кількість матеріалів, знає, де їх можна вигідно придбати, а виробники часто надають йому знижки. Тому, зважаючи на те, скільки клопоту дизайнер знімає з ваших плечей, переплата вийде не такою суттєвою, як здається. 

4. Як скласти ТЗ для дизайнера, якщо ви новачок у цій темі?

Людина не мусить бути фахівцем в усіх сферах, тому не варто соромитись свого “невігластва”: дизайнер сам допоможе сформулювати усі запити, навіть якщо вам вони здаються дивними. Щодо технічних нюансів 一 хороший спеціаліст буде узгоджувати з вами кожну дрібницю, пояснюючи свої рішення. А для того, аби краще пояснити, яке естетичне оформлення вам до вподоби, підготуйте референси 一 фото інтер’єрів з журналів чи тематичних сайтів.

5. Якщо я працюю з дизайнером, чи потрібно шукати ремонтну бригаду?

Деякі дизайнери працюють поодинці, але зручніше одразу звернутися до повноцінної дизайн-студії, де є своя команда будівельників та ремонтників. Звісно, їхні послуги можуть бути дорожчими за роботу звичайної бригади, але і результат буде надійнішим. Зазвичай бригади працюють за своїм алгоритмом, налагодженим за багато років, а проєкти від прогресивних дизайнерів змушують їх шукати і вивчати нові методи 一 і добре, коли з першого разу в них це виходить вдало.

6. Де шукати меблі, світло, декор, які дизайнер передбачив у своєму проекті?

Досвідчений дизайнер у своїх проектах використовує лише ті меблі, килими, предмети декору, матеріали, техніку etc, які дійсно існують, які є у продажу і які можна придбати у вашому регіоні. Новачки ж можуть обирати в програмах, де робляться 3D-візуалізації, предмети, яких немає в вільному доступі на ринку. Хороший дизайнер завжди направить вас до конкретного перевіреного продавця і заздалегідь зорієнтує щодо вартості покупок. Тому, якщо ви звернулися до професіонала, проблем із комплектацією не виникне 一 до того ж більшість студій бере цей етап на себе. 

7.  Які підводні камені роботи з дизайнером?

Будь-які неприємні несподіванки виникають лише у двох випадках: або дизайнер недостатньо кваліфікований, або замовник і виконавець не узгодили усі нюанси із самого початку (власне, другий фактор зазвичай виходить із першого). Найбільш розповсюджені “підводні камені” у робочому процесі 一 невиконання роботи в заданий термін і підвищення ціни вже після закінчення робіт. Аби цього не трапилось, заздалегідь визначте з дизайнером можливий запас часу, і складіть кошторис.

8.  Як уберегти себе від недобросовісного дизайнера?

Поцікавтеся портфоліо дизайнера 一 не лише дизайн-проєктами, а й реалізованими об’єктами. Якщо є можливість, поспілкуйтеся з людьми, які вже зверталися до цього фахівця. Обирайте досвідчених спеціалістів, які працюють на цьому ринку принаймні 23 роки. І не забувайте, що у професіонала має бути спеціальна вища освіта. 

9.  Інтер’єр від дизайнера – це ультрамодно й незатишно?

Якщо ви дивитеся на інтер’єр і не уявляєте, як у ньому можна нормально жити 一 це відверта халтура. Модні тенденції не повинні заважати комфорту 一 інакше дизайнер просто не вміє їх застосовувати.

10.  А якщо в членів сім’ї відрізняються смаки?

Смаки у членів родини відрізняються майже завжди 一 якщо не у глобальних рішеннях, то в дрібницях. У таких випадках дизайнер виступає таким собі царем Соломоном, котрий допомагає знайти компроміс і догодити кожному, гармонійно поєднавши між собою усі елементи.

Усі інтер'єри з портфоліо дизайнера Андрія Сокрути — sokruta.com.ua.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Настільні ігри на двох від Kubix: як вибрати розвагу
Замість того, аби переглядати серіали та фільми на повторі, гортати соціальні мережі або вигадувати дещо інше, можна звернутись до перевіреного та завжди актуального рішення – настільних ігор, розрахованих на двох осіб.
Читати більше
Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше