Український письменник Юрій Андрухович про сильні та слабкі сторони українців

Український письменник Юрій Андрухович розповів виданню «Новое Время» про сильні та слабкі сторони українців, які виявились під час війни з Росією. Серед сильних сторін він назвав впертість - «тобто небажання змиритися, скоритися й прийняти умови, які хтось нам диктує».

За словами письменника, у внутрішньодержавному житті ця впертість може бути деструктивно, «але у випадку, коли це зовнішня загроза, то вона працює в позитив». «Тому ворог і не може відбити сьогодні Сєвєродонецьк і все, бо наші захисники там вперлись, вони вперті. Хоча й кажуть, що це місто не має ні тактичного, ні стратегічного значення, але впертість його тримає», - вважає Андрухович.

Він додав, що коли згадує про «трактористів, які на буксирі тягнуть захоплені танки», то асоціює це з «багатостолітньою культурою землеробів, які водночас не могли не бути воїнами». «В інших, нормальних суспільствах це було розподілено: одні працювали, а інші воювали. І ті, які працювали, ділилися плодами своєї праці, щоб ті, які воюють, їх захищали. А українці змушені були це поєднувати - з плугом і з косою треба було так само вправно поводитися, як і з шаблею. І це себе раптом проявляє в таких сучасних картинках. Готовність будь-коли воювати поєднана з вправністю та вмілістю усіляких практичних речей, як, що й де дістати, а звідси й волонтерський рух, який робить справжні дива», - вважає письменник.

Також Андрухович розповів, що близько десяти днів тому прочитав, що «одна з американських розвідок, аналізуючи 100 днів війни, у своїх формулюваннях вибачилася, що коли розробляла прогноз воєнних дій, допустилася помилки й геть не врахувала такого чинника як українська воля до опору».

Саме ця воля до опору, за його словами, тримає зараз українців. Коментуючи слабкі сторони українців, Андрухович зазначив, що «є ті, які жертвують, збирають, віддають певні кошти, працюють, а є такі, які це розкрадають». «У нас є й залишається виховане олігархічною системою пристосуванство, усілякі методи обходити, обманювати, оцей схематоз. Це все по своєму теж працює проти нас», - сказав він.

Фрілансер Валерій Зміївський

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше