україна та африка: писати вірші разом

16 березня 2018
Марина Чиянова

У рамках мистецького проекту «Я на тебе чекатиму під Каїсе-дра» українські митці планують видати антологію «Каїсе-дра росте, де хоче».

До неї увійдуть перекладені вірші поетів із ПАР, Нігерії, Марокко, Зімбабве, Сенегалу, інших африканських країн, а також вірші сучасних українських поетів із африканськими алюзіями. Кожен із учасників антології представить одного автора зі згаданого континенту.

На платформі biggggidea.com вже розпочато збір коштів на видання книжки.

Появі антології передували зустрічі у вигляді перфоменсів. На фото – Дмитро Лазуткін.

Назва проекту перегукується з цитатою із вірша знаменитого сенегальця Леопольда Седара Сенгора «Лист до поета», адресованого його другові, поетові з Мартініки Еме Сезеру. Йдеться про зустріч під магічним деревом каїсе-дра. Це образ місця, де можна про все домовитися, адже під цим деревом у традиційних культурах Африки громада зустрічалася, щоб вирішити суперечки й обговорити справи.

Для обкладинки використали роботу Лесі Синиченко.

Для успішного втілення проекту необхідно зібрати 24 322 гривень.

Партнерами проекту є Африканська Рада в Україні та Французький інститут в Україні.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ТОП-8 способів якісно та ефективно провести час, не витрачаючи при цьому грошей
Оскільки я вивчаю тему мінімалізму і намагаюся активно впровадити її в життя, одного дня в мене виникло запитання: як провести час ефективно і корисно, зберігши при цьому власні кошти? Не засмічуючи навколишнє середовище, не вживаючи пластику тощо. Про це далі в статті.
Читати більше