україна та африка: писати вірші разом

16 березня 2018
Марина Чиянова

У рамках мистецького проекту «Я на тебе чекатиму під Каїсе-дра» українські митці планують видати антологію «Каїсе-дра росте, де хоче».

До неї увійдуть перекладені вірші поетів із ПАР, Нігерії, Марокко, Зімбабве, Сенегалу, інших африканських країн, а також вірші сучасних українських поетів із африканськими алюзіями. Кожен із учасників антології представить одного автора зі згаданого континенту.

На платформі biggggidea.com вже розпочато збір коштів на видання книжки.

Появі антології передували зустрічі у вигляді перфоменсів. На фото – Дмитро Лазуткін.

Назва проекту перегукується з цитатою із вірша знаменитого сенегальця Леопольда Седара Сенгора «Лист до поета», адресованого його другові, поетові з Мартініки Еме Сезеру. Йдеться про зустріч під магічним деревом каїсе-дра. Це образ місця, де можна про все домовитися, адже під цим деревом у традиційних культурах Африки громада зустрічалася, щоб вирішити суперечки й обговорити справи.

Для обкладинки використали роботу Лесі Синиченко.

Для успішного втілення проекту необхідно зібрати 24 322 гривень.

Партнерами проекту є Африканська Рада в Україні та Французький інститут в Україні.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Яніна Соколова: «Коли з тобою щось стається – це сигнал, що треба щось віддати»
Телеведуча розповіла про те, що найбільш обурює в реакції суспільства на людей із онкологічною хворобою, що має змінитися в країні у сфері лікування таких пацієнтів та чи важко було викладати на загал історію власної боротьби.
Читати більше