Україна не мала шансів на виграш у війні проти РФ ще від початку, - експерт

7 жовтня 2015
UAPOST.US
Насправді, все було вирішено від початку і цього ніхто не приховував, особливо на Заході. Від початку Білому Дому не потрібна була війна з РФ і Адміністрація всіма силами намагалася відмовитися від поставок озброєння в Україні. Від початку в оточенні Обами зробили все, щоби перенести конфлікт на плечі Франції та Німеччини. Від початку Україні не ставилася за мету перемога в цій війні...

Не потрібно будувати ілюзій і думати, ніби Захід буде допомагати Україні без урахування особистих геополітичних інтересів. Правила "realpolitik" ще ніхто не відміняв і щоб досягти успіху, країнам необхідно самим генерувати пропозиції, від яких міжнародні союзники не можуть відмовитися. Україна цього не робила. Протягом усієї своєї каденції Порошенко лише два рази побував у США (другий раз минулого тижня в рамках Генеральної Асамблеї ООН), в перший раз не за власною ініціативою, а на запрошення Спікера Палати Представників Джона Бейнера.
 
Фото: vk.com
 
Кандидатуру Посла України змогли затвердити лише в липні, більше року під час найдраматичніших подій Посольство в США практично не працювало.

Сьогодні Кремль чудово розуміє, що на реальне закріплення і отримання статусу повноцінного "міжнародного гравця" у Путіна залишається близько півтора року до складання повноважень Адміністрації Обами. Наступним Президентом, швидше за все, стане або Джеб Буш або Хілларі Клінтон. Обидва будуть проявляти більш жорстку міжнародну політику, в тому числі, стосовно РФ.

У Кремлі це розуміють і вирішили йти ва-банк, вплутавшись в повномасштабну війну в Сирії.

Сьогодні головним завданням Путіна, питанням його виживання, є перетворення України в "failed state". Таким чином, він зможе довести усьому світові своє право впливу на даній території, провал "демократичної моделі" в Україні, тим самим, завдавши серйозної іміджевої шкоди Заходу в особі США.

Від початку Україні потрібно було займати проактивну позицію, всіляко втягуючи в переговори з РФ інших гарантів Будапештського меморандуму - США і Великобританію. Мені до цих пір так і не зрозуміло: яке безпосереднє відношення до війни за Донбас мають Франція та Німеччина?

Напевно, лідери ЄС задаються такими ж питаннями. Що заважало Порошенкові наполягати на тому, щоб у переговорах брали участь Штати, також залишається загадкою.

В підсумку, сьогодні Україні необхідно зміцнювати фронт, як внутрішній так і зовнішній, для подальших баталій. Чекати більш сприятливого моменту на міжнародній арені і обрання нового Президента США. До цього моменту Путін буде вживати всі можливі варіанти, щоб розколоти Україну і створити з неї нездоланний буфер біля кордонів РФ. Момент висунення вимог Заходу упущений, тому Україні варто обкопуватися в "глухій обороні" і чекати більш сприятливого моменту.

У цій всій історії для мене особисто немає нічого нового. Все було відомо ще рік тому, коли Путін примусив Захід сісти за стіл переговорів і підписати перший "Мінський меморандум", який РФ порушила в перші ж години після підписання документа. Де гарантії, що так само не станеться і тепер?

Як би не склалося, АП потрібно і далі продовжувати апелювати до Заходу про надання військової допомоги, а також в рази більшого фінансування для стабілізації української економіки. Правда, відтепер риторику Порошенко буде вести вже з куди більш невпевнених позицій.

Автор: Микола Воробйов

(via)


Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Настільні ігри на двох від Kubix: як вибрати розвагу
Замість того, аби переглядати серіали та фільми на повторі, гортати соціальні мережі або вигадувати дещо інше, можна звернутись до перевіреного та завжди актуального рішення – настільних ігор, розрахованих на двох осіб.
Читати більше
Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше