Україна не мала шансів на виграш у війні проти РФ ще від початку, - експерт

7 жовтня 2015
UAPOST.US
Насправді, все було вирішено від початку і цього ніхто не приховував, особливо на Заході. Від початку Білому Дому не потрібна була війна з РФ і Адміністрація всіма силами намагалася відмовитися від поставок озброєння в Україні. Від початку в оточенні Обами зробили все, щоби перенести конфлікт на плечі Франції та Німеччини. Від початку Україні не ставилася за мету перемога в цій війні...

Не потрібно будувати ілюзій і думати, ніби Захід буде допомагати Україні без урахування особистих геополітичних інтересів. Правила "realpolitik" ще ніхто не відміняв і щоб досягти успіху, країнам необхідно самим генерувати пропозиції, від яких міжнародні союзники не можуть відмовитися. Україна цього не робила. Протягом усієї своєї каденції Порошенко лише два рази побував у США (другий раз минулого тижня в рамках Генеральної Асамблеї ООН), в перший раз не за власною ініціативою, а на запрошення Спікера Палати Представників Джона Бейнера.
 
Фото: vk.com
 
Кандидатуру Посла України змогли затвердити лише в липні, більше року під час найдраматичніших подій Посольство в США практично не працювало.

Сьогодні Кремль чудово розуміє, що на реальне закріплення і отримання статусу повноцінного "міжнародного гравця" у Путіна залишається близько півтора року до складання повноважень Адміністрації Обами. Наступним Президентом, швидше за все, стане або Джеб Буш або Хілларі Клінтон. Обидва будуть проявляти більш жорстку міжнародну політику, в тому числі, стосовно РФ.

У Кремлі це розуміють і вирішили йти ва-банк, вплутавшись в повномасштабну війну в Сирії.

Сьогодні головним завданням Путіна, питанням його виживання, є перетворення України в "failed state". Таким чином, він зможе довести усьому світові своє право впливу на даній території, провал "демократичної моделі" в Україні, тим самим, завдавши серйозної іміджевої шкоди Заходу в особі США.

Від початку Україні потрібно було займати проактивну позицію, всіляко втягуючи в переговори з РФ інших гарантів Будапештського меморандуму - США і Великобританію. Мені до цих пір так і не зрозуміло: яке безпосереднє відношення до війни за Донбас мають Франція та Німеччина?

Напевно, лідери ЄС задаються такими ж питаннями. Що заважало Порошенкові наполягати на тому, щоб у переговорах брали участь Штати, також залишається загадкою.

В підсумку, сьогодні Україні необхідно зміцнювати фронт, як внутрішній так і зовнішній, для подальших баталій. Чекати більш сприятливого моменту на міжнародній арені і обрання нового Президента США. До цього моменту Путін буде вживати всі можливі варіанти, щоб розколоти Україну і створити з неї нездоланний буфер біля кордонів РФ. Момент висунення вимог Заходу упущений, тому Україні варто обкопуватися в "глухій обороні" і чекати більш сприятливого моменту.

У цій всій історії для мене особисто немає нічого нового. Все було відомо ще рік тому, коли Путін примусив Захід сісти за стіл переговорів і підписати перший "Мінський меморандум", який РФ порушила в перші ж години після підписання документа. Де гарантії, що так само не станеться і тепер?

Як би не склалося, АП потрібно і далі продовжувати апелювати до Заходу про надання військової допомоги, а також в рази більшого фінансування для стабілізації української економіки. Правда, відтепер риторику Порошенко буде вести вже з куди більш невпевнених позицій.

Автор: Микола Воробйов

(via)


Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com