Україна - космічна держава

Україна зробила не просто великий, а визначальний внесок у розвиток світової космонавтики. Достатньо сказати, що усі три видатні радянські ракетно-космічні конструктори С. Корольов, М. Янгель та В. Челомей були українцями. До цього слід додати конструктора ракетних двигунів В. Глушка, творця радянського шаттла Г. Лозино-Лозинського та ще безліч яскравих імен, серед яких такі зірки, як Ю. Кондратюк (О. Шаргей), В. Ковтуненко, М. Яримович тощо. Та й четвертий космонавт у світі (П. Попович) також чогось вартує.

Після розпаду СРСР, незважаючи на значні економічні складнощі, Україна також не пасла задніх в освоєнні космосу. Пригадаймо хоча б міжнародний проект "Морський старт" 1995-2009 років, запуски ракет-носіїв "Циклон-3", "Дніпро", "Зеніт-2", супутників серії "Січ", "Океан" тощо. А у 2017 році підприємства української космічної галузі в рамках міжнародної промкооперації брали участь у виготовленні матеріальної частини для ракети-носія  "Antares" (США), трьох ракет Vega (Європейський Союз), а також ракети-носія власного виробництва "Зеніт-3SLБ" для нового міжнародного проекту "Наземний старт".

До речі, за рішенням 65-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос, який щорічно відзначається на міжнародному рівні. А в Україні це ще й професійне свято – День працівників ракетно-космічної галузі.

Отож, дорогі українці, пишаймося нашими досягненнями у космічній сфері і святкуймо цю визначальну дату. Україна завжди була, є і буде космічною державою. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com