У ботанічному саду зібрали 46 тисяч прихильників грузинської кухні

28 вересня 2016
Редакція
24-25 вересня в Національному ботанічному саду ім. Гришка відбулося «Велике грузинське застілля». За 2 дні гості з’їли понад 30 000 порцій шашлику, 8 000 хачапурі, 12 000 хінкалі, випили 2 200 літрів вина та 400 літрів чачі.
 

Для «Великого грузинського застілля» ботанічний сад розділили на 12 регіонів Грузії — від Абхазії до Кахетії, від Аджарії до Мцхети. На території кожного регіону готували його традиційні страви: кубдарі, хачапурі по-імеретинськи, по-мегрельськи і по-аджарськи, лобіані, абхазуру, чкмерулі, гурійські пироги і грузинські супи. Для всіх охочих протягом 2 днів шеф-кухарі кращих ресторанів грузинської кухні проводили безкоштовні кулінарні майстер-класи з приготування лобіо, хінкалі, сациві, абхазури, кубдарі, харчо, аджики, трьох видів хачапурі, використовуючи рецепти з першого у світі грузинського гастрономічного гіду — gastroguide.borjomi.com. А ще гості чавили грузинське вино і куштували варення з шишок.
 
 
«Велике грузинське застілля» супроводжувалося танцями, піснями, конкурсами, фотовиставкою, екскурсіями по 12 регіонах Грузії, тостами і привітанням «Гамарджоба, генацвале», яке вивчили усі відвідувачі фестивалю. Два дні дегустувати безліч страв і при цьому почуватися легко гостям допомагала «Боржомі».
 
 
Вечір 24 вересня завершився виступом відомого етно-фолк-колектива Kahaberi&Khanums, під композиції якого у ботанічному саду танцювали всі: і дорослі, і діти, і учасники, і шеф-кухарі, і музиканти, і навіть вівці — головні зірки дитячої зони гастрофестивалю.
 
Другий день був не менш насиченим: зі сцени лунали відомі грузинські мотиви колективів IRAO і KAIA, відбувалися виступи і майстер-класи із традиційних грузинських танців від ансамблів Vatan, Georgia і «Кавказ». Всього за 2 дні грузинська музика лунала протягом 15 годин, більше 5 годин на сцені танцювали.
 
У зоні майстер-класів учили грузинську мову і каліграфію, виготовляли прикраси з емалі, а на дитячому майданчику займалися гончарством, декоруванням гіпсових тарілочок і створенням ляльки-мотанки.
   
Крім того, у рамках фестивалю відбувся перший в Україні «Чемпіонат дегустацій». Протягом години учасники відповідали на питання про грузинську кухню, вгадували спеції у стравах і визначали сорт вина у сліпій дегустації. Переможець чемпіонату Володимир Бабенко успішно пройшов усі 4 тури і заслужено отримав Кубок знавця грузинської кухні.
 
В результаті, «Велике грузинське застілля» зібрало 46 тисяч чоловік і стало однією з наймасовіших гастрономічних подій в історії України. І тим самим підтвердило, що для українців немає друга, дорожчого за Грузію.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

aiyaku 11 жовтня 2016
А ще були черги, довгі черги.