Світлові коди на графіку Шумана

Резонанс Шумана - явище утворення стоячих електромагнітних хвиль низьких і наднизьких частот між поверхнею Землі і іоносферою.

Ще в 1952 році німецький фізик Вінфрід Отто Шуман (1888-1974) висловив теорію, згідно з якою, оскільки Земля і іоносфера мають високу провідність, простір «Земля-іоносфера» повинен мати властивість резонатора електромагнітних хвиль.

Шуман розрахував, що ці гармонійні стоячі хвилі повинні знаходитися в діапазоні надзвичайно низьких частот. Припустивши, що резонанс існує без втрат (без поглинання в іоносфері), він передбачив, що перша мода резонансних частот повинна виникати при 10 Гц. Уже в 1960 році Бальзером і Вагнером були проведені перші спектральні вимірювання, які показали, що резонансні частоти виникають приблизно при 8, 14, 20, 26, ... Гц через часткове поглинання іоносфери.

Джерелом цих хвиль резонансу Шумана є глобальна грозова активність, а електромагнітні хвилі випромінюються з каналів блискавки з деякою вертикальною складовою переносу заряду.

На цих частотах в атмосфері дуже мале загасання чи затухання хвиль (1 дБ на 10000 км). Отже, хвилі надзвичайно низьких частот від блискавок в будь-якій точці планети здатні поширюватися в будь-яке інше місце за рахунок природного хвилепроводу, утвореного іоносферою і поверхнею Землі. Конструктивна інтерференція цих радіохвиль при їх русі навколо Землі (40075 км) призводить до появи стоячих хвиль і їх гармонік (λ ~ nc / 40000), відомих як резонанси Шумана.

З огляду на, що кожну секунду на планеті виникає від 50 до 100 блискавок, фонове поле резонансу Шумана присутній в атмосфері постійно (дивіться графік вище).

Спектр резонансу Шумана змінюється по амплітуді і частоті в залежності від часу доби, пори року і відносного розташування на Землі в порівнянні з грозовими районами. На даний момент відомо, що велика частина грозової активності протікає над тропічними ділянками суходолу (Південно-Східна Азія, Південно-Східна Африка і Південна Америка) і лише 10% глобальної грозової активності припадає на Світовий океан.

На відстанях, що перевищують кілька тисяч кілометрів від грози, електромагнітне поле складається в основному з горизонтального магнітного поля і вертикального електричного поля. Через модальної структури стоячих хвиль резонансу Шумана і ортогональності електричного і магнітного полів, резонанс Шумана на відстані 10000 км від тропіків покаже максимум при 7,83 Гц для магнітного поля, однак мінімум при 7,83 Гц для електричного поля. Протилежна ситуація буде спостерігатися при відстані в 20000 км від грозового регіону.

Співвідношення амплітуд різних мод резонансу Шумана змінюється при зміні відстані від джерела до спостерігача. Отже, спектри резонансу Шумана не будуть однаковими у всіх місцях, навіть якщо глобальна грозова активність буде незмінною протягом усього періоду спостереження.

Іоносфера і, отже, хвилепровід, необхідні для створення резонансу Шумана, підтримуються сонячним випромінюванням, що стикаються з атомами і молекулами в нашій верхній атмосфері, виробляючи іони і вільні електрони, які призводять до відбиття електромагнітних хвиль в діапазоні надзвичайно низьких частот.

Отже, вчені з’ясували, що грозова активність і, отже, резонанс Шумана існували на Землі завжди, тобто мільярди років. За рахунок цього підтримувалося природне фонове поле надзвичайно низьких частот по всій планеті. Це природне поле має певний максимумом частоти з основною модою близько 7,83 Гц. Цю частоту назвали частотою Шумана.

Ефект синхронізації

Ефект синхронізації присутній у багатьох системах. Наприклад, в біологічних системах синхронізація може мати місце на мікроскопічному рівні в клітинних популяціях, в окремих нейронах, в великих нейронних мережах, в динаміці кардіо-респіраторного розвитку людини і навіть у колективній поведінці окремих організмів.

Отже, синхронізація є механізмом самоорганізації в складних системах, значно зменшує ступінь свободи системи через взаємодію з навколишнім середовищем або взаємодії між підсистемами.

Класична теорія синхронізації оперує так званими само підтримуваними періодичними осциляторами. Якщо на автономний генератор впливає зовнішня періодична сила відповідної амплітуди і частоти, коливання системи будуть синхронізуватися по фазі з зовнішнім сигналом. Тому синхронізацію можна більш конкретно визначити як фазову і частотну синхронізацію.

З цього визначення і виникла теорія вчених, які вважають, що впродовж еволюції біологічні системи могли бути синхронізовані по фазі з фоновими електричними полями атмосфери, обумовленими резонансами Шумана. В ході еволюції, особливо на її ранніх етапах, резонанс Шумана був єдиним постійним електромагнітним полем, доступним для такої синхронізації.

Крім того, з огляду на, що ранні форми життя виникли в океанах, слід зазначити, що хвилі надзвичайно низьких частот з планетарної довжиною хвилі можуть проникати на сотні метрів в фотичну зону океанів (освітлювальна сонцем верхня товща води).

Таким чином, живі організми, що мешкають на Землі мільйони років, еволюціонували під впливом зовнішніх сил, таких як резонанс Шумана. Отже, ці зовнішні сили тим чи іншим чином могли вплинути на сам процес еволюції.

Як розуміти графік Шумана?

Світлове кодування 5D

З точки зору інтерпретації енергії, синій колір - гомеостаз, спокій. Зелений колір - 3D енергія продувки. Червоний, помаранчевий кольори - щільність, засмічення. Білий колір - світлове кодування нашої ДНК енергіями 5D. Чорний колір (затемнення) - відсутність даних.

Частота Шумана з 04 по 06 травня 2020 року

Частота Шумана з 21 по 23 червня 2020 року

Частота Шумана з 27 по 29 червня 2020 року

Частота Шумана з 21 по 27 вересня 2020 року

Частота Шумана з 05 по 07 жовтня 2020 року

Частота Шумана з 15 по 17 жовтня 2020 року

Частота Шумана з 17 по 18 жовтня 2020 року

Частота Шумана з 31 жовтня по 02 листопада 2020 року

...

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com