СУПЕРГЕРОЙ - ЦЕ ВИГАДКА. У що змушують вірити казки для дорослих


Якби тільки Бог подав мені ясний знак.
Що небудь на зразок депозиту, відкритого на моє ім'я у швейцарському банку.
Вуді Аллен.

Чи хочу я зараз сказати щось особливе, аби запам'ятатися незнайомцям черговою оригінальністю, та інше довге нудне бла-бла-бла..??? – Нєа. Зараз вже точно ні. Хочу побавитись. Просто корисні ідеї, що приходять в голову, мають право подивитися світ. Нехай якщо вони просто корисні, а не інноваційні – не всі існуючі в нашому світі інновації приносять користь, погодьтеся.

Як людина, що більш-менш цікавиться новинками на літературному фронті, частенько натикаюся на душороздираючі слогани: «Купи книгу – і буде тобі щастя!». Кількість мотиваторів, які обіцяють змусити навіть колоду повірити в себе, нахабно розростається – наче галасливе населення Китаю. Що вдієш: проти мейнстриму не попреш, футболки зі свастикою, наприклад, теж і штампують і купують – головне, щоб був попит. Я читала такі книги коли це ще не було мейнстримом. І вирахувала розгадку: Супергерой – це вигадка.

Останній автор, за якого зачепилася – П'єр Морансі, командуючий армією «мотиваційних закликів». П'єр пише, що своєю ідеєю «дає копняка під зад лінивцям», та й просто радий тому, де конкретно його зараз розташувала доля. Він не бреше, і це відчувається. Адже не всі ми вміємо міцно стояти на власних принципах, робити це відкрито і щиро – і вже за таку хоробрість хочеться плескати Морансі по плечу вічність. Словом, читати книгу можна – тим хто цікавиться дослідженнями в подібному стилі. Осічка тільки в тому, що людина, яка вдається до читання такої літератури, робить це вже точно не для дослідження лінгвістичної майстерності автора або його місця серед іншої маси «модників».

Людина чекає дива. Нехай деякі й з сарказмом гортають сторінки «мотиваторів» – сарказм не перешкода помріяти перед сном. Як маленькі дошкільнята вірять в існування казкових персонажів, так і подорослішавши, вони шукають щастя «за тридев'ять земель» – за звичкою.

Якою б не була комічна реальність, ми всі, не соромлячись, порівну її ділимо. Супергерой крутий: у нього вражаючий плащ, густе волосся, сильні пружні ноги і мужнє підборіддя. Самці мруть із заздрощів, а дівчатка, тим часом, стають на свої найвищі підбори. Мен прийде і врятує. А до того ж назве своєю Супервумен, без будь-яких на те вагомих причин. Ось ти в темному перевулку, бандит тягне твою маленьку кокетливу сумочку, ти кричиш на все горло «На допомогу!», і з імли нічної одразу вистрибує хоробрий рятівник. Простенько, але зі смаком. Чекати такого «рескью-хіро» завжди красиво, легко, стильно. Для більшості – процес такий же звичний і солодкий, як улюблений пиріжок із фаст-фуду.

Щоб менше говорити і більше робити, поділюся одним прикладом із книги про «супергероїв» :

«Кілька років тому я вирішила провести місяць в Австралії. Один хіропрактик, яким я була пристрасно захоплена, саме працював з австралійськими аборигенами. Як, думала я, може відбутися наш роман, якщо я в Канзасі, а він – на відстані 10683 миль. Одного погляду на мій банківський рахунок було б достатньо, щоб переконати будь-яку розумну людину: про купівлю квитка на літак до Сіднея, який коштував 1500 доларів, не може бути й мови. Однак я хотіла відправитися в дорогу. Я почала планувати подорож, чітко уявляючи, з яким задоволенням займаюся серфінгом в Сіднеї. Я дійсно з усіх сил працювала над цією картинкою в своїй свідомості... Через тиждень мені подзвонила редактор журналу «Сучасна наречена»: – Я знаю, що дзвоню занадто пізно і не залишаю вам часу подумати, але не хотіли б ви полетіти до Австралії, щоб написати історію про медовий місяць? Ми добре заплатимо... – Що ж, добре, – відповіла я ».

Доладно, правда? Але є головний підводний камінь: простій мрійливій ​​лінивиці начальство журналу не телефонуватиме. Не пропонуватиме дороге відрядження. Її не чекатиме чек з кругленькою сумою за виконану роботу. Вигідні пропозиції не приходять до невигідних для компанії працівників. Напевно ця мужня дівчинка заліково попрацювала, а не просто гризла олівець і ліпила вирізки на стенд візуалізації. У таких випадках поради і розходяться з реальністю – ніхто не уточнює, як проживає «мрійник» кожний свій новий день, і скільки звичайної монотонної праці, крок за кроком, вкладається на противагу всім кращим очікуванням.

Завжди є Ваш перший крок, і це чудово. Але за першим кроком завжди йде другий, і низка наступних, – за іншою системою бігати ніколи не навчишся. Займаючись спортом, і маючи від народження досить ліниву натуру, я придумала для себе чарівне виправдання: «Сьогодні. А завтра можеш не робити». Найголовніше та найсмішніше – моя свідомість кожного разу купується на цю елементарну дитячу хитрість. Тому що відповідь: «завтра» ніколи не настає. Існують тільки два дні, коли ти не можеш нічого зробити – це завтра і вчора. І сьогодні – ти сам собі Супермен.

Бо ніколи мужній Мен поруч не зробить боягуза сміливішим. Ніколи приємна ситуація не впорається з внутрішнім дисбалансом. Всі ці штучки схожі на перегляд кінокомедії відразу після смерті бабусі – навряд чи ретельно зафарбовують всю сумну картинку.

Якщо всередині ти не цілісний, круглий, задоволений тим, що робиш і як це робиш – ніхто і ніщо не допоможе стати тобі таким. Ніхто і ніщо ЗЗОВНІ не зробить тебе таким ЗСЕРЕДИНИ. Так що не треба звинувачувати хіпстерскі образи задоволень, запропоновані ситими медіа, в тому, що вони не виживають в реальності. Не треба.

Книги та комікси показують, що добро може перемогти зло – як тільки вирішить вступити з ним у двобій. У книгах і коміксах Супергерой – просто класний намальований хлопець.

Але якщо кожен з нас вирішить не турбувати персонажа через дрібниці, і самостійно боротися зі своїми «темними силами» – впевнена, одного разу нас теж хтось ризикне назвати героями. І буде стовідсотково правий.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше