Згідно з рейтингом українського сайту "Вести" за 2014 рік, на першому місці за розміром заробітків за рік Генрі Лайон Олді – 356 тис. грн; на другому – Симона Вілар – 252,4 тис. грн; далі – Андрій Кокотюха – 136 тис. грн; Василь Шкляр – 63,6 тис. грн; Ірен Роздобудько – 59,4 тис. грн; Сергій Жадан – 48,2 тис. грн.
Тож саме про них далі мова.
Генрі Лайон Олді
Колективний псевдонім письменників-харків’ян
Дмитра Євгеновича Громова і Олега Семеновича Ладиженського. Виник він у 1991 р. Співавтори пишуть фентезі та наукову фантастику у великій та у малій формах. Вони є провідними літературними критиками в галузі фатастики. Олег Ладиженський також пише вірші. Самі автори якось визначили "жанр" своїх творів як "філософський бойовик".
Вони чи не найбільш титуловані серед інших українських письменників – мають близько 50 літературних премій і нагород, зокрема: "Зіланткон" (1999) – за твір "Шлях меча" (1996); "Зоряний Міст (1999, 2000, 2005) – за "Месія очищає диск" (1997), "Рубіж" (1999), "Десять спокус юного публіканта" (2005) відповідно; "РосКон" (2001, 2014, 2016) – за "Одіссей, син Лаерта" (2001), "Циклоп" (2013), "Втеча на ривок" (2015) відповідно...
Офіційний сайт: oldie.ru
Фан-сайт англійською мовою: oldie-worlds.com/news.htm
Наталія Гавриленко
Симона Вілар,
Наталія Образцова – сучасна українська російськомовна письменниця, яка працює в жанрах історичного любовного роману та слов’янського фентезі. За освітою – історик. Чи не найбільш популярною є історико-сентиментальна трилогія "Світорада" про смоленську княжну, яка жила за часів князя Олега – в кінці IX – на початку X ст.
Має нагороди: "Фіолетовий кристал" (2009) – за твір "Світорада Медова"; "Баст" (2010) – за твір "Відьма княгині"; премія фонду "Ренесанс" – за гідне представлення рідного міста Харкова у фантастичній літературі (2011) тощо. Є лауреатом літературної нагороди "Золоті письменники України" (2012). За рейтингом журналу "ФОКУС" – лідер продажів книг по Україні за 2012 р.
На цей момент екранізовано три книги: "Ролло та Емма", "Анна. Важкість вінця", "Вітер з півночі".
Офіційний сайт: simona-vilar.ru
Андрій Анатолійович Кокотюха
Дослідник української масової літератури доктор філологічних наук Софія Філоненко називає Кокотюху батьком "українського готичного детективу".
Протягом 1999–2006 рр. побачили світ книги
А. Кокотюхи: "Повернення сентиментального гангстера", "Нейтральна територія", "Відпрацьований матеріал", "Мама, донька, бандюган", "Кримінальна Україна", "Кримінальна Україна-2", "Кримінальна Україна-3", "Чому Україна не Росія" (автор-упорядник), "Любити живих" (у співавторстві з Максимом Розумним), "Повзе змія", "Таємниці й загадки України", "Резонансні справи МВС" (у співавторстві з Костянтином Стогнієм), "Шукачі скарбів", "Юля" (автор-упорядник), "Темна вода", "Зоопарк, або Діти до 16 років".
Має такі нагороди: Диплом видавництва "Смолоскип" (1996); Диплом конкурсу "Золотий Бабай" (1999); Дипломи конкурсу "Коронація слова" (2001, 2002); ІІІ премія конкурсу "Коронація слова" (2003, 2004); Премія журналу "Березіль" (2000 та 2003); Премія фестивалю "Відкрита ніч" за найкращу публікацію про фестиваль (2002); Диплом ХІ Форуму видавців у Львові "Найкращий журналіст, що пише на книжкову тему" (2004); І і ІІ премії конкурсу "Коронація слова" в номінації "Романи" (2006); Відзнака "Золотий письменник України" (2012).
У 2014 р. Андрій Кокотюха вручив свою персональну премію в межах Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей "Коронації слова" за найкращий гостросюжетний роман.
Екранізовано його твори (в обох випадках Кокотюха – автор або співавтор сценаріїв):
1) детективний роман "Легенда про Безголового" – у 2008 р. кіногрупою "Film.ua" (назва фільму "Тривожна відпустка адвоката Ларіної", режисер Олександр Стеколенко);
2) трилер "Повзе змія" (режисер Максим Бернадський) – у 2009 р. компанією "Fresh production UA".
Василь Миколайович Шкляр
Cучасний український письменник, політичний діяч. Деякі оглядачі називають його "батьком українського бестселера". Популярність письменника прийшла з виходом роману "Ключ" (1999), який зібрав низку нагород. Інші твори: "Перший сніг", "Живиця", "Черешня в житі", "Праліс", "Ностальгія", "Тінь сови", "Елементал", "Кров кажана", "Репетиція сатани", "Залишенець" ("Чорний Ворон"), "Маруся", "Чорне сонце".
У 2000–2004 рр. – головний редактор видавництва "Дніпро".
Володіє вірменською мовою. Перекладав з вірменської та новогрецької. Значного розголосу набув його переклад "Тараса Бульби" М. Гоголя, зроблений з першого видання повісті (1835; збірка "Миргород"). У цьому виданні була відсутня додана пізніше Гоголем під тиском російських критиків хвала російському цареві.
У 2011 р. входить до складу журі літературного конкурсу "Юне слово".
Відмовився отримувати присуджену йому Шевченківську премію за режиму В. Януковича.
Офіційний сайт: shkliar.com.ua
Ірен Роздобудько
Українська журналістка, письменниця, ілюстратор, сценарист, поетеса, викладач кінодраматургії. Авторка двох збірок поезій.
Перший літературний твір
І. Роздобудько побачив світ у 2000 р. – детективний роман "Пастка для жар-птиці" став володарем другої премії на щорічному конкурсі "Коронація слова". Увагу читачів привернули оповідання "Оленіум", "Дві хвилини правди", "Якби" тощо. Здобула перше місце на конкурсі "Коронація слова – 2005" у номінації "Роман" за твір "Ґудзик"; спеціальну відзнаку конкурсу "Коронація слова – 2011" у номінації "Кіносценарії" за "Садок Вишневий…" (разом із Олесем Саніном). Має відзнаку "Золотий письменник" 2012 р.
У її доробку твори різних жанрів: психологічний трилер "Ескорт у смерть", романи "Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері", "Зів’ялі квіти викидають", "Амулет Паскаля", "Зроби це ніжно", "Тут і тепер", роман-алюзія "Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя", авантюрний детектив "Останній діамант міледі" та ін.
Її твори перекладають англійською та російською.
Сергій Вікторович Жадан
Український письменник, поет, перекладач, громадський активіст. Автор романів "Депеш Мод", "Ворошиловград", "
Месопотамія", поетичних збірок "Цитатник", "Ефіопія" тощо. Темою творів письменника є пострадянська дійсність в Україні. Для стилю
Жадана характерне вживання розмовної та нецензурної лексики. Перекладає з німецької, польської, білоруської та російської мов.
У 1991 р. був одним з організаторів харківського неофутуристського літературного угрупування "Червона Фіра". З 2000 р. є віце-президентом Асоціації українських письменників.
У 2014 р. в межах фестивалю відеопоезії CYCLOP брав участь у проекті "роздІловІ". Співає пісні на свої тексти, найчастіше з гуртом "Собаки в Космосі".
Має численні нагороди: премія Бу-Ба-Бу за найкращий вірш року (1999), лауреат премії "Книга року BBC" ("Капітал") (2006), лауреат премії премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського (2009), лауреат премії "Книга року BBC" ("Ворошиловград") (2010), відзнака "Золотий письменник України" (2012), літературна премія "Angelus", якою в Польщі відзначають найкращих авторів Центральної Європи, за роман "Месопотамія" (2015).
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.