Стрільба з лука: основні правила, які має знати новачок

13 квітня 2021
Редакція

Нещодавно ми вже розповідали вам про лучний спорт в Україні. Сьогодні продовжимо тему й поговоримо, де новачкові отримати більше правдивої інформацію про стрільбу, а також чи можливо без допомоги спеціаліста навчитися стріляти. У цьому нам допоможе засновник Gera in Company, який активно розвиває лучний спорт в Україні.

Де можна більше прочитати про луки і все, що з ними пов'язано?  

Стрільба вимагає своїх правил і розуміння того, що ви робите. Для цього ми створили блог для лучників G-Archery, де є багато тематичної корисної інформації. Там щотижня публікуємо нові статті, є розділи з інформацією щодо турнірів, які відбудуться. Є розділ із відео. Врешті блог  це велике ком'юніті, яке об'єднує й аматорів, і профі. Тут можна ділитися враженнями й отримати новий досвід.

Чому варто зупинити вибір на луку, коли шукаєш для себе нове заняття|активність?

Якщо розглядати стрільбу з лука як певну філософію, то це не тільки спорт, а й сенс життя. Це більше медитація, адже ви сам на сам зі собою. Якщо говорити про спорт, стрільба прокачує корсетну групу м'язів, які в залі прокачати вкрай важко. Те саме із зором. А ще осанка і хребет. Важливий також момент стрільби, адже вцілите ви чи ні, залежить тільки від вас. Тому це більше не про тілесне навантаження, а про ментальне. Тільки ти, мішень і твої думки. Фокусуйся. А це не так просто, враховуючи, у якому хаотичному світі ми живемо. 

Які бувають луки і чим відрізняються?

Основні види, які існують, — це блочний лук, класичний лук, олімпійський.

Традиційний лук — основа. З нього можна стріляти й по тарілках, а можна, наприклад, перебуваючи на коні. Тобто як завгодно. Це загальна зброя. Блочний лук, як снайперська гвинтівка: найточніший. Олімпійський — це суміш двох попередніх. Вибирайте лук за покликом серця. Це буде найвдаліший вибір. 

Які бувають стріли?

Вони бувають різними: дерев'яні, карбонові, фібергласові, металічні, бамбукові. Можете вибрати дерев'яні. Цікавими є карбонові, адже дають максимальну точність. 

Де знайти однодумців, де можна постріляти?

Найпростіше — знайти школу. Але розберімо варіант, коли людина цього зробити не може. Я би почав із теоретичної частини, вивчав би інформацію. Класно це робити в нашому блозі, де її багато. Адже тут не просто професійні тексти, а й ком'юніті лучників, які обожнюють стрільбу. 


Часто професійні лучники самі залюбки вчать, як стріляти, показують це на практиці безкоштовно. А ще коли починається сезон турнірів, ви можете фактично щовихідних по всій Україні відвідати тири. У нашому блозі є інформація, як про стрільбу з лука та лучні тири, так і де відбуваються турніри, і просто можна постріляти у своє задоволення.

Чи залежить вибір лука від фізичної підготовки?

Вибрати лук зазвичай найважче. Пам'ятайте, що до вибору треба підходити поступово. Починати з найпростішого. Загалом 14 днів вистачить, щоб зрозуміти, чи підходить вам лук. Завжди домовляйтеся з продавцем, щоб у разі якщо лук буде для вас заважкий, ви могли його обміняти. Зокрема у нашій компанії існує така практика.

Чи варто звертати увагу на розмір лука?

Початківці зазвичай хочуть лук, як на картинці, але не розуміють нічого про його функціональність. Перед покупкою лука треба все обдумати. Вибирати лук потрібно під себе по певних параметрах, а не брати красивий, але геть незручний у роботі. Якщо дозволяє бюджет, візьміть технічний лук зі сучасних матеріалів.

Чи можна самому навчитися стріляти?

Що стосується навчання самому, це найважче. На мій погляд, це вдається одиницям. Адже існує безліч правил і технічних моментів. Завітайте краще в якусь хорошу школу, де вам покажуть ази. Стріляти, як-небудь, — неправильно. Ви можете і себе покалічити, і в когось випадково поцілити. Тому тренер хоча б на кілька уроків — мастхев. Техніка тут головне.

Прочитати попередній матеріал.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше