Століття Якова

9 грудня 2021
Anastasia

"Століття Якова" - просто написана, але серйозна, насичена, напружена історія.

Здавалося б, що там може такого статися в житті людини. Але часом ми навіть не уявляємо, скільки переживають за свій вік люди з нашого оточення.
Отак думаєш, беручи до рук книгу: дідусь дожив до ста літ. Мабуть, ідеально здоровий спосіб життя вів, ніде не перенапружувався, як сир у маслі купався. От і дожив. Здавалося б, що там такого для цілої книги?

А потім поринаєш в його спогади і розумієш: не таким вже й безхмарним може бути життя. І часом сто років - то не дар, а покарання, бо й бід встигнеш натерпітися ще довше.

Нещасливе перше кохання, бідування родини, дві війни, німецький полон, захоплення і почуття, родинна трагедія, несподівані зустрічі й, урешті, ось воно - століття.

Книга однозначно варта прочитання. Відзначу, що далеко не всі автори можуть викликати в мене сльози. Та ж Джоджо Мойєс зі своїми любовними романами мене ніколи не проймала, хоч багато хто над ними плаче. Володимир Лис змусив заплакати й мене.

До речі, не зважаючи на діалекти, читалася книга легко. 


І ледь не забула: що мені сподобалося одразу і пройняло теплом, так це те, що тут, як і в уже згаданій вище іншій книзі автора, йдеться про поліське село Загоряни. Тож разом зі спогадами Якова я нібито й сама повернулася в уже знайомі собі місця.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше