Століття Якова

9 грудня 2021
Anastasia

"Століття Якова" - просто написана, але серйозна, насичена, напружена історія.

Здавалося б, що там може такого статися в житті людини. Але часом ми навіть не уявляємо, скільки переживають за свій вік люди з нашого оточення.
Отак думаєш, беручи до рук книгу: дідусь дожив до ста літ. Мабуть, ідеально здоровий спосіб життя вів, ніде не перенапружувався, як сир у маслі купався. От і дожив. Здавалося б, що там такого для цілої книги?

А потім поринаєш в його спогади і розумієш: не таким вже й безхмарним може бути життя. І часом сто років - то не дар, а покарання, бо й бід встигнеш натерпітися ще довше.

Нещасливе перше кохання, бідування родини, дві війни, німецький полон, захоплення і почуття, родинна трагедія, несподівані зустрічі й, урешті, ось воно - століття.

Книга однозначно варта прочитання. Відзначу, що далеко не всі автори можуть викликати в мене сльози. Та ж Джоджо Мойєс зі своїми любовними романами мене ніколи не проймала, хоч багато хто над ними плаче. Володимир Лис змусив заплакати й мене.

До речі, не зважаючи на діалекти, читалася книга легко. 


І ледь не забула: що мені сподобалося одразу і пройняло теплом, так це те, що тут, як і в уже згаданій вище іншій книзі автора, йдеться про поліське село Загоряни. Тож разом зі спогадами Якова я нібито й сама повернулася в уже знайомі собі місця.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше