Опис мінералу і його характеристики
Назва "сердолік" походить від грецького слова sardolith - камінь із Сарда. Інші назви мінералу і його різновидів: кров'яний агат, лінкурій, карнеол, сардер.
Сердолік є одним з різновидів халцедону. Забарвлення мінералів буває оранжево-червоним, оранжево-жовтим, жовтим, коричнево-червоним, коричневим, каштановим. Блиск - скляний.
Твердість - 6,5-7,0; щільність - 2,6 г/див.
Основні родовища: Росія, Монголія.
Лікувальні властивості
Як лікувальний засіб, сердолік відомий з давніх часів. Його використовували єгипетські цілителі при захворюваннях нервової системи. В країнах Європи сердолік, потертий в порошок, розбавляли вином і приймали як ліки при таких захворюваннях, як аритмія, порушення слуху, гіпертонія, головний біль.
Вважається, що порошок з цього каменю може поліпшити кровообіг, зупинити внутрішню кровотечу, вилікувати хвороби нирок. Сучасні літотерапевти припускають, що цей камінь потрібно носити на тілі, щоби позбутися від виразок, пухлин, а при мігрені невеликі відшліфовані шматочки слід класти на закриті повіки.
Сердолік впливає на лобову чакру.
Магічні властивості
У багатьох країнах світу сердолік уособлює любов, віру, сімейне щастя. У Стародавній Русі цей камінь вважався талісманом закоханих, а в Стародавній Греції з нього вирізали весільні геми. У країнах Сходу сердолік використовували для виготовлення амулетів, здатних захистити своїх господарів від злих чар, заздрості, пристріту і лихих людей.
Сердолік - камінь людей, народжених під знаками Діви і Близнюків. Дівам він допомагає впоратися з неконтрольованим гнівом, Близнюкам дає можливість виявити в собі приховані таланти і розвинути їх.
Талісмани і амулети
В якості талісмана сердолік використовується для притягнення достатку, розвитку талантів, підживлює свого господаря додатковою космічною енергією. Сердолік - талісман творчих людей, комерсантів і ремісників. Сучасні практикуючі маги застосовують сердолік для виготовлення амулетів, захищають господарів від небезпек, злих чар, людської заздрості та підступів недоброзичливців.
Фото-обкладинка: www.stone-studio.ru
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.