Cердолік

4 липня 2017
Марина

Опис мінералу і його характеристики

Назва "сердолік" походить від грецького слова sardolith - камінь із Сарда. Інші назви мінералу і його різновидів: кров'яний агат, лінкурій, карнеол, сардер.

Сердолік є одним з різновидів халцедону. Забарвлення мінералів буває оранжево-червоним, оранжево-жовтим, жовтим, коричнево-червоним, коричневим, каштановим. Блиск - скляний.

Твердість - 6,5-7,0; щільність - 2,6 г/див.
Основні родовища: Росія, Монголія.

Лікувальні властивості

Як лікувальний засіб, сердолік відомий з давніх часів. Його використовували єгипетські цілителі при захворюваннях нервової системи. В країнах Європи сердолік, потертий в порошок, розбавляли вином і приймали як ліки при таких захворюваннях, як аритмія, порушення слуху, гіпертонія, головний біль.Вважається, що порошок з цього каменю може поліпшити кровообіг, зупинити внутрішню кровотечу, вилікувати хвороби нирок. Сучасні літотерапевти припускають, що цей камінь потрібно носити на тілі, щоби позбутися від виразок, пухлин, а при мігрені невеликі відшліфовані шматочки слід класти на закриті повіки.

Сердолік впливає на лобову чакру.

Магічні властивості

У багатьох країнах світу сердолік уособлює любов, віру, сімейне щастя. У Стародавній Русі цей камінь вважався талісманом закоханих, а в Стародавній Греції з нього вирізали весільні геми. У країнах Сходу сердолік використовували для виготовлення амулетів, здатних захистити своїх господарів від злих чар, заздрості, пристріту і лихих людей.

Сердолік - камінь людей, народжених під знаками Діви і Близнюків. Дівам він допомагає впоратися з неконтрольованим гнівом, Близнюкам дає можливість виявити в собі приховані таланти і розвинути їх.

Талісмани і амулети

В якості талісмана сердолік використовується для притягнення достатку, розвитку талантів, підживлює свого господаря додатковою космічною енергією. Сердолік - талісман творчих людей, комерсантів і ремісників. Сучасні практикуючі маги застосовують сердолік для виготовлення амулетів, захищають господарів від небезпек, злих чар, людської заздрості та підступів недоброзичливців.

Фото-обкладинка: ​www.stone-studio.ru
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше