Квіти у волоссі, штани кльош, розстебнуті сорочки, сандалі на босу ногу, безліч браслетів, круглі окуляри і одяг психоделічних забарвлень - ми розповімо, які речі стали культовими завдяки руху хіпі.
Техніка тай-дай
Ця техніка фарбування тканини зародилася ще в Стародавній Індії та Китаї, але набрала популярності в XX столітті саме завдяки дітям квітів. Вона є трендом і в сучасній моді: приклади футболок, суконь і навіть штанів tie-dye можна знайти в круїзних колекціях багатьох світових домів моди.
Штани кльош
У далекому 1813 році штани кльош були частиною уніформи американських матросів і одного разу перенеслися в гардероб пересічних громадян. Але сталося це аж в 60-х роках наступного століття і тільки завдяки вільнодумним хіпі. Цивільна версія кльош зазнала деяких змін: на відміну від військових штанів, які розширювалися від стегна, штанини хіпі "кльош"- від коліна. Вони стали такою ж невід'ємною частиною руху, як і одяг психоделічних забарвлень.
Сучасна мода теж любить кльош: він пережив неймовірну хвилю популярності в 90-х і знову користується популярністю в списках головних тенденцій сезону.
Етнічні мотиви
Мокасини, браслети і жилетки, як в індіанців, африканські сукні дашики, індійські сорочки і туніки, сандалі, вільні каптани, традиційні квіткові візерунки і "огірки" в узорах - жодна субкультура не поєднувала в собі більше етнічних елементів, ніж рух хіпі. Можливо, саме їм ми зобов'язані тим, що в новому сезоні дизайнери черпають натхнення з традиційних костюмів корінного населення Америки та слов'янської вишивки.
Прикраси
Хіпі запозичили у індійців не тільки предмети одягу, але й прикраси: різноманітні плетені браслети, які можна було дарувати як символ дружби, і довгі намиста з талісманами. Вони також придумали обв'язувати голову банданами і хустинками на манер мореплавців, прикрашати довге волосся квітами або цілими вінками і носити окуляри зі світлими круглими лінзами.
Натуральні тканини
Хіпі прагнули повернутися до первозданної чистоти, до природи. Цілком логічно вони відмовлялися від синтетичних тканин і обирали льон, коноплі, бавовну і шерсть. Їхній приклад сьогодні наслідує багато знаменитих дизайнерів: Ірина Каравай, Стелла Маккартні і дует Марії Грації Кьюрі і П'єрпаоло Піччолі в колекції Valentino.
Гасла і малюнки
Всім відомий знак "пацифік" і фрази "All you need is love", "Make love, not war" і "Give peace a chance" на якийсь період перенеслися з плакатів на різнокольорові футболки та стали одними з найбільш значущих попередників сучасних принтів на одязі.
(via)