Причини апатії та ефективні методи боротьби з нею

16 червня 2023
Редакція

Кожен неодноразово у своєму житті переживав байдужість до всього навколишнього, відсутність бажання спілкуватися, емоційне виснаження та моральне спустошення. Цей стан психологи називають апатією. Дуже важливо знати, як з ним боротися, адже це допоможе якнайшвидше повернутися до звичайного життя з його радощами, багатозадачністю та приємними моментами.

Досвідчені фахівці платформи pleso підкажуть, як боротися з апатією та всіма негативними проявами, що з нею пов’язані. Тут можна придбати абонемент – це допоможе вибирати зручний час сеансів, змінювати його у разі потреби, а також змінювати спеціаліста. Знижка 10 % на наступний сеанс чекає на вас – достатньо лише порекомендувати платформу pleso або свого психотерапевта знайомому.


Причини апатії

До найпоширеніших причин виникнення апатії належать:

  • наявність хронічних або невиліковних хвороб;
  • сильний стрес;
  • алкогольна або наркотична залежність;
  • професійне вигорання;
  • приймання деяких медикаментів (стероїдів, снодійних, антидепресантів);
  • авітаміноз;
  • хронічна втома тощо.

Ніхто не може застрахуватися від цього неприємного емоційного стану, але існують способи боротьби з апатією.

Ефективні методи боротьби з апатією

Дієвим методом є складання планів на майбутнє, адже при апатичному стані цілі у житті відсутні. Озбройтесь аркушем паперу, олівцем та спробуйте скласти плани на вечір. Там повинні бути не лише необхідні речі, наприклад, почистити зуби, але і приємні – перегляд улюбленого серіалу або смакування кави на балконі. Ось і готова проста схема дій. Такий план можна скласти на завтра, на тиждень, на рік – це допоможе зробити життя різнобарвним.

Боротися з апатією допоможе фізичне навантаження. Під час тренувань спостерігається активна робота мозку, але в цей час він не звертає увагу на непотрібну інформацію. Тіло та м’язи тонізуються – це допомагає зняти нервову напругу.

Під час апатичного стану дуже важливо отримувати підзарядку позитивом та енергією. Для цього варто спілкуватися лише з цілеспрямованими, енергійними, релаксовими людьми. Токсичних негативних людей в цей час краще оминати. Отримати підзарядку можна і від природи – будь-який відпочинок на свіжому повітрі буде дуже корисним.

Апатія – це не вирок, можна легко повернути жагу до життя та бажання діяти, жити яскравим та насиченим життям.

 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Spovid Spovid 17 травня 2024
дехто навіть вважає апатію досягненням - тебе нічого не лякає, бо апатія набагато нижча за страх.
Spovid Spovid 17 травня 2024
ще одна причина - бездуховність, в прямому значенні - людина не може відокремитися від виснаженого, або задуреного, тіла і подивитися на себе зверху та розібратися, який це настрій і якого б вона хотіла насправді досягти.
Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше