ПРОЙТИ КРІЗЬ СТІНУ І ПОВЕРНУТИСЬ: Харукі Муракамі "Танцюй, танцюй, танцюй"

ПРОЙТИ КРІЗЬ СТІНУ І ПОВЕРНУТИСЬ

Харукі Муракамі  "Танцюй, танцюй, танцюй".

Я вже писав про книжку Харукі Муракамі “Погоня за вівцею”. Разом із “Слухай пісню вітру”, “Китайський більярд 1973” і “Танцюй, танцюй, танцюй” вони складають тетралогію.

У “Танцюй, танцюй, танцюй” події розгортаються навколо готелю “Дельфін”. Однак коли головний герой хоче повернутися до нього, на цьому місці знаходить сучасну будівлю, а не старе приміщення.

Минуле не хоче поступатися місцем сьогоденню. Виникає містичний образ чоловіка-вівці, коли зникає світло, а люди ніби наяву бачать стіни і приміщення старого готелю.

На цьому містика не закінчується. Убивають людей, з якими головний герой не просто знайомиться, а вони стають йому близькими, а інші зникають. Він сам бачить, як вони йдуть крізь стіну і вже не повертаються. Йому сниться, що таким же чином зникає дівчина, яку він кохає, але, подолавши спротив, він прокидається, щоби переконатися, що вона жива.

Чоловік-вівця дає, здається, дурну пораду: “Що би не трапилось у житті – танцюй!”. Але, зрештою, стає зрозумілим, що танцювати слід не в прямому значенні цього слова. Поки існує світ, треба за себе боротися. За будь-яких умов не слід зупинятися. Втома і переляк теж не повинні стояти на заваді. “Іншої ради нема, – каже чоловік-вівця. – Ти мусиш це робити”.

Головному герою вдається подолати людське відчуження. Колишній однокласник, який став знаменитим кіноактором, вважає його своїм найкращим другом, якому може звірити свої таємниці, – навіть ту, що він став убивцею. Також головний герой зміг достукатися до тринадцятирічної дівчинки, знайти з нею спільну мову. Її батьки визнають, що не лише він став потрібним їй для спілкування, але й вона краще почала розуміти своїх тата й маму.

Але найголовніше, мабуть, полягає в тому, що завдяки чоловікові-вівці та його пораді він починає глибше розуміти себе. Можливо, головний герой ще не знаходить свого місця у житті, але принаймні іде в потрібному напрямку.

Упродовж багатьох років Харукі Муракамі висувають на Нобелівську премію, проте більш вдатні конкуренти обходять його. При цьому він не пише краще чи гірше за них. Літературні премії перетворилися на бізнес, на якому заробляють наближені до чужого натхнення. Але Харукі Муракамі все-таки слід наважатися пройти крізь стіну, навіть якщо знаєш, що не повернешся назад. Так що найкращий його роман ще попереду.

Анатолій ВЛАСЮК

3 серпня 2018 року     

Зображення - pinterest.com

Перейти на Ua Modna Shop.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше
КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше