ПРОЙТИ КРІЗЬ СТІНУ І ПОВЕРНУТИСЬ: Харукі Муракамі "Танцюй, танцюй, танцюй"

ПРОЙТИ КРІЗЬ СТІНУ І ПОВЕРНУТИСЬ

Харукі Муракамі  "Танцюй, танцюй, танцюй".

Я вже писав про книжку Харукі Муракамі “Погоня за вівцею”. Разом із “Слухай пісню вітру”, “Китайський більярд 1973” і “Танцюй, танцюй, танцюй” вони складають тетралогію.

У “Танцюй, танцюй, танцюй” події розгортаються навколо готелю “Дельфін”. Однак коли головний герой хоче повернутися до нього, на цьому місці знаходить сучасну будівлю, а не старе приміщення.

Минуле не хоче поступатися місцем сьогоденню. Виникає містичний образ чоловіка-вівці, коли зникає світло, а люди ніби наяву бачать стіни і приміщення старого готелю.

На цьому містика не закінчується. Убивають людей, з якими головний герой не просто знайомиться, а вони стають йому близькими, а інші зникають. Він сам бачить, як вони йдуть крізь стіну і вже не повертаються. Йому сниться, що таким же чином зникає дівчина, яку він кохає, але, подолавши спротив, він прокидається, щоби переконатися, що вона жива.

Чоловік-вівця дає, здається, дурну пораду: “Що би не трапилось у житті – танцюй!”. Але, зрештою, стає зрозумілим, що танцювати слід не в прямому значенні цього слова. Поки існує світ, треба за себе боротися. За будь-яких умов не слід зупинятися. Втома і переляк теж не повинні стояти на заваді. “Іншої ради нема, – каже чоловік-вівця. – Ти мусиш це робити”.

Головному герою вдається подолати людське відчуження. Колишній однокласник, який став знаменитим кіноактором, вважає його своїм найкращим другом, якому може звірити свої таємниці, – навіть ту, що він став убивцею. Також головний герой зміг достукатися до тринадцятирічної дівчинки, знайти з нею спільну мову. Її батьки визнають, що не лише він став потрібним їй для спілкування, але й вона краще почала розуміти своїх тата й маму.

Але найголовніше, мабуть, полягає в тому, що завдяки чоловікові-вівці та його пораді він починає глибше розуміти себе. Можливо, головний герой ще не знаходить свого місця у житті, але принаймні іде в потрібному напрямку.

Упродовж багатьох років Харукі Муракамі висувають на Нобелівську премію, проте більш вдатні конкуренти обходять його. При цьому він не пише краще чи гірше за них. Літературні премії перетворилися на бізнес, на якому заробляють наближені до чужого натхнення. Але Харукі Муракамі все-таки слід наважатися пройти крізь стіну, навіть якщо знаєш, що не повернешся назад. Так що найкращий його роман ще попереду.

Анатолій ВЛАСЮК

3 серпня 2018 року     

Зображення - pinterest.com

Перейти на Ua Modna Shop.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

10 таємниць, захованих у всесвітньо відомих картинах
Образотворче мистецтво здатне не тільки надихати, а й мучити наш мозок таємницями і загадками. На полотнах великих художників часто зустрічаються дивні хитромудрі деталі або навіть послання, які піддаються розшифровці тільки через сотні років.
Читати більше
Дружба довжиною в життя: собаки
Кажуть, аби мати найліпшого друга, не обов'язково треба знати людей:) Мова про собак. Ці дивовижні створіння знають про відданість більше, ніж ми. Завжди поряд: підтримають, посумують з вами та ще й захистять. Дружба довжиною в життя. Чотирилапі.
Читати більше