ЗАЛИШИТИСЯ ЛЮДЬМИ: Рю Муракамі "69"

ЗАЛИШИТИСЯ ЛЮДЬМИ

Рю Муракамі "69"

Типова книжка про японську молодь, захоплену західною культурою.

Юнаки і дівчата протестують проти всього, що їх оточує. Їхнє не сприйняття учителів межує із не сприйняттям американських військових баз в Японії. А ще хлопці проти того, щоб їхні дівчата зустрічались із американськими солдатами.

Зрештою цей процес в одному навчальному закладі переростає на скандал, який став відомим на всю країну. Найбільш революційні учні вирішили забарикадувати школу, в якій навчались. Вночі вони пишуть гасла на видних місцях, а один із учнів – мабуть, від пережитого страху – навалює купу лайна на стіл директора. Але охоронці швиденько дезінфікували кабінет, так що саме це не ввійшло до новин про школу, яку забарикадували.

Наїхало чимало поліції, навіть гелікоптер літав над школою. Доволі швидко все привели до ладу. Більшість учнів незадоволені тим, що хтось позбиткувався з їхнього навчального закладу.

Винуватців знайшли випадково. Їм загрожує виключення із школи, але все обмежується домашнім арештом.

Події відбуваються на тлі закоханості головного героя до шкільної красуні. Здається, саме вона підштовхнула його до цього відчайдушного вчинку. Їй подобається юнак. Їхнє кохання чисте. Вона незайманка. А він так і не насмілився її поцілувати.

Після повернення до школи дружня компанія влаштовує фестиваль для молоді, на який зійшлося чи не все місто. Успіх феноменальний, і знову в центрі уваги головний герой і його красуня-дівчина.

Але все на цьому світі закінчується. Кохання красуні теж. Їй подобається інший – і вона про це каже вже тепер колишньому своєму кавалерові.

Головний герой стає знаменитим письменником і про події того часу створює бестселер.

Історія провінційна, але характерна для сучасної японської літератури. Треба бути знавцем культури, щоби продертися крізь хащі назв ансамблів і прізвищ композиторів, назв мелодій і напрямків у музиці. Але японська молодь схиблена на західній культурі, тому ми не побачимо національних мотивів.

Рю Муракамі пише невимушено і цікаво. Його розповідь про кохання теж спокійна і неголосна. Герої проходять через випробування. Їх об’єднує те, що вони залишилися людьми.

Анатолій ВЛАСЮК

8 червня 2018 року 

Зображення - youtube.com

[adSlot9]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com