Помилка Канта

8 листопада 2015
Roman Bonchuk
Кант помилявся, помилятись варто й вартісно з огляду мотивів автоматичного стимулу й розвитку. Помилявся саме в варіантах пошуку самої суті Явищ та Пізнання. Зрозуміло, що це два взаємопроникливі вектори, однак Сутність явища як і саму Здібність пізнання так і не вдалось розшифрувати. В мене є власне розуміння цих двох феноменів, є навіть докази та ретроспекція- зокрема мені вдалося доказати факт існування свідомості у квітів, заперечивши філософію мікро-макрокосмосів Шпенглера.

Даремно, звісно, він мені подобався половину мого свідомого життя. Отже феномени саме Здібностей Пізнання вже є за своєю Суттю Явищем пізнання, тобто Явищем самому в собі, в картографіїї розумового алгоритму. Тобто: емпірика- судження-розум-досвід. Й навпаки: досвід * чи трансценденція* - розум-відчуття-тремтіння й подив.

Все ніби просто й логічно, однак розуміння контактує із Речами, речі з предметів із коррелятом свідомого -підсвідомого-розумового стають об'єктами й відповідно обробляються в поняття (з огляду понятійного сприйняття) чи образи (художнього) чи навіть міфи (неможлиаєвістю) фактичності.

Поняття речей як речей-в-собі дає їм схематичну розумову схему сприйняття, однак зрозуміти їхню сутність унеможливлюється в рамках саме просторово-часового атрибуту. 

Каббалісти дуже хитрі й наполягають на тому, що в сфері духовного розуміння категорії часу-простору відсутні й привнесені в сферу таємниці - того ж самого центру загальної перцепції; таж сама кантівська таємниця, однак редукована в суху понятійність мовленневу чи суто лінгвістичну. Я пропоную розуміння сутності не як Кант: Речі, речі-в-собі, матерія-структура-молекули-атоми-прототипи-боззони, тощо, а в загальній Всезагальній Схемі Всесвіту та його гармоній. Тобто розуміння суті через Контакт, через логос без часу- простору, без карпускулярних частинок та світових хвиль та коливань. А саме через взаємодію.

Це прообраз механістичної емпірики, це крок назад, однак дуже впевнений та аргументований. Закривати очі та торкатись речей із вимкненням підсвідомих демонів-розумію, що складно, розумію, що імманентно космічно й просто. Спробувати тим доторком заново народитись із новим розуміння речей.

Отже розуміння явища в Загальній схемі через торкання та механістичну перцепцію.

Мені залишається лишень одне - малювати закритими очима для віднайдення прихованої сутті. Пригадуються пошуки окремих митців, саме в проектах Рефлесій та задіюванням дзеркал. Окрема подяка Лакану і його співпраці з Сальвадором Далі, зокрема цікавим є нещодавний проект Хьорста Рефлексій в Пінчук центрі.

Магія Дзеркал та нарцисизм. Окрема тема тема.

Будемо творення переносити із заплющеними очима на дзеркальні поверхні для віднайдення Суті Сутностей й явищної сутності. 

Починаємо. Й нехай Піфагор перевернеться..
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше