У сучасному світі без навчання, саморозвитку і самомотивації важко досягнути успіху.
— Чому так?
— Бо в час технологічного прогресу цінуються саме ті спеціалісти, які готові переступити через себе, побороти свою лінь і працювати над своїми помилками.
Звичайно, це потрібно для будь-якої сфери діяльності, а для сфери фотографії — це як ніколи актуально.
На жаль, зараз існує думка, що маючи хороший фотоапарат, ти вже
фотограф. Тобто не потрібно вчитися, розвиватися і вдосконалюватися, просто треба вміти налаштувати чіткий фокус і все — ти спеціаліст. Само собою, хороше обладнання відіграє важливу роль, але етап навчання теж є дуже важливим. Крім того, зараз є всі можливості для того, щоби покращити своє вміння!
Одним із методів навчання — є
фототур. Цей спосіб саморозвитку щодня здобуває все більше і більше прихильників. Та це й не дивно, адже фототури мають безліч переваг. А саме:
- Нові знайомства. Фотоподорожі класні тим, що їх організовують професіонали своєї справи, фотографи, які вже мають неабиякий досвід і знають такі тонкощі та нюанси фотографії, що у всесвітній павутині такого точно не знайти. Крім того, для молодого спеціаліста, абсолютно не буде зайвим завести нові перспективні знайомства, які надалі можуть допомогти розкрутитися у фотомистецтві.
- Більше практики, ніж теорії. Це, мабуть, один із най головніших критеріїв фотоподорожей, адже краще один раз сфотографувати, ніж сто разів читати, як це робиться. Фототур — це така річ, де не потрібно багато читати, дивитися відеоуроків, відвідувати тренінгів, а треба лише почати робити ту справу, яка подобається, і вже тоді, шляхом спроб і помилок, вчитися.
- Авторитетна думка. Як вже було зазначено, фототури організовують спеціалісти фотографії, а це чудова нагода не лише повчитися від них, а й отримати авторитетну пораду, яка буде якісна та правдива. З її допомогою Ви зможете обрати найкращий стиль фотографії, який підходить саме Вам (портретна зйомка і пейзажна — це дві різні техніки, які потребують різних навичок).
- Портфоліо. Для молодого спеціаліста не буде зайвим формування власного портфоліо, де були би представленні найкращі фотографії. Приклади власних робіт завжди мають бути в арсеналі фотографа, адже це, без сумніву, допоможе в подальшому під час пошуку та залучення клієнтів, а також не буде зайвим при прийомі на роботу.
- Великий вибір. Чим ще класні фототури, так це тим, що кожен бажаючий зможе знайти для себе те, що підходить саме йому — фототур Україною чи фототури іншими країнами; одноденні чи ті, які тривають декілька днів. Хоча сезон "Фототур 2016" незабаром буде завершуватися, все ще є безліч цікавих пропозицій на осінь, які допоможуть розвинути Вашу фотомайстерність.
- Лояльна вартісна політика. Не кожен на початку своєї фотокар’єри може дозволити собі відвідати фототур, вартість якого становить декілька тисяч гривень. Саме тому є різні можливості бюджетної фотоподорожі, ціна якої може мати символічну суму в розмірі декількох сотень, або взагалі буде безкоштовною (кошти будуть потрібні лише на власні витрати). Головне не полінитись і знайти те, що цікавить.
- Проведення часу з користю. Для тих, хто втомився від вуличного шуму, щоденного одноманіття, інтернету та всіх благ цивілізації — фототури є чудовою нагодою провести свій час з користю. Гори, степи, ліси, незвідана краса стареньких вуличок — все це надихає та допомагає відпочити не лише фізично, але й духовно. Проведення часу на свіжому повітрі, вечірні посиденьки біля вогнища з фотопрофесіоналами, пошук унікальних кадрів, саморозвиток — що може бути кращим?
Отже, пам’ятайте, що наявність хорошого фотоапарата — це лише маленька частинка того, що має мати справжній фотограф. Свій стиль, самокритичність, наполегливість, бажання вчитися і вдосконалюватися — ось головні риси, які відрізняють професіонала від дилетанта.
Якщо вам сподобалася ця стаття, прочитайте також:
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.