"П’ятикнижжя" Грицька Чубая

Нещодавно вийшла збірка відомого українського поета, який неординарно писав про найпростіші речі. Це "П’ятикнижжя" Грицька Чубая. Але появі цієї книги сприяла вже дочка поета, який залишив нам у спадок свою творчість, — Соломія Чубай. Цю книгу випустило "Видання Старого Лева", а перша презентація відбулася у Львові.

Грицько Чубай (1949–1982) — один із найяскравіших українських поетів 60-70 років XX ст. Автор багатьох відомих віршів, зокрема "Коли до губ твоїх", що став піснею, яку співає його син Тарас Чубай як продовження творчості батька, а з ним – тисячі українців...
 

Появи цієї книги усі поціновувачі творчості поета чекали з нетерпінням, так як попередня книга поезій Грицька Чубая ("Плач Єремії") побачила світ майже п’ятнадцять років тому.

Ця книжка – особлива. Здається, ніби її упорядковував сам Грицько Чубай. В основі збірки п’ять книжок-"поем": "Вертеп", "Відшукування причетного", "Світло і сповідь", "Постать Голосу" та "Плач Єремії". Передмову до "П’ятикнижжя" написав поет Кость Москалець. Крім того, до цієї збірки увійшли Чубаєві фотографії та листи. Усе це раніше ніде не публікувалося. А в кінці "П’ятикнижжя" – післямова Олега Лишеги, українського поета і близького друга Грицька. Це надає книзі інтимності та ностальгійного характеру.

Щодо обкладинки видання, то її обрав сам онук Чубая — Олекса.

Як говорила Соломія Чубай на презентації збірки, її завданням було те, щоб Грицька Чубая цитувала молодь і про нього знову заговорили по всій Україні. Це ніби повертає батька на землю.

Соломія вважає великою перемогою те, що Чубая цитують у Твіттері та інших соціальних мережах.

Тарас Чубай — син поета — підтримував вогник Грицька Чубая співаючи його вірші.

Читаючі вірші Грицька Чубая, можна прогледіти в них пророчі рядки, але у формі запитання. Його поезія — без часу. Чубай і зараз з нами, допоки з нами його творчість.

"Я не мала батька, адже він помер, коли я була маленькою. Але він залишив мені відповіді на мої питання у своїх віршах" — говорить донька поета Соломія.

Книжка Грицька Чубая "П’ятикнижжя" дасть вам насолодитися справжньою українською, не заангажованою ліричною поезією. Кожного, хто бере її до рук та поринає в світ поезії Чубая, книга зачіпає за живі струни. Тож я бажаю вам відчути це на собі!
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше