Олександр Литвиненко: що є свобода?

27 листопада 2019
Олександра Васюта

«Що є свобода?»
Олександр Литвиненко, 18.05.06

Товариш вовк знає, кого їсти – їж, і нікого не слухай.
З послання Путіна російському народу.

Інша система координат... Інші правила гри...
Але як же це проти природи... Адже життя – це шлях!
У Землі й тієї два супутники.
Напевно, коли ти на війні, й справді все здається набагато простіше. Є ти, і є ворог. І потрібно не тільки  вижити, але ще й перемогти. Але це тільки так здається. І вся підступність у тому, що розчарування (а воно вже точно – не на межі виживання) з'являється тоді, коли ми вже чогось добилися... Адже саме тоді постає питання: навіщо нам це потрібно – такою ціною? Свобода? Що є свобода? І ці роздуми знову принесуть розчарування. Але вся справа в тому, що вільним можна тільки народитися. Вовк та собака схожі? Так. Але вони тільки зовнішньо схожі. І кожний собака в душі мріє стати вовком. Тому що вовк вільний. 
А чи потрібна собаці свобода? Собаці, так само, як і свині, потрібен хазяїн та потрібна їжа. Свиня теж хоче стати собакою, тому що собак не ріжуть до свят. Кажуть, що найдорожче – це свобода, адже за неї платять кров'ю. Але, відбираючи свободу у інших, також доводиться платити кров'ю. Одні помирають за свободу, інші гинуть, відбираючи її. Ті, хто відбирає свободу у інших, вільними бути не можуть. Адже, відбираючи свободу у інших, вони відбирають її у самих себе. 
А як же Ірак та Афганістан? Sorry! Люблю постріляти по живих мішенях!
Я зневажаю й шкодую тих, хто гине, відбираючи свободу у інших, і я заздрю тим, хто гине за свободу. У росіян при зустрічі кажуть: «Здрастуй», а при прощанні: «До побачення». У чеченців при зустрічі кажуть: «Приходь вільним», а при прощанні: «Іди вільним». 
Кожен чеченець – це вовк, і він народжується вільним. У них і на державному прапорі зображення вовка. Вороги чеченців – це ті, хто намагається забрати у них свободу, й вони також називають чеченців вовками, думаючі, що ображають їх цим, й люто їх бояться. Собаки і свині вовків завжди бояться і правильно роблять. Вовк одинак, і вовки не живуть у стаді, вони тільки полюють у зграї, та й те тільки, коли собак значно більше, а свиней багато, й вони, обжершись помиями, сплять. 
Свободу о чеченців відібрати неможливо, тому що кожен чеченець народжується та помирає вільним. І тому чеченець не задається питанням: «Що таке свобода?». Для чеченця свобода – це так само природньо, як сонце, вітер та вода. Подобається мені жити в багатокультурному середовищі. Але відпочивати й відігріватися душею я волію з чеченцями, хоча сам я росіянин. І не країна проживання робить нас вільними. Том що життя – це шлях. Мені подобається Англія, але я сумую за Кавказом. І на полювання я піду в зграї вовків, тому що я більше ніколи не зможу стати ні свинею, ні собакою. І я точно знаю, що в неволі я помру. Напевно, це і є свобода – коли в неволі жити не зможеш.

Оригінал: http://web.archive.org/web/20090813213131/http://alexanderlitvinenko.narod.ru/myweb2/prod02.htm

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше