Обсидіан - міць, глибина, загадковість

15 червня 2017
Марина Чиянова

Обсидіан - камінь вулканічного походження, - вулканічне скло, як його ще називають. Назву мінерал отримав на честь римського воїна Обсидія, який вперше привіз ці камені в Рим. Втім, в різні часи різні народи давали йому й інші назви. У Закавказзі обсидіан вважали продуктом діяльності пекла і називали "уламки пазурів самого сатани". В Америці деякі різновиди цього каменю називають "сльози апачів". В Угорщині коричнево-чорні обсидіани називають "токайські люкс-сапфіри". Королівський агат, вассер-хризоліт, пляшковий камінь, серпанковий камінь, смоляний камінь, монтанський жад, гірський гагат, ісландський агат, гірське червоне дерево, персіан, сніговий обсидіан - теж "імена" цього чудового каменю.

Колір його зазвичай чорний черз дрібні частинки магнетиту, але зустрічаються також червоні, коричневі, сірі та інші різновиди, в тому числі зі змішаним забарвленням, що нагадує декоративний мармур.

Твердість - 5,0 - 6,0; щільність - 2,3 г/см3. Добре полірується.

Обсидіан утворюється в результаті швидкого охолодження лави, що вилилася на поверхню.

Основні родовища: США, Ефіопія, Мексика, Саксонія, Туреччина, Вірменія, Ліпарські острови, Ісландія, Сибір.

Застосування обсидіану

Історія обробки і використання обсидіану сходить ще до часів палеоліту. Завдяки гострим ріжучим краям уламки обсидіану були зручним матеріалом для виготовлення скребків, ножів, сокир і гострих наконечників для стріл і списів. Найбільш ранні вироби були виявлені в Месопотамії, їхній вік - понад 9 тисяч років. І, можливо, саме обсидіанові наконечники були у списах первісних мисливців, що виходили полювати на мамонтів.

Пізніше вироби з обсидіану стали більш поширеними у виготовленні прикрас та амулетів, предметів побуту і ритуальних фігурок. В Ефіопії, а також стародавні ацтеки в Північній Америці робили з обсидіану дзеркала. У багатьох стародавніх народів обсидіанові ножі були обов'язковими в ритуалах жертвоприношення і бальзамування.

Людство вже володіло секретом виготовлення залізних знарядь, але обсидіанові ножі та скальпелі все ще залишалися в десятки разів гострішими. Стародавні єгиптяни вірили, що в посудинах, виготовлених з обсидіану, пахощі довше зберігають свої якості. Згодом камінь знаходить своє застосування в ювелірному і прикладному мистецтві. Багато музеїв світу зберігають виготовлені з обсидіану роботи майстрів: скульпторів та ювелірів минулих століть.

Сьогодні обсидіан займає місце серед напівдорогоцінного каміння, широко затребуваного в художньо-ювелірному виробництві. Годинники, письмові набори, фонтани, фігурки тварин, намисто, брелоки, чотки - ось неповний перелік виробів, що виходять з-під рук сучасних майстрів. Основне ж використання обсидіану - наповнювач легких бетонів.

Лікувальні властивості

У народній медицині вважається, що обсидіан здатний виліковувати застуди, які виникли через переохолодження. Деякі літотерапевти припускають, що цей мінерал позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт. Намисто і чотки, зроблені з обсидіану, здатні нормалізувати кров'яний тиск. Побутує думка, що для профілактики багатьох хвороб потрібно носити на собі прикраси з обсидіану. Однак цей мінерал не можна носити часто, оскільки він здатен нашкодити, наприклад знизити енергетику нирок.

Обсидіан впливає на крижову чакру.

Магічні властивості

Обсидіан застосовується в магічних ритуалах здавна. Наприклад, стародавні шумери робили з нього дзеркала. Обсидіан несе в собі силу Сонця, Сатурна і Урана, тому використовувати його потрібно обережно. У деяких країнах це вулканічне скло використовують для виготовлення магічних куль, за допомогою яких пізнають майбутнє. Обсидіан є чудовим оберегом. Він здатний утримати людину від поганих вчинків, допомогти їй побачити свої недоліки.

Астрологи вважають обсидіан каменем планети Плутон. Він є талісманом людей, що народилися під знаком Скорпіона. У Закавказзі обсидіан здавна використовували як дитячий оберіг. За давніми легендами, він застерігає від поганих вчинків і гріха, охороняє свого власника від пристріту і поганих людей, виводить негативні емоції. Також цей камінь допомагає людині стати більш зібраною, допомагає концентрувати сили, відточує гостроту думки. Це і зумовлює його застосування при виготовленні письмового приладдя.

Талісмани та амулети

Обсидіан - талісман практикуючих магів, вчених і натуралістів. Чотки з цього мінералу сприяють розвитку яснобачення, захистять від негативних впливів навколишнього світу, збережуть від злих духів.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше