Новинки дитячої літератури

13 листопада 2018
Olena Kolyada

Не так давно у львівському Палаці Мистецтв (та інших локаціях міста) відбувся традиційний для вересня легендарний літературний фестиваль "Форум видавців". Він відзначив свою 25-ту річницю і хоча чільне місце проведення залишається для фестивалю незмінним, Форум росте, розвивається, глобалізується і змінюється.

Познайомтеся з найцікавішими новинками дитячої та підліткової літератури, що чекають на вас на полицях книгарень.

"Улюблені машинки" та "Улюблені машинки-2", Олена Забара

Для найменших книголюбів Видавництво Старого Лева підготувало двомовні книжки-картонки "Улюблені машинки". Завдяки яким малюки дізнаються, як називаються українською та англійською мовою різні засоби транспорту. Кольорові фігурки машинок з фетру, фотографіями яких проілюстровано книжкуу, пошила Олена Забара – креативна мама, яка любить книжки і постійно долучається до їхнього створення.

"Папужка", Оксана Лущевська. Ілюстрації Каті Степаніщевої

Вероніка випадково випустила папужку. І тепер, щоб знайти пташку, потрібна твоя допомога. Чи можеш ти впізнати папужку й подбати про неї за нагоди? Ця книжка-гра повнісінька різних загадок і цікавинок про різноманітних папуг.

Новинка видавницва "Чорні вівці" обіцяє не лише захопити та розважити маленьких читачів, але й стати першою книжкою серії софткаверів "Читати легко" для дітей віком від трьох років.

"Професор Астрокіт і неосяжний космос", Домінік Воллімен. Ілюстрації Бена Ньюмена

Куди зникає Сонце вночі? З чого зроблені зорі та як вони виникли? Ми самотні у Всесвіті чи десь там, на далекій планеті, є ще один хлопчик або дівчинка, що дивиться в небо й розмірковує точнісінько про те саме? Наш Всесвіт дуже складний. Час відірватися від Землі й дослідити межі космосу! Разом із мудрим професором Астрокотом діти дізнаються багато цікавого про планети, сонячну систему, галактики. Довідаються, як подорожувати неозорим космосом, якими мають бути скафандр і ракети, як функціонують супутники і що відбувається на Міжнародній космічній станції.

"Пташка Пін на прізвисько Гвін", Сергій Товстенко. Ілюстрації Олени Бугренкової

Пінгвіненя Пін на прізвисько Гвін і його друг тюленя Тюкало — неабиякі вигадники й добрі розбишаки, які постійно втрапляють у цікавущі пригоди й при цьому винаходять чимало корисних речей для всього Пінгвінячого містечка.

Повість-казка Сергія Товстенка "Пташка Пін на прізвисько Гвін" — переможець конкурсу "Напишіть про мене книжку!" від видавництва "Фонтан казок".

"Гра в музей", Наталія Космолінська, Ірина Магдиш. Ілюстрації Антона Селлешія

Про що можна говорити з дітьми в музеї чи галереї? Як бавитись, спілкуючись про мистецтво? Як перетворити похід у музей на незабутній спогад дитинства? Наталія Космолінська та Ірина Магдиш підказують відповіді на ці та інші питання, цікаво та нестандартно розповідають про картини і скульптури, що експонуються у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, пропонують різноманітні ідеї для родинного дозвілля та мандрівок цікавими місцинами Львівщини, а також діляться своєрідними асоціаціями до мистецьких творів: музикою, книжками, фільмами. Творять захопливу гру в музей! Ця книжка неодмінно сподобається дітям, батькам, педагогам і всім, хто любить мистецтво та мислить яскраво.

"Булькало", Руне Белсвік. Ілюстрації Марини та Дмитра Демковичів

Першу із серії книг про Булькала сучасного норвезького письменника Руне Белсвіка було видано в Норвегії майже 27 років тому, і дотепер популярність усіх шести історій про маленьких жителів Країни біля річки тільки зростає. Норвезькі фахівці із дитячого читання включили "Булькала" до списку "25 найкращих книжок для дітей" — поруч із "Мумі-тролями" та "Вінні Пухом". У казковій країні, створеній Руне Белсвіком, живуть наївні й відкриті створіння — добродушний Булькало, надійний Пекар Лис, невгамовна Октава, буркотливий Пундик, капосний Загрібайко. Їхнє повсякденне життя неквапливе й затишне — герої сваряться й миряться, радіють святам, печуть пироги, обожнюють пудинги, сушать змоклі черевики й кидають камінці у річку. Однак найпростіші речі сповнені особливого змісту, адже герої книжки вміють так радіти й радувати інших, що неможливо залишитися байдужим.

"Зюзя", Сергій Куцан. Ілюстрації Анатолія Василенко, Наді Каламєєць

На день народження бабуся зробила Олесі несподіваний подарунок — унікального пацюка, вирощеного в секретній експериментальній лабораторії. І відтоді життя родини пішло шкереберть: безсонні ночі й насичені карколомними пригодами та битим посудом дні. А потім шкереберть пішло життя цілого будинку. А далі, можливо, й усього міста... Неймовірно смішна повість Сергія Куцана "Зюзя" — переможець конкурсу "Напишіть про мене книжку!", оголошеного видавництвом "Фонтан казок" з метою простимулювати українських письменників до створення книжок, у героях яких сучасні українські підлітки зможуть упізнати себе.

"Реальність Барґеста", Аліна Штефан

Дівчинка Дзиґа, одна з трьох сестер, знаходить і приносить додому книгу-перевертня, що викрадає наймолодшу сестричку Малу і забирає її в Реальність Барґеста. Це світ штучно синтезованих уявних, міфічних та казкових істот. Під час створення і заселення цієї фантастичної реальності вчені та представники надцивілізації Колекціонерів і Реставраторів не все врахували, тож тепер їй загрожує руйнація. Дзиґа і найстарша сестра — Читачка — разом з друзями Тролем та Чеширським вирушають в Реальність Барґеста, щоб урятувати і Малу, і казковий світ. Та на перешкоді їм стають восьмирука Павуча Ткаля, Раму-Колекціонер світів і химерні горгульї… Що допоможе друзям протистояти небезпеці і досягнути мети — читайте у захопливій, сповненій пригод повісті української письменниці Аліни Штефан "Реальність Барґеста".

"Хранитель", Лоїс Лоурі

У Джонасовій громаді панує ідилія. Призначені народжувачки дають життя новодітям, яких розподіляють по родинних комірках — хлопчик і дівчинка на кожну. Громадянам призначають партнерів і професії. Нікому не хочеться ні про що питати. Всі слухняні. Громада — ідеально впоряд- кований світ без конфліктів, нерівності, розлучень, безробіття, несправедливості… й вибору. Усі тут однакові. Крім Джонаса. На Церемонії дванадцятирічок усі радісно приймають свої призначення. Джонасове — особливе. Він починає вчитися своєї роботи у загадкового старого, якого називають Передавачем. Невдовзі хлопець розуміє, що сила в почуттях, але коли життя випробовує його, пропонуючи врятувати кохану людину, — не розуміє, чи готовий. Може, ще зарано? Чи — запізно?

"Щоденник Лоли", Ольга Купріян

У телесезоні осінь 2017 – зима 2018 років багатосерійний фільм "Школа" став найрейтинговішим серіалом на українському ТБ. Мільйони глядачів стежили за його героями, поділяючи їхні переживання й перші закоханості, співчуваючи труднощам. Ніка, Лола, Тоха, Ната стали улюбленими персонажами українських підлітків.
Книжка-приквел "Щоденник Лоли" розповість передісторію першого сезону серіалу. Через які випробування пройшла Лола на шляху до своє популярності? Чим переймається 15-річна дівчина, втративши коханого й опинившись через нього у дуже складній ситуації? Чому відома блогерка так не любить школу? Дізнатися про потаємне життя Лоли можна з її секретного щоденника, прочитати який дозволено лише відданим і щирим друзям. Якщо ти один з них, сторінки книжки повідають чимало одкровень! Відвертий, провокативний – "Щоденник Лоли" написаний у кращих традиціях сучасної літератури для підлітків. Книжка розкриває проблематику, з якою стикаються старші школярі, проговорює низку важливих тем, допомагаючи читачеві знайти вихід з аналогічних ситуацій.

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Допоміжні рідини для манікюру: типи та поради щодо використання
Зовсім нещодавно манікюр вважався звичайним нанесенням лаку, який висихає за декілька хвилин на свіжому повітрі, а сьогодні світ встановлює свої правила і розмежовує різні терміни.
Читати більше