Новинки дитячої літератури

13 листопада 2018
Olena Kolyada

Не так давно у львівському Палаці Мистецтв (та інших локаціях міста) відбувся традиційний для вересня легендарний літературний фестиваль "Форум видавців". Він відзначив свою 25-ту річницю і хоча чільне місце проведення залишається для фестивалю незмінним, Форум росте, розвивається, глобалізується і змінюється.

Познайомтеся з найцікавішими новинками дитячої та підліткової літератури, що чекають на вас на полицях книгарень.

"Улюблені машинки" та "Улюблені машинки-2", Олена Забара

Для найменших книголюбів Видавництво Старого Лева підготувало двомовні книжки-картонки "Улюблені машинки". Завдяки яким малюки дізнаються, як називаються українською та англійською мовою різні засоби транспорту. Кольорові фігурки машинок з фетру, фотографіями яких проілюстровано книжкуу, пошила Олена Забара – креативна мама, яка любить книжки і постійно долучається до їхнього створення.

"Папужка", Оксана Лущевська. Ілюстрації Каті Степаніщевої

Вероніка випадково випустила папужку. І тепер, щоб знайти пташку, потрібна твоя допомога. Чи можеш ти впізнати папужку й подбати про неї за нагоди? Ця книжка-гра повнісінька різних загадок і цікавинок про різноманітних папуг.

Новинка видавницва "Чорні вівці" обіцяє не лише захопити та розважити маленьких читачів, але й стати першою книжкою серії софткаверів "Читати легко" для дітей віком від трьох років.

"Професор Астрокіт і неосяжний космос", Домінік Воллімен. Ілюстрації Бена Ньюмена

Куди зникає Сонце вночі? З чого зроблені зорі та як вони виникли? Ми самотні у Всесвіті чи десь там, на далекій планеті, є ще один хлопчик або дівчинка, що дивиться в небо й розмірковує точнісінько про те саме? Наш Всесвіт дуже складний. Час відірватися від Землі й дослідити межі космосу! Разом із мудрим професором Астрокотом діти дізнаються багато цікавого про планети, сонячну систему, галактики. Довідаються, як подорожувати неозорим космосом, якими мають бути скафандр і ракети, як функціонують супутники і що відбувається на Міжнародній космічній станції.

"Пташка Пін на прізвисько Гвін", Сергій Товстенко. Ілюстрації Олени Бугренкової

Пінгвіненя Пін на прізвисько Гвін і його друг тюленя Тюкало — неабиякі вигадники й добрі розбишаки, які постійно втрапляють у цікавущі пригоди й при цьому винаходять чимало корисних речей для всього Пінгвінячого містечка.

Повість-казка Сергія Товстенка "Пташка Пін на прізвисько Гвін" — переможець конкурсу "Напишіть про мене книжку!" від видавництва "Фонтан казок".

"Гра в музей", Наталія Космолінська, Ірина Магдиш. Ілюстрації Антона Селлешія

Про що можна говорити з дітьми в музеї чи галереї? Як бавитись, спілкуючись про мистецтво? Як перетворити похід у музей на незабутній спогад дитинства? Наталія Космолінська та Ірина Магдиш підказують відповіді на ці та інші питання, цікаво та нестандартно розповідають про картини і скульптури, що експонуються у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, пропонують різноманітні ідеї для родинного дозвілля та мандрівок цікавими місцинами Львівщини, а також діляться своєрідними асоціаціями до мистецьких творів: музикою, книжками, фільмами. Творять захопливу гру в музей! Ця книжка неодмінно сподобається дітям, батькам, педагогам і всім, хто любить мистецтво та мислить яскраво.

"Булькало", Руне Белсвік. Ілюстрації Марини та Дмитра Демковичів

Першу із серії книг про Булькала сучасного норвезького письменника Руне Белсвіка було видано в Норвегії майже 27 років тому, і дотепер популярність усіх шести історій про маленьких жителів Країни біля річки тільки зростає. Норвезькі фахівці із дитячого читання включили "Булькала" до списку "25 найкращих книжок для дітей" — поруч із "Мумі-тролями" та "Вінні Пухом". У казковій країні, створеній Руне Белсвіком, живуть наївні й відкриті створіння — добродушний Булькало, надійний Пекар Лис, невгамовна Октава, буркотливий Пундик, капосний Загрібайко. Їхнє повсякденне життя неквапливе й затишне — герої сваряться й миряться, радіють святам, печуть пироги, обожнюють пудинги, сушать змоклі черевики й кидають камінці у річку. Однак найпростіші речі сповнені особливого змісту, адже герої книжки вміють так радіти й радувати інших, що неможливо залишитися байдужим.

"Зюзя", Сергій Куцан. Ілюстрації Анатолія Василенко, Наді Каламєєць

На день народження бабуся зробила Олесі несподіваний подарунок — унікального пацюка, вирощеного в секретній експериментальній лабораторії. І відтоді життя родини пішло шкереберть: безсонні ночі й насичені карколомними пригодами та битим посудом дні. А потім шкереберть пішло життя цілого будинку. А далі, можливо, й усього міста... Неймовірно смішна повість Сергія Куцана "Зюзя" — переможець конкурсу "Напишіть про мене книжку!", оголошеного видавництвом "Фонтан казок" з метою простимулювати українських письменників до створення книжок, у героях яких сучасні українські підлітки зможуть упізнати себе.

"Реальність Барґеста", Аліна Штефан

Дівчинка Дзиґа, одна з трьох сестер, знаходить і приносить додому книгу-перевертня, що викрадає наймолодшу сестричку Малу і забирає її в Реальність Барґеста. Це світ штучно синтезованих уявних, міфічних та казкових істот. Під час створення і заселення цієї фантастичної реальності вчені та представники надцивілізації Колекціонерів і Реставраторів не все врахували, тож тепер їй загрожує руйнація. Дзиґа і найстарша сестра — Читачка — разом з друзями Тролем та Чеширським вирушають в Реальність Барґеста, щоб урятувати і Малу, і казковий світ. Та на перешкоді їм стають восьмирука Павуча Ткаля, Раму-Колекціонер світів і химерні горгульї… Що допоможе друзям протистояти небезпеці і досягнути мети — читайте у захопливій, сповненій пригод повісті української письменниці Аліни Штефан "Реальність Барґеста".

"Хранитель", Лоїс Лоурі

У Джонасовій громаді панує ідилія. Призначені народжувачки дають життя новодітям, яких розподіляють по родинних комірках — хлопчик і дівчинка на кожну. Громадянам призначають партнерів і професії. Нікому не хочеться ні про що питати. Всі слухняні. Громада — ідеально впоряд- кований світ без конфліктів, нерівності, розлучень, безробіття, несправедливості… й вибору. Усі тут однакові. Крім Джонаса. На Церемонії дванадцятирічок усі радісно приймають свої призначення. Джонасове — особливе. Він починає вчитися своєї роботи у загадкового старого, якого називають Передавачем. Невдовзі хлопець розуміє, що сила в почуттях, але коли життя випробовує його, пропонуючи врятувати кохану людину, — не розуміє, чи готовий. Може, ще зарано? Чи — запізно?

"Щоденник Лоли", Ольга Купріян

У телесезоні осінь 2017 – зима 2018 років багатосерійний фільм "Школа" став найрейтинговішим серіалом на українському ТБ. Мільйони глядачів стежили за його героями, поділяючи їхні переживання й перші закоханості, співчуваючи труднощам. Ніка, Лола, Тоха, Ната стали улюбленими персонажами українських підлітків.
Книжка-приквел "Щоденник Лоли" розповість передісторію першого сезону серіалу. Через які випробування пройшла Лола на шляху до своє популярності? Чим переймається 15-річна дівчина, втративши коханого й опинившись через нього у дуже складній ситуації? Чому відома блогерка так не любить школу? Дізнатися про потаємне життя Лоли можна з її секретного щоденника, прочитати який дозволено лише відданим і щирим друзям. Якщо ти один з них, сторінки книжки повідають чимало одкровень! Відвертий, провокативний – "Щоденник Лоли" написаний у кращих традиціях сучасної літератури для підлітків. Книжка розкриває проблематику, з якою стикаються старші школярі, проговорює низку важливих тем, допомагаючи читачеві знайти вихід з аналогічних ситуацій.

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше