Незмінні: про вживання прислівників у повсякденному житті (частина друга)

2 травня 2018
Ліля Колісник

Продовжую освітянську рубрику. Як ідеться у славнозвісному вислові одного з найяскравіших французьких філософів-просвітників XVIII століття Франсуа Вольтера: "Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя".

Удосконалювати. Розвивати. Любити. Це ті три кити, на яких міцно стоятиме ваша мова. Навздогін попередній статті поговоримо ще про прислівники. Адже словосполучень з ними так багато! Сьогодні знову топ-5 часто вживаних.

1. У тій чи іншій мірі ― Так чи інакше

"Від чого залежить стукіт її черевиків, її переможний сміх і точні цитати? Все так чи інакше залежить від чоловіка, який щоночі примушує її плакати і читати" (С. Жадан).

2. По крайній мірі ― Принаймні, щонайменше, у всякому разі

"Я доросла людина, я хочу якоїсь правди, принаймні в діаметрі кілометра довкола мене, там, де живу"
(А. Кузьменко).

3. Ходити пішком ― Ходити пішки

"Люди, що ходять на роботу пішки, менш імовірно матимуть проблеми із зайвою вагою. Останнє дослідження стверджує, що навіть якщо ходити по 20 хвилин на день, можна знизитиризик передчасної смерті на 30%" (Зі статті).

4. Під стать ― До пари

"Першій красуні на селі Марусі-румунці до пари став Льошка — розумний, красивий, успішний, — то й жити б їм, як королям" (Л. Дашвар).

5. По нинішній день ― Донині

"Од споконвіку і донині ховалась од людей пустиня. А ми таки її найшли" (Т. Шевченко).

У мене на цю мить все. Незабаром - інші частини мови та цікаві приклади їх використання.

Опріч того, нагадаю, що попередню статтю можна прочитати тут. А також інші випадки вживання прислівників рекомендую підглянути у довіднику з українського слововживання М. Волощак.

*зображення-обкладинка - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чи насправді Ван Гог відрізав собі вухо: розбираємо головні версії
Мабуть, найзнаменитіше вухо в історії — вухо голандського художника-імпресіоніста Вінсента Ван Гога, яке він закарбував на автопортреті. Але ось що трапилося з цим вухом — відрізав він собі його сам або йому хтось допоміг це зробити — досі невідомо.
Читати більше