На Заході знімуть фільм про Гарета Джонса, котрий першим розповів правду про Голодомор

26 лютого 2018
Annie
Джеймс Нортон, зірка телесеріалів "Війна і мир" та "Макмафія", і Ванесса Кірбі, яка зіграла роль принцеси Маргарет у перших двох сезонах серіалу "Корона", зіграють безстрашних журналістів у новому. політично зарядженому фільмі "Гарет Джонс" польської режисерки Агнєшки Холланд.

Фільм заснований на реальних подіях початку 1930-х років, коли приховувати правду про навмисно створений голод допомагали і певні журналісти з московського представницва New York Times.
  Головний герой – амбітний англійський журналіст, який подорожує до Москви задля матеріалу про Йосифа Сталіна. У Росії він зустрічає репортерку New York Times, яка розказує усю правду про репресії в Радянській Росії. А після нелегальної поїздки до України він пише про всі злочини тоталітарного режиму на цій землі. Про це пише видання Variety, інформує УНН.
 
Коли він намагається розповісти світові усю правдиву історію, Гарет зустрічає молодого Джорджа Оруела і ділиться з ним своїми висновками, тим самим вплинувши на авторську версію класичного роману "Ферма Тварин".

"Сценарій дуже художньо та оригінально приєднується до кількох проблем 20-го століття, які, здається, особливо актуальні сьогодні", – сказала Агнєшка Холланд.

За словами режисерки, легендарний роман Джорджа Оруела "Ферма тварин" поєднує все разом: він розкриває механізми тоталітарної брехні й терору, які можна здолати лише стійкістю до обману і насильства.

Гарет Джонс – валлійський журналіст, який першим на Заході під власним іменем написав правду про штучний голод в Україні у 1932–1933 роках.


  Зйомки фільму повинні розпочатися в лютому 2018 року. За словами режисера, фільм не буде документальною реконструкцією, хоча образ голоду намагатимуться показати максимально реально, майже документально.

Стрічку зніматимуть в Україні, Польщі та Великобританії. В Україні зйомки фільму проходитимуть поблизу Києва, можливо також у самому Києві, крім того, вони відбуватимуться у Кракові та Нижній Сілезії, а також у Шотландії.

"Якщо наші плани нічого не порушить, то розпочнемо зйомки в лютому 2018 року в Україні. Перша дія – це подорож Гарета Джонса в Україну, власне його зіткнення з Голодомором. Після короткої перерви продовжуватимемо зйомки фільму приблизно у квітні в Польщі, а потім у Великобританії, в основному – у Шотландії. Дуже хочу завершити фільм до кінця 2018 року і вперше його показати в Україні", – сказала Холланд.

У стрічці "Гарет Джонс" з'являться 5-6 українських акторів, також польські, але найбільше буде британських.

"Так, 5-6 осіб з України, може навіть більше. У фільмі будуть і польські актори, але найбільше буде британських, можливо ще кілька європейських. Це природно, адже середовище західних журналістів у Москві того часу було дуже міжнародним", – пояснила режисерка.
 
Прем'єра фільму відбудеться не раніше грудня 2018 року.

Джерело
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com