На Всеукраїнському семінарі в Дніпрі було визначено літературні орієнтири для молоді

«Семінар «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники» простує Україною. І нарешті дістався Дніпра. Це визначна культурна подія, яка свідчить про державну підтримку нової української книжки, сприяє самореалізації творчої молоді. Усі бажаючі могли поспілкуватися з письменниками сучасності, дізнатися про актуальні літературні тенденції та ознайомитися з видавничими новинками. Зустріч дозволить налагодити культурний діалог і розширити культурно-мистецький світогляд», – розказала начальник управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Першина.

На сповідь з читачами завітали п’ять молодих українських письменниць з Києва, Львова та Запоріжжя. Модерувала захід дніпропетровська письменниця й журналіст Еліна Заржицька.

Ділилася досвідом книголюб, блогер й експерт з дитячої літератури Оксана Блажевська. Девіз життя і творчості Оксамитки – «Все буде в шоколаді!».

Про свій творчий шлях переповідала авторка історичних романів Ярослава Дегтяренко. Ідею спробувати свої сили у письменстві їй подала подруга, зажадавши почитати будь-що, що написане Ярославою. Але її перші розповіді, написані за словами Ярослави, задля сміху, сподобалися читачам. Ось так виникла ідея написати більш серйозний твір. Ним став роман «Лицарі Дикого поля».

Як перетворювати сни на літературу, розказувала поеткай прозаїк Боісіда. Панна характеризує настрій своїх робіт як «оптимістичний песимізм»: мрійливі й романтичні, вони приходяться до душі ліричним жінкам та чуттєвим чоловікам.

Про особливості жанру фентезі – письменниця й художниця Ярина Каторож з міста Винники Львської області. З Дніпра панна вирушила до м. Амʼєну (Франція), де має отримати одну з найпрестижніших літературних нагород, адже молода винниківчанка визнана найкращою молодою авторкою з України на міжнародному фестивалі «Єврокон».

Спільну мову з читачами будь-якого віку з легкістю знаходить львівська письменниця Любов Відута. Цьогоріч вона святкує десятиріччя своєї письменницької кар’єри. За цей час побачили світ більше 30 її книжок.

«Мої книжки різножанрові – від дитячих віршиків і казок до оповідань і романів. За кожною – копітка робота цілої команди: автора, редакторів, художників, видавців. Працюємо, аби твір був якісним і ззовні, і зсередини, – розказала письменниця. – Для чого пишеться книжка? Щоб читач почерпнув для себе щось корисне. Наприклад, мій роман-фентезі «Ловці думок» розповідає про інші світи, але в ньому розкрито чимало людських почуттів і емоцій. Головні герої «розраховуються» ними за переміщення у просторі».

Авторам-початківцям літераторка порекомендувала писати й не зупинятися, навіть якщо не виходить з першого разу. «Кожен письменник проходить через зневіру у свої сили. Та не варто здаватися. Не вийшло сьогодні – пощастить завтра», – додала вона.

Як оформлювати книжки, співпрацювати з видавництвами, залучати молодь до читання – присутні могли поспілкуватися з гостями на різні теми, також взяти автографи та сфотографуватися. Не упустив цієї нагоди й дніпровський поет-початківець Тимофій Федорець.

«Прийшов, аби дізнатися, що пишуть сучасники, які літературні тенденції на часі, – поділився чоловік. – Наразі популярність сучасної української книжки шириться. Нею здебільшого цікавиться молодь. І мене як бібліотекара це тішить. Є що почитати, на літературній ниві з’явились нові обличчя».

Цикл просвітницьких семінарів започаткували Мінкульт, Державна бібліотека України для юнацтва та Український центр культурних досліджень. У Дніпрі захід пройшов на базі Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова.

Крім Дніпра, такі семінари пройшли в Києві, Миколаєві, Херсоні й Запоріжжі. Незабаром відбудуться у Львові та Ужгороді.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше