«Пригоди маленького метелика» в ЛЮБЛЯНІ

У столиці Словенії Любляні в рамках спільних заходів Дніпровської академії неперервної освіти (Україна) та Української культурно-освітньої організації «Рукавичка» (Республіка Словенія) підбито підсумки Міжнародного проекту «Казка нас об’єднує» зі створення мультиплікаційного фільму за казкою Еліни Заржицької «Пригоди маленького метелика».

Мета проекту:

  • привернення уваги суспільства до прикладів співпраці двох слов’янських народів: словенського та українського;
  • виховання толерантної і ненасильницької поведінки у дітей шкільного віку;
  • популяризація загальнолюдських цінностей;
  • виховання високих моральних якостей та відповідального ставлення до інших громадян;
  • розвиток толерантності і взаємоповаги між людьми на прикладах казкових героїв природи.

У приміщенні партнера конкурсу – Національної письменницької організації Республіки Словенії – в центральній частині міста Любляни зібралися представники Дніпровської академії неперервної освіти, закладів освіти міста Любляни, Національної словенської письменницької організації, посольства України в Республіці Словенія, почесного консула України Санді Брезовніка, Громадського фонду сприяння в сфері культури.

В реалізації Міжнародного проекту «Казка нас об’єднує» зі створення мультиплікаційного фільму за казкою Еліни Заржицької «Пригоди маленького метелика» прийняли участь і дорослі та діти. Керівником проекту був Іван Безена, завідувач кафедри соцільно-гуманітарної освіти КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти».

Серед маленьких та дорослих художників були: вихованки дитсадка Євангеліна Салапонова та  Поліна Яковенко; Світлана Салапонова; дніпровці Женя Яковенко, Максим Яковенко (НВК №139); Валерія Аверіна та Аліна Моісеєва (СЗШ № 82). Наймолодшому маленькому художнику виповнилось 4 роки, а найстаршому – 16.

У малюнках діти висловлювали свої почуття та світосприйняття природи і відтворювали відносини учасників подій, визначених у сюжеті казки.

Під керівництвом доцента кафедри соціально-гуманітарної освіти Дніпровської академії неперервної освіти Наталії Дев’ятко мультфільм озвучили учні загальноосвітньої школи № 23 міста Дніпро: Кузьма Алексеєв, Марія Мокренко, Ірина Городнича, Аня Святошенко, Катерина Сонькіна і Максим Ханюков.

Режисер Дар’я Корольова (м. Київ) майстерно вибудувала кадри, чітко поєднала звук та відео.

Мультик було реалізовано за тісної співпраці Еліни Заржицької, члена Національної Спілки письменників України; Ніни Кокель, члена Національної письменницької організації Республіки Словенії; Ольги Мороз, керівника Української культурно-освітньої організації «Рукавичка» (Словенія); Дніпровської академії неперервної освіти (Україна); посольства України в Республіці Словенія; почесного консула України Санді Брезовніка; Громадського фонду сприяння в сфері культури.

Текст казки було перекладено на словенську мову.

На перегляді мультика «Пригоди маленького метелика» були присутні учні 2 класу Материнської школи міста Любляни, які носять ім’я «Метелик». Діти після перегляду зробили 20-хвилинну паузу, у процесі творчого осмислення переглянутого та створення власного художнього малюнку.

В ході живого і активного обговорення результатів перегляду мультфільму було розглянуто питання: які найцінніші якості в спілкуванні між людьми; що значить бути добрим, чесним, чуйним; що потрібно кожній людині при подоланні життєвих негараздів; за що потрібно в житті стояти на своєму... Діти висловили своє бачення сучасного життя та порадили дорослим, як поводитись у сучасному житті тощо.

Робоча група Дніпровської академії неперервної освіти (Україна) та Української освітньо-культурної організації «Рукавичка» (Словенія) щиро вдячна партнерам, які підтримували реалізацію Міжнародного проекту «Казка нас об’єднує» по створенню мультиплікаційного фільму по казці Еліни Заржицької «Пригоди маленького метелика».

Із мультиком можна ознайомитись за наступним посиланням: https://m.youtube.com/watch?v=5OGMrepot8Q

Бажаємо позитивних емоцій та удачі в житті!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше