міжнародний день щастя

20 березня 2018
Марина Чиянова

З Днем щастя!
 

Друзі чи знаєте ви, що сьогодні - Міжнародний День щастя? 
Це свято відзначається щорічно з 2012 року, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 66 / 281. Дякувати за таке прекрасне свято ми маємо жителям маленької тибетської країни Бутан. Саме бутанівці визнані найщасливішими людьми на планеті! Також до списку «країн-щасливчиків» увійшли: Австрія, Данія, Коста-Ріка, В'єтнам, Колумбія, Норвегія, Швейцарія, Нідерланди, Франція, Мадагаскар.
Проте, бутанівці, без сумніву, очолюють рейтинги! Цікаво, що вони навіть створили свою систему вимірювання – так званий «коефіцієнт Валового національного щастя»! Незважаючи на те, що свого часу до вивчення питання "Що ж таке щастя?" доклали руку безліч наук: і філософія, і етика, і психологія, і історія, і навіть медицина, проте, чіткого формулювання цьому поняттю не дали і досі, адже кожен розуміє його по-своєму, у кожного щастя своє і всі вони різні. Але науковці – народ терплячий та витривалий, і щоб скласти такий список найщасливіших країн, задіяли всі доступні одиниці вимірювання. Під час соціологічних опитувань на основі яких власне і базувався цей проект, були враховані як особистісні поняття: вдоволеність життям, загальний настрій, почуття гумору, відчуття впевненості і стабільності, так і загальні показники: виробництво валового продукту на душу населення, демократія, свобода вибору, середня тривалість життя громадян, рівень корупції в країні.
Наскільки точним є таке дослідження – питання суперечне. Адже, все-таки виміряти щастя – не можливо! Так само, як нікому не виміряти любов, відвагу, добро, милосердя та, зрештою, і саму людську душу!.. Та й чи потрібно це? Можливо не все слід вимірювати, класифікувати та затискати в таблички, списки, переліки чи колби? Можливо, просто достатньо пам’ятати, що справжнє щастя – завжди всередині кожного з нас. Його секрет простий і доступний всім: «Якщо хочеш бути щасливим - будь ним!» - як свого часу сказав Козьма Прутков у 80-му афоризмі із зібрання думок та афоризмів «Плоди роздуми». Тож, ми вітаємо всіх вас, дорогі друзі, з цим прекрасним світлим святом, та бажаємо вам справжнього щастя, такого, що ніколи не виміряти, бо не вигадати таких величин! Сяйте! Та будьте щасливі!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Піца з грибами, від якої ви не зможете відмовитися
Одним із найбільш частих компонентів для піци називають гриби. Можна брати гливи (плеврот), шампіньйони або сушені лісові гриби. Вони прекрасно поєднуються з м'ясом, ковбасою, овочами і різними соусами. Ділимося з вами відмінними рецептами.
Читати більше