До шістнадцятого століття художники писали картини лише на деревʼяних основах. Це було досить таки не просто, адже значно обмежувало маштаби задумів митців. Доба Ренесансу, яка принесла людству багато цікавих та корисних винаходів подарувала художникам полотно.
Часи просвітлення показали, що практичність не заважає мистецтву, а навпаки робить його більш комфортним та доступним для самих же митців. Найбільші любителі нових технологій жили у Флоренції та Венеції, і саме вони першими почали писати на полотні й навіть переносити вже існуючі картини на цей новий і такий модний матеріал. Згодом така тенденція поширилася на художників Голандії і розійшлася світом, як чума.
Зараз практично всі художники використовують лляні або бавовняні полотна натягнуті на підрамник, проте, основ для написання картин є декілька варіантів. Що ж можна використовувати?
Спеціальний папір для олійного живопису розроблений зі структурою, схожою на полотно, і має більшість його характеристик.
Двп (деревноволокниста плита) є листовим матеріалом різної товщини та помірної вартості, хоча і потребує додаткової обробки до початку роботи, але це не проблема.
Полотно - буває дрібнозернисте, середньозернисте, крупнозернисте, лляне, бавовняне, натягнуте на двп чи на підрамник – різноманіття дуже широке – вибирай та пиши.
Дерево, шкіра, замінники шкіри - це оригінальні та спецефічні основи.
У живописі все залежить від цілі та мети художника, адже практично всі матеріали підходять як для класичної техніки, так і для абстрактної "
a la prima" головне, провести правильну обробку до початку роботи і після її закінчення та правильно оформити твір, щоб картина якнайдовше залишалася в гарному стані.
Гарного настрою в компанії живопису!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.