Матеріали, на яких пишуться картини

27 липня 2017
Olga Melyn
До шістнадцятого століття художники писали картини лише на деревʼяних основах. Це було досить таки не просто, адже значно обмежувало маштаби задумів митців. Доба Ренесансу, яка принесла людству багато цікавих та корисних винаходів подарувала художникам полотно.

Часи просвітлення показали, що практичність не заважає мистецтву, а навпаки робить його більш комфортним та доступним для самих же митців. Найбільші любителі нових технологій жили у Флоренції та Венеції, і саме вони першими почали писати на полотні й навіть переносити вже існуючі картини на цей новий і такий модний матеріал. Згодом така тенденція поширилася на художників Голандії і розійшлася світом, як чума.

Зараз практично всі художники використовують лляні або бавовняні полотна натягнуті на підрамник, проте, основ для написання картин є декілька варіантів. Що ж можна використовувати?

Спеціальний папір для олійного живопису розроблений зі структурою, схожою на полотно, і має більшість його характеристик.
 
Двп (деревноволокниста плита) є листовим матеріалом різної товщини та помірної вартості, хоча і потребує додаткової обробки до початку роботи, але це не проблема.


 
Полотно - буває дрібнозернисте, середньозернисте, крупнозернисте, лляне, бавовняне, натягнуте на двп чи на підрамник – різноманіття дуже широке – вибирай та пиши.
 
Дерево, шкіра, замінники шкіри - це оригінальні та спецефічні основи.

У живописі все залежить від цілі та мети художника, адже практично всі матеріали підходять як для класичної техніки, так і для абстрактної "a la prima" головне, провести правильну обробку до початку роботи і після її закінчення та правильно оформити твір, щоб картина якнайдовше залишалася в гарному стані.

Гарного настрою в компанії живопису! 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Керамічна плитка для кухні на фартух: 10 важливих нюансів
Щодня ми проводимо на кухні велику частину свого часу. Тут відбувається приготування їжі, її споживання та просто спілкування за чашкою чаю. Тому варто розумно влаштувати робочий простір на кухні.
Читати більше
Неймовірна промо-акція на навушники від преміального бренду Bang&Olufsen!
Bang&Olufsen — це не просто навушники преміум-якості. Це максимальний комфорт, це повна свобода, це глибокий звук… А ще це справжній витвір скандинавського мистецтва дизайну, з його особливою вишуканістю і неповторністю.
Читати більше