Кремль розпочав новий виток інформаційної війни проти України

Купівля кумом Путіна і олігархом Віктором Медведчуком, вже третього за рахунком українського телеканалу викликала широкий громадський резонанс. Експерти попереджають про небезпеку і вимагають дій від президента Володимира Зеленського.

Все свідчить про те, що Москва через свого агента впливу розпочала нову широкомасштабну інформаційну війну проти України. Це вже було в 2004-му році під час президентських вибрів, що вилилися в Помаранчеву Революцію, і це треба зупинити в 2019-му році напередодні парламентських виборів.

Українські експерти висловили свою думку з приводу покупки телеканалу ZIK агентом Кремля Медведчуком.

Юрій Бутусов, журналіст:

Три новинних телеканалу - 112, Newsone і з сьогоднішнього дня - ZIK, куплені кумом Путіна і агентом Кремля в Україні Віктором Медведчуком всього за один рік.

Росія нарощує свій вплив на українську політику - якось не схоже, щоб так себе вела країна, яка готується укласти мир. Це пряма інформаційна та організаційна підготовка до масштабної війни.

Причому зверніть увагу на демонстративні дії - ніхто не намагається ховати імена власників, навпаки, цим явно хизуються. Адже формально оформив на себе канал Тарас Козак - найближчий партнер Медведчука і його сама довірена особа.

Чим більше політичних активів скуповує Медведчук, тим більше можливостей для того, щоб спровокувати широкомасштабний військовий конфлікт створює Путін. Відкрита дестабілізація держави, створення прокремлівських маріонеткових проектів, розкручуються своїми телеканалами - і все це без будь-якого протидії держави! Це поведінка жертви.

Звичайно, ніколи Тарас Козак не вклав ні копійки в такий медіа-актив - він всього лише виконавець, який отримав кремлівські гроші і легалізувати в Україні вплив Москви.

Що ж, тепер цю проблему національної безпеки зобов'язаний вирішувати новий Верховний головнокомандувач, новий секретар РНБО і новий виконуючий обов'язки глави СБУ. В архіві АП лежить постанова Верховної Ради і рішення РНБО про введення санкцій проти телеканалів Медведчука 112 і Newsone. Порошенко не ввів в дію своїм указом рішення РНБО, сміливості забракло, і відповідальність за цю проблему переклав на нового президента. Чи вистачить духу у Зеленського зробити те, що не посмів його попередник?

Тарас Березовець, політолог:

Після створення нового інформаційного холдингу (точніше, його легалізації після виборів) Віктора Медведчука, єдино правильним рішенням для Володимира Зеленського та Олександра Данилюка повинен бути скликання засідання РНБО з питання загрози інформаційній безпеці країни. Від прийнятого або неприкритого рішення буде залежати дуже багато чого. Це дуже тонка грань, за якою маячить тінь Кремля. Відверто кажучи, я не вірю, що в команді нововидані є люди, які здатні відповісти на пряму загрозу нацбезпеці. Так і бути, хай спробують мене переконати.

Семен Кабакан, волонтер, блогер:

З сьогоднішнього дня ZIK належить Медведчуку, додався в купу до «112» і Newsone. Насправді ситуація гранично жахлива. Рік тому, керівництво StarLightMedia, а це холдинг Пінчука, прийняв рішення робити перестановку кадрів. Зайшли консультанти по РФ, півроку працювали в штатному режимі, а потім почалися масові звільнення і закриття шоу. Зрозуміло, що рейтинги і частки в них були великі, а головне, що після того, як туди зайшли росіяни, холдинг виставили на продаж. Серед працівників вже давно говорять, що купувати будуть росіяни. Монополізація ЗМІ відбувається дуже швидко. На українців чекає не просто проросійський контент, а проведення інформаційно-психологічних операцій, інформаційних компаній і нав'язування російського наративу. Це один з перших кроків: з початку промити мозок, потім зробити референдум, змінити Конституцію і зробити зразок федералізації. А якщо комусь не подобається, зможуть ввести війська на нові території, як ми вже бачили в 2014 році.

Карл Волох, політолог:

Охлократична революція, про неминучість якої так довго попереджали меншовики, відбулася. А з нею - і реванш. Думаю, якщо промайданівским антиімперським силам належить ще коли-небудь повернутися до влади, то почати своє управління вони будуть зобов'язані з приведення в божеський вид медіаринку, особливо, телебачення. І по барабану, що скаже Венеціанська комісія та інші Ради Європи. Реформа ця екзистенційна не менше, а то й більше, ніж судова.

Олексій Мінаков, політичний оглядач:

Кум Путіна поглинув ZIK. Негативні емоції, природно, зашкалюють, але раціо спонукає шукати рішення. Як зупинити цю жахливу медіа-окупацію, яка вже перейшла всі червоні лінії і стала загрозливо критичної для національної безпеки?

Вихід тільки один - це кримінальні справи і судові процеси над Віктором Медведчуком. Інших шляхів немає. Інакше нас чекає чергове придбання чергового телеканалу. І поширення впливу деструктивних меседжів і наративів.

Поки Медведчук, який контролює значну частку новинного телепростору, на свободі, до тих пір будуть живі ідеї «русского мира» в головах українців. До тих пір будуть підживлюватися антинатовські та антиєвропейські настрої і, як наслідок, будуть гальмуватися реформи і розвиток України.

До тих пір нація не буде консолідованою, будуть протистояння і конфлікти. Ось ціна бездіяльності по відношенню до Медведчука. Зло, а Медведчук - це концентроване зло, має бути покараний.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com