КОМПАНІЯ fujitsu та штучний інтелект

16 березня 2018
Марина Чиянова

Новини

У новій аналітичній доповіді, підготовленій за замовленням компанії Fujitsu, аналізуються робочі середовища 2025 року. Особлива увага була приділена таким питанням, як соціальні зміни, технологічна еволюція, дія на довкілля, бізнес-чинники і демографічні зміни

Компаніям рекомендується підготуватися до повсюдного поширення технологій на основі штучного інтелекту і до збільшення кількості співробітників, які постійно знаходяться на зв'язку

Конкурентоспроможність бізнесу залежатиме від його здатності використати інформаційні технології при створенні комфортних умов для роботи співробітників

Мюнхен, 26 жовтня 2017 р. - Згідно нещодавно опублікованій аналітичній доповіді, підготовленій для Fujitsu провідною незалежною дослідницькою компанією Pierre Audoin Consultants (PAC), до 2025 року штучний інтелект стане одним з ключових чинників, що визначають трансформацію робочих середовищ.

Крім того, дослідники виявили, що в найближчі 8 років компанії відмовляться від багатьох сучасних моделей роботи, офісних застосувань і фізичних робочих середовищ.

Попри те, що багато компаній зараз намагаються відповідати методам роботи своїх співробітників, що постійно змінюються, бізнес має бути готовий до такого майбутнього, в якому штучний інтелект використовуватиметься всюди, співробітники завжди знаходитимуться на зв'язку, активно використовуватимуться гнучкі методи роботи і моделі без укладення контракту. Традиційні промислові системи підуть в минуле, а на зміну їм прийдуть принципово нові рішення.

Fujitsu звернулася в дослідницьку компанію PAC з метою дізнатися, якою буде стратегія організації ефективних робочих середовищ в 2025 році. У підготовленому PAC документі "Робоче середовище 2025" (Workplace 2025) в якості ключових чинників, що визначають вимоги до майбутніх робітників середовищам, називаються наступні аспекти: соціальні і демографічні зміни, технологічна еволюція, бізнес-чинники і дія людини на довкілля.

Інтелектуальне робоче середовище і повсюдне використання технологій на основі ШІ

Основне припущення аналітичної доповіді полягає в тому, що штучний інтелект (ИИ) отримає швидкі темпи розвитку. Фахівці PAC висунули припущення, згідно з яким швидкість появи все нових і нових змін збільшуватиметься із справжнього моменту і аж до 2025 року, і ці зміни торкнуться усіх аспектів робочих середовищ майбутнього. Технології на основі штучного інтелекту вже використовуються для вирішення великої кількості завдань, і поступово починають чинити стратегічну дію практично на усі аспекти робочих середовищ і на те, як живуть і працюють звичайні люди.

Раманан Рамакришна (Ramanan Ramakrishna), керівник сервісних інновацій і асортименту продукції компанії Fujitsu в регіоні EMEIA, відмітив: "Для того, щоб відповідати сучасним вимогам співробітників, кожен з яких має свої власні потреби і очікування, компаніям будь-якого масштабу необхідно негайно спланувати і почати інвестиції у свою стратегію створення робочих середовищ майбутнього. Це дуже важливо для збереження конкурентоспроможності, для утримання наявних фахівців і для надання погоджених можливостей при використанні цифрових інструментів як для співробітників, так і для компанії в цілому. В умовах появи все нових технологій, включаючи штучний інтелект, користувачі дістають можливості для роботи, що більше персоналізуються, які динамічно адаптуються відповідно до поточних умов, місця розташування і переваг користувачів.

Ці технології, у поєднанні з віртуальними агентами, інструментами голосового управління і ношеними пристроями, дають можливість працювати у будь-якому місці і у будь-який час, глибше занурюватися в робочий процес і ефективніше взаємодіяти в групі.

Якщо компанії хочуть не відставати від темпів розвитку нових технологій і створити адаптивну інфраструктуру робочих середовищ майбутнього, їм необхідно розробити концепцію найбільш важливих робочих ролей і навичок, які їм знадобляться в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Це треба для того, щоб ефективно спланувати і створити основу бізнесу : починаючи плануванням офісного простору і інфраструктури, закінчуючи технічними навичками, необхідними для створення і підтримки робочих середовищ на основі штучного інтелекту".

Згідно з рекомендаціями Fujitsu, стратегія створення ефективною робочою до 2025 року повинна грунтуватися на повсюдному використанні систем на базі ИИ упродовж усього робочого дня. Штучний інтелект дозволить співробітникам зосередитися на складніших і цікавіших завданнях, надасть підтримку інтелектуальних цифрових асистентів, допоможе налагодити нові ділові зв'язки, надасть функціональні можливості, що персоналізуються, динамічні і грунтовані на контексті, для планування робочих завдань на день і надасть можливість використати динамічну маршрутизацію в реальному часі. Співробітники, працюючі в офісі, в режимі реального часу зможуть отримувати вільні робочі місця поряд з колегами, з якими вони працюють велику частину часу, а цифрові асистенти займуться плануванням робочого дня і адміністративними завданнями, включаючи бронювання квитків. А ношені пристрої використовуватимуться для аутентифікації і надання доступу до інформації і робочих систем будь-де та будь-коли.

У дослідженні PAC передбачається, що робочі середовища компаній можуть зазнати докорінних змін, які викликані зміною демографії співробітників, розвитком штучного інтелекту і зникненням традиційних офісних середовищ. Нік Майес (Nick Mayes), керівник науково-дослідних робіт компанії PAC і автор документу "Робоче середовище 2025", відмітив: "Більшість компаній приступили до створення надійної основи для розробки актуальних для майбутнього робітників середовищ, впроваджуючи такі технології, як цифрові віртуальні асистенти. При цьому переходом на "цифрові робочі середовища" керують безпосередньо самі підприємці і ИТ-директори".

У документі також вказується, що компанії повинні вже сьогодні впроваджувати культуру інновацій і спільної роботи, як усередині, так і за межами своїх організацій. Крім того, там говориться, що використання застарілих технологій і робочих процесів може понизити продуктивність і демотивировать співробітників.

Компанії повинні приступити до розробки концепції власних робочих середовищ майбутнього

Прогресивні компанії вже займаються розробкою концепції власних робочих середовищ майбутнього і планують включити різні ролі своїх співробітників в робоче середовище, побудоване на основі штучного інтелекту. Fujitsu рекомендує включити в цю концепцію новітні робочі процеси і методики, а технології повинні розглядатися в якості інструменту для задоволення потреб бізнесу, а не як окреме автономне рішення.

Примітки для редакторів

З документом "Робоче середовище 2025", підготовленим компанією Pierre Audoin Consultants за замовленням Fujitsu, можна ознайомитися по посиланню: https://digitalworkplace.global.fujitsu.com/white - paper - workplace - 2025 - take - glimpse - future - workplace/

Ресурси

Робочий простір майбутнього від Fujitsu: https://digitalworkplace.global.fujitsu.com

Блог Fujitsu : http://blog.ts.fujitsu.com

Про компанію Fujitsu

Компанія Fujitsu - японська компанія-лідер ринку інформаційних і комунікаційних технологій (ICT), яка пропонує повний спектр технологічних продуктів, рішень і послуг.

Близько 155 000 співробітників Fujitsu обслуговують замовників у більш ніж 100 країнах світу. Наш досвід і потужність інформаційних і комунікаційних технологій допомагають будувати майбутнє суспільства разом з нашими клієнтами. Згідно з опублікованими звітами за фінансовий рік, що завершився 31 березня 2017 року, сукупна виручка компанії Fujitsu Limited (TSE: 6702) склала 4,5 трлн. йен (40 млрд. доларів США).

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Яніна Соколова: «Коли з тобою щось стається – це сигнал, що треба щось віддати»
Телеведуча розповіла про те, що найбільш обурює в реакції суспільства на людей із онкологічною хворобою, що має змінитися в країні у сфері лікування таких пацієнтів та чи важко було викладати на загал історію власної боротьби.
Читати більше