Читати більше
Кілька аргументів на доказ того, що собаки — члени сім'ї
Для багатьох із нас собаки, як діти. Ми робимо пости з їхніми фото, пишаємося успіхами і разом відзначаємо дні народження. Психолог і фахівець із поведінки собак Стенлі Корен досліджує цю тенденцію і наводить цікаві цифри в доказ того, що собаки дійсно стають повноправними членами сімей.
Стенлі Корен користується авторитетом у всьому світі не тільки як дослідник людської психології, а й як зоопсихолог і автор безлічі бестселерів про собак. Його стаття присвячена цікавій тенденції — сприймати собак у сім'ї, як дітей.
Таке ставлення широко поширене не тільки в Північній Америці і Європі, але й по всьому світі.
Посилаючись на результати дослідження, проведеного в США компанією Kelton Research, яка включала 1000 учасників, Корен пише: «Статус собак у сім'ях змінюється. Судячи з відповідей, у свідомості американців собаки займають все більш вагоме місце, стаючи членами сім'ї, фактично — дітьми».
Самі респонденти відзначали різницю в тому, яке значення собаки грали в їхньому житті десятки років назад, у дитинстві, і яка роль відведена їм тепер. Двоє з трьох опитаних визнали, що набагато більш уважно і дбайливо ставляться до вихованців, ніж це робили їхні батьки.
Найбільш цікавим результатом дослідження виявилося підтвердження того факту, що межа між дітьми і собаками в родині багато в чому стирається. Повноправними членами сім'ї собак назвали 81 % учасників. Їхній статус прирівняли до дитячого, і 54 % американців тепер називають себе «батьками», а не «господарями» своїх вихованців. Дійсно, для багатьох з нас це ще одна дитина в сім'ї.
Як показало дослідження, 58 % власників охоче називають себе собачими «мамами» і «татами», причому не тільки відповідаючи на питання вчених, але і в звичайному спілкуванні зі знайомими і незнайомими людьми. При цьому 35 % готові назвати саму собаку сином або дочкою.
Той факт, що 10 % респондентів відзначають День батька і День матері зі своїми хвостатими «діточками», також підтверджує, що у свідомості людей поширюється сприйняття себе як «собачих батьків». Вихованці — часта тема для наших розмов, і 77 % опитаних визнають, що обговорюють з іншими людьми своїх собак, кажучи про них як про членів сім'ї. Корен додає: «Ба більше, інше дослідження показало, що, звертаючись до своїх собак, ми часто використовуємо те ж мовлення і темп мови, що і в спілкуванні з дітьми».
Цікавим є і такий факт. У звичайних сім'ях у дітей є різні варіанти імені, які батьки використовують в залежності від ситуації. Що стосується собак, то і для них у «мам» і «тат» є не менше двох різних прізвиськ, вибір яких також залежить від обставин. Це підтвердила третина опитаних.
Близько 72 % учасників опитування, котрі мають і собак, і дітей, повідомили, що і до тих, і до інших однакові вимоги щодо дисципліни в сім'ї. І в той же час, хоча від собак і чекають гарної поведінки, вони в будинку володіють особливими привілеями. Все те ж дослідження показує, що у 62 % з них мають в будинку власне крісло, диван чи ліжко.
Аналогія між нашим ставленням до собак і дітей підкріплюється і тим фактом, що 81 % «собачників» знають дні народження своїх вихованців. Ба навіть 77 % святкують і купують хвостатим іменинникам подарунки. Традиційні сімейні обіди і вечері тепер також не обходяться без собак. 74 % опитаних сказали, що, як мінімум, раз в день їдять разом з вихованцями, переважно ввечері.
«Приходячи в гості, легко зрозуміти, що маєш справу з батьками, які пишаються своїми дітьми», — пише Стенлі Корен про будинки, де на стінах розвішані дитячі та сімейні фото. І знову ж таки, у наші дні поруч неодмінно будуть висіти близько 7 фотографій собак, іноді навіть в офісі, де працюють «батьки». А в 23 % власників є фотоальбом, повністю присвячений улюбленцю.
Аналітика розмов усередині пари показує, що головною темою дуже часто стають діти, якщо вони є. Але при наявності у пари собак їхнє обговорення займає левову частку часу бесід наодинці. Наприклад, 79 % учасників опитування заявили, що говорять зі своєю половиною про вихованців набагато більше, ніж про політику, а 55 % обговорюють їх частіше, ніж друзів.
Дослідження не ставило метою зрозуміти причини, за якими собаки сьогодні стали нашими «дітками». Можливо, це відбувається тому, що в Північній Америці, як і в деяких інших країнах, у багатьох пар мало або зовсім немає дітей.
За іншою версією, у зв'язку з великою тривалістю життя, багато батьків досить довгий час переживають «синдром спорожнілого гнізда». Подорослішалі діти переїжджають, іноді навіть в інше місто, і собаки задовольняють емоційний голод людей, яким потрібно про когось піклуватися і проявляти батьківські почуття, закладені природою.
Здійснено переклад.
Зображення — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше