Камінь філософських роздумів

19 листопада 2018
Марина Чиянова

Лазурит - камінь, який відносять до виробничих природних матеріалів. Це щільний мінерал синього кольору з різними вкрапленнями. Лазурит майже ніколи не зустрічається в чистому вигляді, а поодинокі рівно пофарбовані екземпляри дуже високо цінуються.

У природі він зустрічається в Афганістані, на півдні Забайкалля та в штаті Каліфорнія. Є кілька назв лазуриту. Це ляпіс-лазур, Лазурик, небесний камінець.

На цей камінь люди давно звернули увагу і активно використовували його для своїх потреб. В Середні віки його властивості вивчали алхіміки.

Всі лікувальні і магічні властивості лазурит розкрив завдяки старанням вчених Середньовіччя.

ФІЗИЧНІ ТА ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛАЗУРИТУЙого колір нагадує небесну блакить, тому він і отримав таку романтичну назву. Отримана з нього фарба була відома під назвою блакить. У природі зустрічається камінь, який має різну ступінь насиченості. Він може бути від блідо-блакитного з великою кількістю вкраплень, які роблять лазурит бруднуватим, до яскравих синіх кольорів і відтінків, що привертають погляди поціновувачів прекрасного.

Оброблений майстром, полірований камінь набуває скляного блиску, що нагадує жирну плівку.

Це крихкий камінь, який має щільність 5,5 з 10 наявних за шкалою щільності каменів. При необхідності його можна розтерти в порошок і отримати лікувальний засіб або барвник.

Така властивість пояснюється тим, що його кристалічна структура має просту кубічну форму, а розщеплення речовин недосконале. Мінерал піддається впливу соляної кислоти і руйнується, виділяючи сірководень.

Хімічний склад мінералу лазурит - оксиди сірки, алюмінію, кальцію, натрію і двоокис кремнію.

ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗУРИТУ В ПОБУТІУ ювелірній справі особливо цінуються яскраві, насичені камені, які мають гарні відтінки фіолетового і синього кольору. Лазурит кольору індиго відноситься до найдорожчих мінералів. За ним слідують небесно-сині та зеленувато-сині камені, які вставляють в срібні оправи. Для оправи до цього каменю ювеліри часто використовують різні ювелірні сплави. З лазуриту роблять намиста, браслети, брошки, сережки і персні.

Мінерал лазурит, що не має ювелірної цінності, використовують для створення стільниць, панно, камяних ваз. Він традиційно використовується для внутрішніх оздоблювальних робіт в будинках заможних людей.

Також у продажу є сережки, шкатулки чи статуетки, зроблені з цього мінералу.

З товченого лазуриту виготовляють блакитну фарбу. Вона відома з давніх часів. Лазур використовувалася в Стародавньому Єгипті для фарбування одягу жерців.

МАГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛАЗУРИТУ


Езотерики наділяють цей мінерал особливими магічними властивостями. Він підходить у вигляді амулета людям, які належать до астрологічних знаків води і повітря. Синій колір дуже добре поєднується з енергетикою цих людей і дозволяє їм досягати успіху в життєвих починаннях.
 

 1. Європейські езотерики називають цей камінь символом удачі. Його власники приречені на успіх і благополуччя.
 2. Піднесена в дар прикраса з лазуриту прирівнюється до побажання добра і процвітання. Такий подарунок означає, що людина щиро бажає всього найкращого.
 3. Камінь сприятливо впливає на енергетичний початок людини, робить її спокійною і врівноваженою. Він позбавляє людину від негативної енергії і допомагає їй розвиватися духовно. Це відбувається через те, що складники каменю впливають на клітинному рівні на ендокринну систему і дають їй ті мікроелементи, яких хронічно не вистачає для нормальної роботи нервової системи. Для людини духовної це дозволяє звільнитися від образ і тягару минулих помилок і рухатися далі.
 4. Його використовують для виготовлення талісманів і амулетів, коли потрібно поліпшити партнерські відносини і розвивати власну справу. Щоб амулет зарядити, його чистять водою, поклавши в склянку на ніч в молодик і повний місяць. Тільки після очищення цей камінь можна заряджати. Його невисока щільність дозволяє легко закласти в нього енергетичний заряд навіть магу-початківцю.
 5. При медитаціях лазурит прикладають до території третього ока, розташованого над переніссям вище лінії брів. Щоденні сеанси дають можливість розвинути інтуїцію та отримати вміння передбачати події.

ВІДНОВЛЕННЯ ЗДОРОВЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛАЗУРИТУ

 1. Особливі властивості лазурит має не тільки для нервової системи. Вважається, що цей камінь може відновити зір, якщо людина буде розглядати лазурит не менше 20 хвилин в день.
 2. Його наділяють властивістю нормалізувати кров'яний тиск, викликаний розладом нервової системи.
 3. Його рекомендують носити вагітним жінкам, щоби полегшити стан, викликаний токсикозом.
 4. Вважається, що цей камінь покращує обмінні процеси, що відбуваються в організмі. Сприятливий вплив мінеральних речовин дозволяє організму зняти алергічні реакції і посилити імунну систему.
 5. Порошок, приготований з лазуриту, має лікувальну дію і може зняти запальний процес, швидко регенерувати пошкоджені шкірні покриви, вилікувати опік. В середні віки на основі цього мінералу виготовлялася особлива мазь, зроблена на основі галунів. Потрапивши на шкіру, вона створювала щільну плівку, яка захищала шкіру від сильного температурного впливу.
 6. Мінеральні речовини лазурита здатні вбирати токсичні речовини, що потрапили всередину людини. Маги і цілителі в Індії використовували його для зняття інтоксикації при отруєнні рослинними отрутами.

Рекомендується носити лазурит у вигляді підвіски на тілі, оправлений в дорогоцінні метали або ювелірні сплави. Лазурит вимагає до себе дбайливого ставлення, тому що це м'який камінь, який приносить користь своєму власнику.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше