Фінансовий район Нью-Йорка (частина 2)

Першу частину статті читайте тут

Зміст

1. Уолл-Стріт

2. Глибини Каньйону Героїв

3. Готелі, коледжі, апартаменти і не тільки

1. Уолл-стріт

Peter Massini/Big City Aerials

Slaven Vlasic/Getty Images/ABC News

Expedia

Google Maps

Google Maps

В середині 17 століття голландські колоністи спорудили з північного краю Нового Амстердаму, як тоді називався Нью-Йорк, дерев'яну стіну висотою майже 4 метри для захисту поселення від індіанських племен та британців. У 1685 році вздовж стіни була прокладена вулиця, якій дали відповідну назву - Уолл-стріт (Wall Street, дослівно в перекладі - "стінна вулиця"). Так почалася історія однієї з найвідоміших, поряд з Бродвеєм, вулиць світу.

У 1699 році стіну розібрали, але назва Уолл-стріт залишилась незмінною. На вулиці починають збиратися різні торговці та набирає обертів торгівля цінними паперами. В подальшому Уолл-стріт здобула славу як місце, де зародилась американська державність та були закладені основи фінансової могутності США. Тут свого часу знаходилися штаб-квартири найбільших фінансових установ Америки, відбувались знакові події в історії країни, а головною принадою вулиці сьогодні є знаменита Нью-Йоркська фондова біржа.

Саме завдяки Уолл-стріт Нью-Йорк здобув статус фінансової столиці світу. Поштовхом для бурхливого розвитку бізнесу в місті послугувало відкриття на початку 19 століття каналу Ері, що сполучив Великі озера з Атлантичним океаном. Таким чином Нью-Йорк, ставши найбільшим східним портом США і своєрідними воротами до внутрішніх водних шляхів країни, почав приваблювати великий капітал.

З часом провідні фінансові компанії почали залишати вулицю, переїхавши в Мідтаун Манхеттена, штат Нью-Джерсі та інші місця, і тепер термін "Уолл-стріт" часто вживають в метонімічному значенні, маючи на увазі фінансовий сектор США взагалі (банки, біржі, страхові компанії тощо), включаючи навіть компанії, які на цій вулиці фізично не знаходяться.

Уолл-стріт бере свій початок від Бродвею і тягнеться до узбережжя Іст-Рівер, простягаючись на 1100 метрів. Ця відносно невелика вулиця проходить вздовж восьми кварталів зі свого правого боку та вздовж шести кварталів - з лівого. 

Початок Уолл-стріт. ForeclosureDeals

Перетин Уолл-стріт та Бродвею - одна з найпрестижніших адрес у світі. Саме тут, в 50-поверховому хмарочосі на Уолл-стріт, 1 (One Wall Street) донедавна знаходилася всесвітня штаб-квартира "Бенк оф Нью-Йорк Меллон", що належить до найбагатших та найстаріших банків США.

Уолл-стріт, 1. Time Out

The Wall Street Journal

199-метрова споруда була збудована у 1931 році в популярному тоді стилі ар-деко. В 60-х роках для збільшення офісної площі до південного боку була додана 30-поверхова прибудова. Для облицювання сталевого каркасу будинку замість цегли було використано дорожчий білий вапняк, що надало Уолл-стріт, 1 додаткової імпозантності. Після продажу банком хмарочоса за 585 мільйонів доларів тут проводиться реконструкція - колишні офіси переобладнуються в квартири, а на першому поверсі планується розмістити торгові площі.

Уолл-стріт, 1 наділено престижним статусом пам'ятки Нью-Йорка. Це захищає будинок від можливого знесення або неконтрольованої реконструкції та дає змогу зберегти його в незмінному вигляді для майбутніх поколінь. Сайт Уолл-стріт, 1: 1wallst.com.

Фасад будинку з боку Нью-стріт (New Street). AP Photo/Seth Wenig/U.S. News

Вид на Манхеттен з Уолл-стріт, 1. Зліва - Уолл-стріт. Evan Bindelglass/Curbed New York

Центром всього Фінансового району прийнято вважати ріг Уолл- та Брод-стріт (Broad Street). Саме тут знаходиться славетна Нью-Йоркська фондова біржа (New York Stock Exchange, скорочено - NYSE) - найбільша в світі фондова біржа за обсягами обороту та ринковою капіталізацією представлених на ній компаній.

Нью-Йоркська фондова біржа. Buck Ennis/Crain’s New York

Spencer Platt/Getty Images/Time

StreetEasy

Ріг Уолл- та Брод-стріт. Sean Pavone/Alamy/Travel + Leisure

На біржі здійснюються операції з акціями, облігаціями, ф'ючерсами, опціонами та іншими цінними паперами. Загалом, основна її місія - допомогти компаніям залучити капітал, а інвесторам - вигідно вкласти кошти. Роботу біржі забезпечують брокери та спеціалісти, які в будні збираються на торговому майданчику, в той час як за їхніми торгами слідкує практично весь фінансовий світ.

Всього на біржі котируються близько 3,5 тисячі як американських, так і іноземних компаній. Найдорожча з них - холдингова компанія Уоррена Баффета "Беркшир Хатауей" (Berkshire Hathaway Inc.) з ринковою капіталізацією 512 мільярдів доларів. Далі йдуть китайський конгломерат в сфері Інтернет-торгівлі "Алібаба Груп" (Alibaba Group Holding Limited) вартістю 511 мільярдів доларів та найбільший банківський холдинг США "Джей Пі Морган Чейз енд Компані" (J P Morgan Chase & Co) з капіталізацією 395 мільярдів доларів.

На Нью-Йоркській фондовій біржі можна також придбати акції таких іменитих компаній, як корпорація з виробництва техніки "Дженерал Електрик" (General Electric Company); компанія з виробництва санітарно-гігієнічних товарів, ліків та медичного обладнання "Джонсон енд Джонсон" (Johnson & Johnson); британо-нідерландська компанія "Юнілевер" (Unilever PLC та Unilever NV) - один зі світових лідерів на ринку продуктів харчування; корпорація "Мак­до­нальдс" (McDonald's Corporation) - друга в світі за кількістю мережа ресторанів швидкого харчування; один з найбільших в світі конгломератів у сфері розваг "Уолт Дісней Компані" (The Walt Disney Company); "Королівський Банк Канади" (Royal Bank Of Canada) - найбільший банк Канади; фармацевтичний гігант "Пфайзер" (Pfizer Inc.); знаменита харчова компанія "Кока-Кола Компані" (The Coca-Cola Company); виробник авіаційної та космічної техніки компанія "Боїнг" (The Boeing Company); найбільша в світі приватна нафтова компанія "Ексон Мобіл" (Exxon Mobil Corporation); міжнародна платіжна система "Мастеркард" (Mastercard Incorporated); всесвітньо відомий виробник споживчих товарів "Проктер енд Гембл" (Procter & Gamble Co.) та багато інших.

TechCrunch

Michael Nagle/Bloomberg/Getty Images/Travel + Leisure

Native Hummingbird

61 Broadway

Торговий майданчик біржі. NYSE/Twitter

New York Stock Exchange/Facebook

New York Stock Exchange/Facebook

Кабінет Ради директорів біржі. Sarah Jacobs/Business Insider

Загальна капіталізація всіх компаній, що котируються на біржі, становить 21 трильйон доларів (а це більше, ніж ВВП США), в той час як середньоденний обсяг торгів сягає 169 мільярдів доларів. Для проходження лістингу на Нью-Йоркській фондовій біржі компанії повинні відповідати жорстким вимогам, зокрема щодо мінімальних рівнів доходу, прибутку та вартості матеріальних активів. Таким чином біржа гарантує, що до торгів будуть допущені виключно надійні цінні папери, чим підтримує свою високу репутацію. Включення до лістингу Нью-Йоркської фондової біржі - показник успішності та благополуччя компанії.

Історія фондової біржі бере свій початок від 17 травня 1792 року, коли 24 нью-йоркських брокери вирішили самоорганізуватись та уклали "Платанову угоду" (Buttonwood Agreement), в якій домовились вести торгівлю, в першу чергу, один з одним та встановили граничні розміри комісійних. Угоду підписали під деревом платану, що ріс в той час на Уолл-стріт, звідки і пішла її назва. Оригінал цього історичного документу зберігається в будинку фондової біржі.

Стінопис в ресторані Нью-Йоркської фондової біржі, на якому зображено підписання "Платанової угоди". New York Stock Exchange/Time

"Платанова угода". Sarah Jacobs/Business Insider

Цікаво, що від колишнього невеликого звітного видання Нью-Йоркської фондової біржі у 1889 році зародилася знаменита ділова газета "Уолл-стріт джорнел" (The Wall Street Journal), яка отримала назву від однойменної вулиці. Сьогодні Нью-Йоркська фондова біржа значною мірою впливає на динаміку всесвітньо відомого промислового індексу Доу-Джонса, а також визначає зведений індекс Нью-Йоркської фондової біржі та індекс технологічної сотні Нью-Йоркської фондової біржі Арка.

Промисловий індекс Доу-Джонса (Dow Jones Industrial Average) - один з найстаріших американських біржових індексів. Розраховується він на основі котирувань акцій 30 найбільших компаній США (так званих "блакитних фішок") і є своєрідним барометром стану американської економіки, що показує загальний стан ринку. Щоправда, термін "промисловий" є дещо застарілим, оскільки частина компаній з топ-30 не належать до цієї галузі. Індекс Доу-Джонса був вигаданий американським журналістом Чарльзом Доу та статистиком Едвардом Джонсом і вперше опублікований у 1896 році в "Уолл-стріт джорнел". Список 30 компаній, які охоплює індекс, переглядається зі зміною ситуації на ринку. Сьогодні до них належать вже згадані "Ексон Мобіл", "Пфайзер", "Боїнг", "Кока-Кола Компані", "Дженерал Електрик", а також технологічний гігант "Еппл" (Apple Inc.), одна з найбільших в світі інвестиційних компаній "Голдман Сакс Груп" (Goldman Sachs Group), корпорація комп'ютерних технологій "Майкрософт" (Microsoft Corporation) та інші.

Зведений індекс Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE Composite) почав вираховуватися в середині 1960-х років. Особливість його в тому, що він відображає котирування всіх цінних паперів, які перебувають в обігу на біржі, а не лише 30 компаній, включених в індекс Доу-Джонса. Таким чином, цей індекс дає змогу більш тонко відслідковувати ситуацію на фондовому ринку.

Індекс технологічної сотні Нью-Йоркської фондової біржі Арка (NYSE Arca Tech 100 Index) розраховується на основі котирувань акцій 100 інноваційних компаній, що працюють у сфері виробництва комп'ютерів, медичного і телекомунікаційного обладнання, аерокосмічної промисловості, біотехнологій, розробки програмного забезпечення та в інших сферах високих технологій, зокрема таких компаній, як згадана вище "Майкрософт", "Еппл" (Apple Inc.), "Х'юлетт-Пакард" (Hewlett-Packard Company), "Ай-Бі-Ем" (IBM), а також "Адобі Системс" (Adobe Systems Incorporated). Особливість цього індекса полягає в тому, що він враховує не лише акції, що котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі, а й акції з інших американських бірж.

Associated Press/Crain’s New York

140 Broadway

Біржа займає два суміжні будинки - зведений у 1903 році 10-поверховий Брод-стріт, 18 (18 Broad Street), що відзначається помпезним фасадом з колонадою в неокласичному стилі, та 23-поверхову прибудову Уолл-стріт, 11 (11 Wall Street), яка з'явилася у 1922 році. Обидва будинки захищаються законом як Національні історичні пам'ятки. Адресою реєстрації фондової біржі є Уолл-стріт, 11.

Щоденно початок і завершення торгів знаменуються символічним сигналом дзвону, подзвеніти яким часто запрошуються відомі особистості. Це були і колишні генеральні секретарі ООН Кофі Аннан та Пан Гі Мун, багаторазовий олімпійський чемпіон з плавання Майкл Фелпс, моделі "Вікторіас Сікрет", екс-мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані, астронавти НАСА, переможниці конкурсу краси "Міс Америка" і навіть анімаційний персонаж Міккі Маус. Запрошення на церемонію відкриття або закриття біржі розцінюється як знак пошани та визнання життєвих заслуг.

Міс Америка-2016 Бетті Кентрелл дзвенить в дзвін. Зліва від неї - президент Нью-Йоркської фондової біржі Том Фарлі. New York Stock Exchange/Facebook

New York Stock Exchange/Facebook

Зберігаючи свої багаті традиції, Нью-Йоркська фондова біржа, разом з тим, не забуває йти в ногу з часом, адаптуючи умови торгівлі до нових вимог. Так, з розвитком інформаційних технологій на біржі сформувався гібридний ринок, що допускає торгівлю не лише безпосередньо в будинку біржі, а й в електронному форматі. До ключових переваг Нью-Йоркської фондової біржі також можна віднести її високу ліквідність - швидкість, з якою можна придбати або продати цінні папери, вимірюється частками секунди, та помірну волатильність - котирування цінних паперів, як правило, не зазнають різких коливань. В той же час, у випадку різкого падіння індексів на біржі практикується тимчасове зупинення торгів з метою попередити паніку та заспокоїти ринок. Це своєрідний запобіжник, покликаний надати інвесторам час для асиміляції вхідної інформації та можливість приймати зважені та осмислені рішення у періоди високої волатильності ринку. На біржі ведеться суворий контроль за дотримання правил торгівлі, що дозволяє ефективно протидіяти операціям з використанням інсайдерської інформації та іншим порушенням. Все це робить Нью-Йоркську фондову біржу світовим лідером.

Торгувати на біржі може практично кожен, в кого є хоча б декількасот доларів. Для цього достатньо укласти договір з брокером та відкрити спеціальний рахунок. Таким чином, не виходячи з власного дому, можна брати участь в торгах на Нью-Йоркській фондовій біржі, надсилаючи заявки в електронному форматі через Інтернет.

Нью-Йоркську фондову біржу неофіційно ще називають "Велике табло" (The Big Board). Така розмовна назва пішла від табло, на якому демонструються ціни на акції, хоча термін відображає не стільки розміри самого табло, скільки присутність на ньому найбільших компаній та високу значимість Нью-Йоркської фондової біржі.

Нью-Йоркська фондова біржа належить ринковому оператору "Інтерконтинентал Ексчейндж»"(Intercontinental Exchange, Inc.), акції якого котируються на ній же самій. Раніше на біржі проводились екскурсії, але після терактів 11 вересня з міркувань безпеки доступ для громадськості було закрито. Сайт біржі: www.nyse.com.

The Image Bank/Getty Images/The Balance

Carlos Delgado/Wikimedia Commons

Michael Nagle/Bloomberg/Fortune

По інший бік вулиці напроти біржі знаходиться Уолл-стріт, 14 (14 Wall Street) - офісна будівля, мажоритарним власником якої є американський мільярдер українського походження Александр Ровт.

Уолл-стріт, 14. Hiroko Masuike/The New York Times

ChrisRuvolo/Wikipedia, Pinterest

Споруда збудована у 1912 році для "Банкерс Траст Компані" (Bankers Trust Company) - в той час одного з найбагатших банків США, який в подальшому увійшов до структури "Дойче Банк". Солідна висота хмарочоса (164 м) була покликана підкреслити імідж фінансової установи, а семиповерховий пірамідальний дах Уолл-стріт, 14 навіть використовувався як логотип банку. Сам же будинок впродовж десятиліть вважався символом всього Фінансового району.

Douglas Elliman Real Estate

В розробці загального дизайну Уолл-стріт, 14 натхненням для архітекторів послужила Кампаніла Собору святого Марка у Венеції. В 1930-х роках 37-поверховий будинок отримав добудову в формі літери "L".

Цікаво, що для будівництва Уолл-стріт, 14 довелося знести інший хмарочос, який знаходився на цьому місці. Це був 20-поверховий Джиллендер-Білдінг (Gillender Building), що простояв лише 13 років. Через занадто малу площу використання будинку виявилось економічно невигідним. Таким чином, Джиллендер-Білдінг увійшов в історію, ставши на деякий час найвищим планово знесеним будинком у світі.

З 1997 року Уолл-стріт, 14 охороняється як пам'ятка Нью-Йорка. Александр Ровт придбав переважну частину прав на будівлю у 2012 році за 303 мільйони доларів готівкою. Сьогодні тут, серед інших компаній, знаходиться офіс славетного архітектурного бюро "Скідмор, Оуінгс енд Меррілл" (Skidmore, Owings & Merrill LLP), якому належать проекти найвищого на теперішній час хмарочосу в світі Бурдж Халіфа в Дубаї, Всесвітнього торгового центру 1 та Всесвітнього торгового центру 7 в Нью-Йорку, а також Вілліс-Тауер в Чикаго - найвищого будинку світу з 1973 по 1998 рік. Тут також працює кав'ярня відомої мережі "Старбакс" (Starbucks). Сайт Уолл-стріт, 14: www.14wall.com.

Anna Simonak/Time Out

По діагоналі від фондової біржі на Уолл-стріт, 26 (26 Wall Street) знаходиться Національний меморіал "Федерал-хол" (Federal Hall National Memorial), присвячений подіям, які раніше відбулися на цьому клаптику вулиці та відіграли ключову роль в історії США.

Національний меморіал "Федерал-хол". National Park Service

Oneinchpunch/123RF/Investment Executive

Tinkle

В попередній будівлі, яка знаходилась на цьому місці, у 1789 році відбулась інавгурація першого президента США Джорджа Вашингтона (його профіль можна побачити на однодоларовій купюрі), з 1789 по 1790 роки засідав перший Конгрес США, а також було прийнято знаменитий Білль про права - 10 поправок до Конституції США, що закріпили основні права та свободи американців. Той будинок, який носив назву "Федерал-хол" (Federal Hall, в перекладі - "Федеральний зал"), прийнято вважати першим Капітолієм США.

Картина "Інавгурація Джорджа Вашингтона" Рамона де Елорріаги (The Inauguration of George Washington by Ramon de Elorriaga), 1889 р. National Park Planner

Ще раніше, в 1735 році тут відбувся гучний судовий процес над нью-йоркським видавцем Джоном Зенгером, який в пресі гостро критикував британського губернатора. Зенгера ув'язнили, піддали допитам та зрештою звинуватили в наклепі, яким в той час вважалась будь-яка інформація, що дискредитує колоніальне керівництво, незалежно від того чи правдива вона, чи ні. Суд присяжних виправдав видавця, встановивши, що його публікації ґрунтувались на правдивих фактах. Таким чином, на цьому процесі були закладені основи свободи слова та преси в країні, закріплені згодом в 1-й поправці до Конституції США.

У 1812 році будівлю Федерал-холу, яка через свій технічний стан стала непридатною для експлуатації, знесли, а в 1842 році замість неї для потреб митного управління звели нову споруду, яка і до сьогодні прикрашає Уолл-стріт. Дизайн будинку в стилі класицизму навіяний античною грецькою та римською архітектурою, що покликано уособлювати демократичні ідеали, як у давніх греків, та економічну могутність, як у Римської імперії. Фасад та круглий зал будівлі прикрашають масивні колони, а сама споруда увінчується куполом.

Игорь Липинский/FotoKto

Jessie G./Yelp

Jake Rajs

New York School of Interior Design

У 1939 році тут відкрився меморіал, названий на честь попередньої історичної споруди, в якому експонуються кам'яна плита і фрагмент перил від балкону Федерал-холу, на якому Вашингтон стояв під час інавгурації, а також та сама Біблія, на якій він складав присягу. Що цікаво, дану Біблію також використовували для складення присяги президенти Дуайт Ейзенхауер, Джиммі Картер та Джордж Буш-старший, вступ якого на посаду у 1989 році припав на двохсоту річницю інавгурації Вашингтона. Тут також можна побачити два ґудзики з військового жилету Джорджа Вашингтона, макет первісного Федерал-холу та експозицію, присвячену Джону Зенгеру.

Біблія, на якій складав присягу Дж. Вашингтон. Anton Borisov/Foursquare

Плита від балкону Федерал-холу, на якій стояв Вашингтон. Introducing New York

Макет первісного Федерал-холу. Federal Hall/Twitter

Щороку меморіал приймає близько 200 тисяч відвідувачів, вхід для усіх бажаючих безкоштовний. Сайт: www.nps.gov/feha. Сама ж будівля меморіалу належить до Національного реєстру історичних місць США та носить статус пам'ятки Нью-Йорка.

В 1883 році на сходах перед фасадом будинку з'явилася 4-метрова бронзова скульптура Джорджа Вашингтона, котрий вступає на посаду президента, тримаючи руку над Біблією. Скульптура встановлена таким чином, що вона займає ті ж просторові координати, в тому числі й висоту на рівні балкону другого поверху первісного Федерал-холу, що і Джордж Вашингтон під час складення ним присяги.

Daniel Schwen/Wikimedia Commons

Holiday Inn New York City-Wall Street

6 вересня 2002 року, до річниці терактів 11 вересня, в Національному меморіалі "Федерал-хол" відбулась спеціальна сесія Конгресу США, а Нью-Йорк таким чином вперше за 212 років став місцем засідання парламенту країни.

На Уолл-стріт, 37 (37 Wall Street) в колишньому приміщенні банку знаходиться фірмовий магазин славетної ювелірної компанії "Тіффані енд Компані" (Tiffany & Co.), що відома своїми предметами розкоші, особливо прикрасами з діамантами.

Уолл-стріт, 37. 37 Wall Street/Yelp, Nathan Schneider/Wikipedia

StreetEasy, Team Tiara/Wikipedia

BoomsBeat

Магазин "Тіффані енд Компані". Elizabeth Bolognino Interiors

Сам же будинок, споруджений на початку 20 століття в стилі боз-ар, у 2007 році був переведений до житлового фонду. Тепер для охочих зробити Уолл-стріт своєю домівкою тут здаються в оренду елітні квартири.

Уолл-стріт, 40 (40 Wall Street) - відомий офісний хмарочос, який протягом короткого часу носив статус найвищого будинку світу.

Уолл-стріт, 40 (в центрі). 20 Exchange Place

Дмитрий Журавлёв

Guillaume Gaudet

Michael Zanussi/Skyscraperguide

72-поверховий будинок зведений у 1930 році як штаб-квартира банку-попередника сучасного "Джей Пі Морган Чейз енд Компані". Будівництво було завершено всього за рік, а це рекордний термін як для споруди таких розмірів. Монтаж стального каркасу хмарочоса зайняв лише 93 дні, що стало ще одним безпрецедентним досягненням. Звужуючись доверху низкою уступів, будівля в стилі ар-деко увінчується зеленим 7-поверховим пірамідальним дахом з готичним шпилем, як у середньовічних соборів.

Curbed New York/Shutterstock

Stefen Turner

Andrew Prokos

Історія будівництва Уолл-стріт, 40 нагадує справжню драму. При проектуванні хмарочоса було поставлено амбітне завдання - створити найвищу будівлю світу. Для цього потрібно було перевершити тогочасного рекордсмена Вулворт-Білдінг, що знаходиться за декілька кварталів північніше на Бродвеї, а також Крайслер-Білдінг, який паралельно будувався в Середньому Манхеттені. Знаменита нью-йоркська гонка хмарочосів якраз була в самому розпалі.

Тому Уолл-стріт, 40 надали висоту 282,5 метри, і він на 41 метр випередив Вулворт-Білдінг (241 м) та на півметра ще незавершений Крайслер-Білдінг (проектна висота 282 метри), здобувши престижний статус найвищого будинку світу. Проте ненадовго. Архітектор Крайслер-Білдінг таємно збільшив раніше заплановану висоту свого хмарочоса за рахунок 38-метрового сталевого шпилю, який був непомітно змонтований всередині будівлі та згодом встановлений на її верхівці. Таким чином, Крайслер-Білдінг став не лише найвищим будинком світу, а й найвищою створеною людиною спорудою, обігнавши Ейфелеву вежу.

Після цього деякий час точились суперечки, який з двох будинків є фактично вищим, оскільки за рівнем верхнього поверху Уолл-стріт, 40 майже на 30 метрів перевершує Крайслер-Білдінг, а шпиль останнього виконує лише декоративну функцію і не має практичного застосування, а тому не повинен братись до уваги. Проте, ця дискусія втратила свою актуальність, коли вже у 1931 році в Нью-Йорку завершилось будівництво легендарного Емпайр-Стейт-Білдінг, який став найвищим будинком у світі як за рівнем верхнього поверху, так і за загальною висотою.

У 1995 році Уолл-стріт 40 придбав магнат, а тепер президент США Дональд Трамп і присвоїв будинку назву "Трамп-Білдінг" (Trump Building, дослівно - "будинок Трампа"). Вклавши мільйони доларів у ремонт, він надав будівлі належного вигляду. Завдяки проведеній модернізації та доволі низьким цінам на оренду порівняно з іншими офісними будинками району Уолл-стріт, 40, раніше майже пустий хмарочос може похвалитись практично 100-відсотковою зайнятістю приміщень.

Bloomberg

Тут розміщуються переважно офіси компаній, які займаються наданням фінансових послуг. Крім того, в приміщенні колишнього банківського залу на другому поверсі будинку знаходиться аптека нью-йоркської мережі "Дуейн Рід" (Duane Reade), що належить відомій компанії "Волгрін" (Walgreen Company).

Серед усієї нерухомості, котра належить Дональду Трампу, Трамп-Білдінг вважається найдорожчим активом. У 1998 році будинок було удостоєно статусу пам'ятки Нью-Йорка. Сайт Трамп-Білдінг: www.40wallstreet.com.

На трьох поверхах будинку Уолл-стріт, 48 (48 Wall Street) знаходиться Музей американських фінансів (Museum of American Finance), присвячений історії фінансової системи США.

Музей американських фінансів. Columbia University in the City of New York

Будівля Уолл-стріт, 48. Mountains Of Travel Photos, Business Loan Solutions

В багатій колекції музею (а це близько десятка тисяч експонатів) зберігаються банкнота номіналом 10 тисяч доларів, боброві шкури, якими розраховувались місцеві індіанці, величезний золотий злиток вартістю 2 мільйони доларів, облігації, підписані Джорджем Вашингтоном та Ісааком Ньютоном, акції з підписами Генрі Форда та Уолта Діснея, найстаріша з відомих фотографій Уолл-стріт, тікерні апарати, гроші, які використовувались деякими штатами до введення в США єдиної валюти, та багато іншого. Окрема експозиція присвячена родоначальнику американської фінансової системи Александру Гамільтону. На спеціальних інтерактивних медіастанціях, обладнаних сенсорними моніторами, можна переглянути тематичні відеоролики. В музеї також проводяться лекції та освітні програми для підвищення фінансової грамотності.

Всередині музею. Museum of American Finance

Markus Hartel/Wikimedia Commons

Грошові банкноти різних епох та інтерактивні медіастанції. Ryan F./Yelp

Друкарська машинка та інша історична техніка. Wikimedia Commons/Markus Hartel

Тікерні апарати. Museum of American Finance/Facebook

Michael Minn

Історичні цінні папери. Museum of American Finance/Twitter

Michael Minn

Музей американських фінансів відносно молодий - він був заснований у 1988 році. Поштовхом для його появи, як і скульптури бика Артуро ді Модіки, послужила біржова криза 1987 року. Стало зрозумілим, що для уникнення подібних подій в майбутньому потрібно пам'ятати уроки історії. Спочатку установа знаходилась на Бродвеї, в 2008 році переїхала на поточну адресу. Напевно, неможливо знайти більш вдалого місця для музею, присвяченого фінансам, ніж Уолл стріт.

Музей американських фінансів є філією Смітсонівського інституту, до якого належить також Музей американських індіанців, що знаходиться за декілька кварталів. Установа публікує власний щоквартальний журнал "Фінансова історія" (Financial History), де розповідається про компанії, персоналії та події, що вплинули на розвиток фінансової системи США. Сайт музею: www.moaf.org.

Слід зазначити, що уваги вартий не лише сам музей, а й історичне місце, на якому він знаходиться. Саме тут, біля перехрестя з Уільям-стріт, в 1797 році відкрився перший банк на Уолл-стріт (попередник теперішнього "Бенк оф Нью-Йорк Меллон"), що ознаменувало початок тенденції притоку великих фінансових інституцій на цю вулицю. Це вже третя будівля на цьому місці (зведена вона у 1920-х роках), і штаб-квартира банку знаходилась тут безперервно аж до 1998 року. Будинок занесено до Національного реєстру історичних місць та наділено статусом пам'ятки Нью-Йорка.

Ще один будинок з багатою історією - Уолл-стріт, 55 (55 Wall Street).

Уолл-стріт, 55. Lookze

Eventopedia/Cipriani

Lookze

Lookze

В середині 19 століття тут знаходилась Нью-Йоркська фондова біржа. Пізніше приміщення будинку займала митниця, на якій в період написання свого роману "Мобі Дік, або Білий кит" працював інспектором відомий письменник Герман Мелвілл. У 1907 році Уолл-стріт, 55 став штаб-квартирою попередника сучасного банківського гіганта "Сітібенк".

Монументальна споруда в стилі грецького Відродження на момент будівництва у 1842 році нараховувала 4 поверхи та дванадцять монолітних 33-тонних колон з головного фасаду. На початку 20 століття банк здійснив добудову, додавши ще 4 поверхи та одну колонаду на верхньому ярусі з боку Уолл-стріт. Сьогодні в будинку облаштовано житловий кондомініум, ресторан та зал для урочистих подій, що належать компанії "Чіпріані". Просторий зал будівлі, увінчаний куполом, користується популярністю для проведення багатолюдних банкетів, а відкрита тераса з видом на Уолл-стріт - чудове місце, щоби пообідати в літню пору. Сайт ресторану: www.cipriani.com/restaurant/.

The Official Guide to New York City

PartySlate/Cipriani

Best Venue New York

Тераса з видом на на Уолл-стріт. New York Residence

Уолл-стріт, 55 визнано Національною історичною пам'яткою США та пам'яткою Нью-Йорка, а також занесено до Національного реєстру історичних місць США.

Forbes

Уолл-стріт, 60 (60 Wall Street) - 227-метровий офісний хмарочос, в якому знаходиться американська штаб-квартира найбільшого німецького банку "Дойче Банк" (Deutsche Bank AG).

Уолл-стріт, 60. GertBoers/Wikimedia Commons, Real Estate Sales NYC

Wired New York, Marshall Gerometta/CTBUH/The Skyscraper Center

Збудований у 1989 році в постмодерністичному стилі як штаб-квартира банківського гіганта "Джей Пі Морган", який після злиття з іншою фінансовою установою тепер називається "Джей Пі Морган енд Компані". "Дойче Банк" переїхав сюди після терактів 11 вересня 2001 року, внаслідок яких його будівля на Ліберті-стріт, 130, що знаходилась через дорогу від Південної вежі колишнього Всесвітнього торгового центру, стала непридатною для експлуатації.

Mike Roberts/Wikimedia Commons, Wired New York

20 Exchange Place

Deutsche Bank/New York Daily News

На даху багатоповерхівки розміщені сонячні панелі, які є найвищою з надземних сонячних електроустановок у світі.

SolarPro

Deutsche Bank

На перехресті з Уотер-стріт знаходиться Уолл-стріт, 75 (75 Wall Street), нижню частину якого займає 4-зірковий "Андаз Уолл-Стріт" (Andaz Wall Street) - єдиний готель на Уолл-стріт, а верхню частину, починаючи з 18 поверху - фешенебельні апартаменти.

Уолл-стріт, 75. StreetEasy

StreetEasy, Ebookers.com

Eric Silberberg/Atlas Obscura

42-поверховий будинок, зведений у 1987 році, раніше займали офіси банку. У 2000-х роках Уолл-стріт, 75 реконструювали під готель та житлові кондомініуми.

"Андаз Уолл-Стріт" належить відомій корпорації "Хаятт Хотелс" (Hyatt Hotels Corporation) з штаб-квартирою в Чикаго. Цей готель відзначається просторістю номерів та витонченістю інтер'єру. Слово "андаз", яке слугує брендом готелю, з мови хінді перекладається як "власний стиль".

Ebookers.com

Номер "Андаз Уолл-Стріт". Ванну кімнату відділяє скляна прозора перегородка. The Official Guide to New York City/Getty Images

Сайт готелю: wallstreet.andaz.hyatt.com, сайт кондомініумів: 75wall.com.

Квартири на Уолл-стріт, 75. StreetEasy

StreetEasy

Urban Edge

Andaz Wall Street/Facebook

На іншому боці перехрестя височіє 29-поверховий Уолл-стріт, 100 (100 Wall Street) - офісний будинок, споруджений у 1969 році.

Уолл-стріт, 100. Urban Edge

Commercial Observer, Agorafy

Witkoff

В будинку Уолл-стріт, 111 (111 Wall Street), що в кінці вулиці, знаходиться відділення "Сітібенк" (Citibank).

Уолл-стріт, 111. John W. Cahill/CTBUH/The Skyscraper Center

Mountains Of Travel Photos

Writes of Passage

Vikwaters/Flickr

Будівля Уолл-стріт, 120 (120 Wall Street) - відомий осередок численних неприбуткових організацій. Таким орендарям тут надаються офіси за зниженими цінами.

Уолл-стріт, 120. Nicolas Janberg/Structurae

32 Old Slip

За формою ця 35-поверхова споруда, зведена у 1929 році в стилі ар-деко, нагадує весільний торт. Будинком опосередковано володіє компанія американського мільярдера Ларрі Сільверстайна "Сільверстайн Пропертіс" (Silverstein Properties Inc.) - один з найбільших власників нерухомості в Нью-Йорку. Сайт Уолл-стріт, 120: www.silversteinproperties.com/commercial-office-space-nyc/120-wall-street.

Яскравий витвір боді-арту - модель, розмальована художницею Тріною Меррі в рамках проекту "Нью-Йоркський камуфляж", ніби зливається з Уолл-стріт, 120 та іншими будинками Фінансового району. Trina Merry/Media World World/Bigpicture

Біля стику Уолл- та Саут-стріт над Іст-Рівер знаходиться оснащений терміналом Пірс 11/Уолл-Стріт (Pier 11/Wall Street), що слугує причалом для поромів, катамаранів та інших суден.

Пірс 11/Уолл-Стріт. TheTake, Design Ideas/Blogspot

Phil H./Yelp

Dewdrop/Steemit

Жителі міста використовують водне сполучення як зручний та доволі швидкий спосіб дістатись роботи або дому, уникнувши дорожніх заторів. Крім того, Нью-Йоркське водне таксі (New York Water Taxi) пропонує своїм пасажирам не лише транспортні послуги, а й захоплюючі екскурсійні тури, що особливо цікаво для туристів.

Rockaway Youth Task Force

Нью-Йоркське водне таксі. Jag9889/Flickr

Cityseeker

The Sightseeing Pass

2. Глибини Каньйону Героїв

David Eisenstein Realty

Google Maps

Впродовж всієї історії Нью-Йорка Бродвей, одна з найстаріших вулиць міста, ретельно вбирав в себе культуру різних епох. Вулиця притягувала великі компанії і видатних особистостей та неодноразово ставала свідком важливих подій. Нижня частина Бродвею (Каньйон Героїв) особливо рясніє визначними місцями та архітектурними пам'ятками. Тут можна зустріти як історичні хмарочоси та знамениті християнські храми, так і сучасні скульптури і затишні парки.

Частину будинку за адресою Бродвей, 56 (56 Broadway) займає Королівський коледж (The King's College) - християнський приватний навчальний заклад, який переїхав сюди з Емпайр-Стейт-Білдінг у 2012 році.

Будівля Королівського коледжу. Agorafy

Головний вхід до коледжу (з боку Бродвею). The King's College

Вхід з боку Нью-стріт. Manhattan Renovations

Крім теологічних дисциплін, тут вивчають також фінанси, філософію, економіку, журналістику, політологію та інші спеціальності. Сайт Королівського коледжу: www.tkc.edu.

Американ-Експрес-Білдінг (American Express Building) або Бродвей, 65 (65 Broadway) - колишня штаб-квартира однієї з найбільших в світі фінансових корпорацій "Американ Експрес Компані" (American Express Company, скорочено - Amex), від якої і походить його назва.

Американ-Експрес-Білдінг. Gryffindor/Wikipedia, Manhattan Office Space

Beyond My Ken/Wikipedia

Компанія займала будинок з моменту його побудови (1917 рік) і до 1975 року, проте споруда і дотепер використовується як офісна нерухомість. У 1995 році 21-поверхову неокласичну будівлю віднесли до пам'яток Нью-Йорка. Сайт Американ-Експрес-Білдінг: 65broadway.com.

Суміжний будинок з Американ-Експрес-Білдінг - це історичний Емпайр-Білдінг (Empire Building, не плутати з Емпайр-Стейт-Білдінг) за адресою Бродвей, 71 (71 Broadway), один з найстаріших нью-йоркських хмарочосів (яким він вважався на час побудови), що зберігся до наших днів.

Емпайр-Білдінг. Canadian Pacific/Flickr

Equity Residential

Протягом 75 років будівля слугувала штаб-квартирою "Юнайтед Стейтс Стіл Корпорейшн" (United States Steel Corporation, або U.S. Steel) - великої компанії-виробника сталі, заснованої самим Джоном Пірпонтом Морганом-старшим. 21-поверховий Емпайр-Білдінг був збудований ще в 19 столітті, починаючи з 1997 року замість офісів тут розміщуються квартири. На даху будинку облаштована відкрита тераса з чудовими краєвидами Манхеттену.

Тераса Емпайр-Білдінг. Equity Residential

Equity Residential

Будинок визнано пам'яткою Нью-Йорка та занесено до Національного реєстру історичних місць. Офіційний сайт Емпайр-Білдінг: www.equityapartments.com/new-york-city/financial-district/71-broadway-apartments.

На перетині Уолл-стріт та Бродвею за адресою Бродвей, 75 (75 Broadway) знаходиться знаменита Троїцька церква (Trinity Church) - храм Нью-Йоркської єпархії Єпископальної церкви США.

Троїцька церква. Simeon87/Wikipedia, Katherine P./Yelp

Антон Соснин/Ключ-Медиа

Поточна будівля, зведена 1846 року в неоготичному стилі, - вже третя церква, яка знаходилась на цьому місці. До 1890 року вона була найвищою в Нью-Йорку, а до 1869 року - навіть найвищою у всій країні. Протягом десятиліть 86-метровий позолочений шпиль церкви з хрестом слугував своєрідним маяком для кораблів, які заходили в Нью-Йоркську гавань. Сама ж парафія була заснована ще в кінці 17 століття за наказом англійського короля.

Panoramio, Michael S./Yelp

Вид з боку Трініті-Плейс (Trinity Place). USA Guided Tours NY

Троїцька церква - один з найбільших землевласників Манхеттена та одна з найбагатших парафій у світі, статки якої оцінюються близько в 2 мільярди доларів США. Справа в тому, що в 1705 році, коли Нью-Йорк ще був невеликим поселенням, англійська королева Анна щедро обдарувала церкву земельними ділянками на Манхеттені. З тих пір колишня колонія перетворилась у світовий фінансовий центр, і відповідно вся нерухомість в місті багатократно здорожчала.

Троїцька церква також славиться своїм вітражем із зображеннями Ісуса Христа та апостолів, який знаходиться над вівтарем. Храм збудований таким чином, що його видно практично з будь-якого місця на Уолл-стріт. Через свою архітектурну та історичну цінність Троїцьку церкву було внесено до Національного реєстру історичних місць, а також наділено статусом Національної історичної пам'ятки США та пам'ятки Нью-Йорка.

Daniel Schwen/Wikipedia

Askideas.com, Tonya J./Yelp

Вид на церкву з Уолл-стріт. Panoramio

Незважаючи на близьке розташування до Всесвітнього торгового центру, внаслідок терактів 11 вересня будівля храму практично не постраждала, і того дня люди знайшли в ній притулок від уламків та пилових хмар. Детальніше про Троїцьку церкву можна дізнатись на її офіційному сайті: www.trinitywallstreet.org.

Бродвей, 100 (100 Broadway), що напроти церкви - ще одна історична багатоповерхівка Фінансового району, один з перших хмарочосів Нью-Йорка, на момент побудови - друга за висотою будівля в місті.

Бродвей, 100. John W. Cahill/CTBUH

Gryffindor/Wikipedia, NYC JD/Wikipedia

Зведений у 1897 році та розширений у 20-х роках минулого століття, Бродвей, 100 здіймається на понад 100 метрів. Вхід до будинку, виконаного в неокласичному стилі, прикрашає увінчана скульптурами колонада.

Wally Gobetz/Flickr

Sheldon Lobel

Бродвей, 100 має статус пам'ятки Нью-Йорка та використовується як офісна нерухомість. Сайт: www.100broadway.com.

Лоббі. 100 Broadway

Поряд з Троїцької церквою, по різних боках Темз-стріт (Thames Street), названої на честь знаменитої англійської річки, знаходяться Трініті-Білдінг та Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг, які через їхню схожість ще називають першими вежами-близнюками Нью-Йорка.

Трініті-Білдінг та Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг. Mapio, Agorafy

Трініті-Білдінг (Trinity Building) та Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг (United States Realty Building, скорочено U.S. Realty Building) - 21-поверхові офісні будівлі висотою 85 метрів кожна, що знаходяться за адресою Бродвей, 111 (111 Broadway) та Бродвей, 115 (115 Broadway) відповідно.

Обидві були зведені в першій декаді 20 століття у неоготичному стилі, щоб гармоніювати з архітектурою розташованої по сусідству Троїцької церкви. Трініті-Білдінг знаходиться одразу біля храму, а Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг трохи далі вверх по Бродвею.

Трініті-Білдінг. Gryffindor/Wikimedia Commons

Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг. Sven Prinzler/Structurae, Nicolas Janberg/Structurae

Трініті-Білдінг і Троїцька церква. Dark Roasted Blend/Sound Mind

Wall Street Dental Care

Лоббі Трініті-Білдінг. Christoffer J./Foursquare, Ephemeral New York

На місці Трініті-Білдінг раніше знаходився перший офісний будинок в Нью-Йорку. Як і його попередник, Трініті-Білдінг, а так само і Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг, також використовується для офісів. Додатково, на першому поверсі Трініті-Білдінг розміщений магазин стильного одягу американського бренду "Джос-Ей-Бенк" (Jos. A. Bank), а на першому поверсі Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг відкрито відомий бар та ресторан "Трініті Плейс" (Trinity Place Bar & Restaurant). Заклад знаходиться в колишньому приміщенні банку за двома масивними 35-тонними дверима, що раніше оберігали входи до сховища, тому чудово підходить для любителів незвичної обстановки. Сайт "Трініті Плейс": www.trinityplacenyc.com.

Бар та ресторан "Трініті Плейс". Inside Business NYC, OpenTable

Bryan B./Yelp

Inside Business NYC

Trinity Place/Facebook

Трініті-Білдінг та Юнайтед-Стейтс-Ріелті-Білдінг охороняються як пам'ятки Нью-Йорка.

За адресою Бродвей, 120 (120 Broadway) розташований Еквітебл-Білдінг (Equitable Building) - на момент побудови найбільший в світі офісний будинок, виходячи з сукупної площі приміщень.

Еквітебл-Білдінг. Fletcher6/Wikimedia Commons, Elisa.rolle/Wikimedia Commons

40-поверхова будівля в стилі неокласицизму, що за формою нагадує букву "Н", була споруджена у 1915 році для розміщення штаб-квартири страхової компанії. Водночас, цей габаритний хмарочос затінив одразу декілька сусідніх кварталів, будинки в яких опинилися практично без доступу до природнього освітлення. Як наслідок, щоб вулиці Нью-Йорка не занурилися в темряву від хмарочосів, у 1916 році в місті прийняли норми зонування, якими регламентували форму багатоповерхівок. Було встановлено, що при досягненні певної висоти будинки повинні звужуватися уступами, що даватиме змогу сонячному світлу досягати рівня землі. Під ці вимоги законодавства Нью-Йорка ідеально підійшов стиль ар-деко, що і пов'язано з його розквітом в наступні десятиліття.

Еквітебл-Білдінг визнано Національною історичною пам'яткою США та пам'яткою Нью-Йорка. Останні десятиліття хмарочос належить вже згаданій компанії "Сільверстайн Пропертіс", на сайті якої є окрема сторінка про цей будинок: www.silversteinproperties.com/commercial-office-space-nyc/120-broadway.

Evan Bindelglass/Curbed New York

Головний вхід і лоббі Еквітебл-Білдінг. Beyond My Ken/Wikipedia, Evan Bindelglass/Curbed New York

3. Готелі, коледжі, апартаменти і не тільки

Goldpanda94/Flickr

Google Maps

Через дорогу від Троїцької церкви (з її заднього боку) на Трініті-Плейс 86 (86 Trinity Place) знаходиться Американ-Сток-Ексчейндж-Білдінг (American Stock Exchange Building) - колишній будинок Американської фондової біржі (American Stock Exchange), свого часу другої найбільшої фондової біржі в США, історія якої починалася з натовпу вуличних брокерів на Брод-стріт.

Американ-Сток-Ексчейндж-Білдінг. Flickr Hive Mind

Wany Y./Foursquare, Trading Pit History

Споруджений у 1921 році та розширений у 1931 році, будинок входить до Національного реєстру історичних місць, йому також присвоєно статус Національної історичної пам'ятки.

У 2008 році Американська фондова біржа припинила самостійну діяльність та ввійшла до складу свого конкурента - Нью-Йоркської фондової біржі, а її торговий було майданчик перенесено на Уолл-стріт, 11. З того часу Американ-Сток-Ексчейндж-Білдінг не використовується.

Неподалік, на Вашингтон-стріт, 99 (99 Washington Street), нещодавно відкрився 4-зірковий готель "Холідей Інн Манхеттен - Файненшл Дистрикт" (Holiday Inn Manhattan - Financial District) - найвищий в світі серед усіх готелів мережі "Холідей Інн".

Готель "Холідей Інн Манхеттен - Файненшл Дистрикт". Cava Construction Company/CTBUH/The Skyscraper Center, Booking.com

Збудований у 2014 році, хмарочос налічує 50 поверхів. Дізнатись більше про готель та забронювати номер можна на сайті www.hihotelmanhattan.com.

Travelzoo

Holiday Inn Manhattan - Financial District

Booking.com

По сусідству з готелем за адресою Вашингтон-стріт, 103 (103 Washington Street) розташована історична будівля колишньої Сирійської католицької церкви святого Георгія (St. George's Syrian Catholic Church).

Вашингтон-стріт, 103. Mary Altaffer/Associated Press/The Durango Herald

Територія, на якій знаходиться церква, раніше була заселена переважно арабськими мігрантами, через що називалась Маленькою Сирією. Значну частину населення також становили вихідці зі Східної Європи, в тому числі й українці.

На фасаді будівлі колишньої церкви, виконаному в неоготичному стилі, зображена сцена перемоги святого Георгія (відомого в Україні як святий Юрій) над драконом.

Beyond My Ken/Wikimedia Commons

Будинок визнано пам'яткою Нью-Йорка, а тепер в ньому розміщено ресторан "Сейнт Джордж Теверн" (Saint George Tavern, в перекладі - "таверна святого Георгія").

St. George Tavern

З самого краю Фінансового району на Вест-стріт, 60 (60 West Street) знаходиться головний корпус Метрополітен-коледжу Нью-Йорка (Metropolitan College of New York) - приватного вищого навчального закладу, заснованого у 1964 році. Сайт коледжу: www.mcny.edu.

Будівля Метрополітен-коледжу Нью-Йорка (посередині). Metropolitan College of New York

Metropolitan College of New York/Facebook

А буквально за декілька метрів височіє Вест-стріт, 50 (50 West Street) - збудований у 2017 році елітний житловий хмарочос зі стильним дизайном, що формує новий силует Нью-Йорка.

Вест-стріт, 50. CityRealty

CityRealty, Towerpower123/Skyrise Cities

50 West

Harvey Barrison/Flickr

237-метрова будівля, яка вирізняється елегантним заокругленим скляним фасадом, нараховує 64 поверхи. Проект її дизайну виконав відомий німецько-американський архітектор Гельмут Ян.

CityRealty

В будинку функціонує дитяча кімната, фітнес-центр, басейн та сауна, а на верхньому поверсі облаштована обсерваторія під відкритим небом, з якої відкриваються дивовижні панорамні краєвиди на Нью-Йоркську гавань, річку Гудзон, Іст-Рівер, та статую Свободи. Сайт Вест-стріт, 50: 50westnyc.com.

Дуплекс (двоповерхова квартира) у Вест-стріт, 50. 50 West

50 West

50 West

З відродженням Фінансового району після терактів 11 вересня тут одночасно активно розвивається готельний бізнес. На Олбані-стріт, 8 (8 Albany Street) і Вашингтон-стріт, 123 (123 Washington Street) відкрились 4-зірковий готель та резиденції "Дабл Ю Нью-Йорк - Даунтаун" (W New York - Downtown Hotel and Residences).

"Дабл Ю Нью-Йорк - Даунтаун". Jules Faivre/Flickr

MusikAnimal/WikipediaGodsfriendchuck/Wikipedia

Хмарочос, збудований у 2010 році, має 192 метри у висоту та нараховує 58 поверхів. Готель розміщується з 1-го по 22-й поверх, а з 23 по 56 поверх розташовані резиденції - елітні квартири.

Moinian, Poulin + Morris

Номери готелю. W New York - Downtown

Booking.com

Інтер'єри квартир. The Diaman Group

Вид на статую Свободи і острів Елліс. CityRealty

Streeteasy

До послуг гостей готелю сучасні фітнес-центр та бізнес-центр. На 57-поверсі для жителів будинку функціонує оглядовий майданчик, а на 58-му - приватна тераса під відкритим небом. Одна з головних принад готелю - бар і тераса "Лівінг Рум" (Living Room Bar & Terrace, в перекладі - "вітальня"), звідки відкривається вид на територію Всесвітнього торгового центру. Сайт резиденцій "Дабл Ю Нью-Йорк - Даунтаун": www.wnyresidences.com/residences. Сайт однойменного готелю: www.wnewyorkdowntown.com.

Тераса на верхньому поверсі. CityRealty

Бар і тераса "Лівінг Рум". W New York - Downtown/Facebook, Living Room Bar & Terrace/W New York - Downtown/Pinterest

W New York - Downtown

Між Гринвіч-стріт (Greenwich Street) та Трініті-плейс (Trinity Place), по різні боки Темз-стріт розташувались два престижні навчальні заклади - Вища школа управління і державної служби (Leadership and Public Service High School) за адресою Трініті-плейс, 90 (90 Trinity Place) та Вища школа економіки та фінансів (High School of Economics and Finance), адреса - Трініті-плейс, 100 (100 Trinity Place), сайт: www.hseaf.net.

Вища школа управління і державної служби (зліва) і Вища школа економіки та фінансів (справа). Korean Investors, Mid-Century Mundane

Зовсім нещодавно (у 2016 році) на Гринвіч-стріт, 133 (133 Greenwich Street) відкрився комфортабельний готель "Корт'ярд бай Марріотт Нью-Йорк Даунтаун Манхеттен/Ворлд Трейд Центр Еріа" (Courtyard by Marriott New York Downtown Manhattan/World Trade Center Area).

Готель "Корт'ярд бай Марріотт Нью-Йорк Даунтаун Манхеттен/Ворлд Трейд Центр Еріа". Booking.com, Cambridge Architectural

Mont Sky/StreetEasy

Вид на ділянку Всесвітнього торгового центру з номеру та відкритої тераси на 6 поверсі готелю. Booking.com

В готелі працюють фітнес- та бізнес-центри, а також ресторан. Більше інформації можна знайти на його сайті: www.marriott.com/hotels/travel/nycxm-courtyard-new-york-downtown-manhattan-world-trade-center-area.

Також по сусідству з ділянкою Всесвітнього торгового центру, в одному будинку, проте за різними адресами відкрито два 4-зіркові готелі "Ворлд Центр Хотел" та "Клаб Квотерс Хотел, Ворлд Трейд Центр".

Будівля готелів "Ворлд Центр Хотел" та "Клаб Квотерс Хотел, Ворлд Трейд Центр". Fletcher6/Wikipedia, LiquidSpace

Booking

Знаходячись одразу напроти Південної вежі ВТЦ, будинок (так само, як і Вест-стріт, 90) сильно постраждав під час терактів 11 вересня, і навіть ходили чутки, що він буде знесений. Проте, через декілька років ремонтних робіт будівлю вдалось привести до належного стану, додатково збільшивши на 7 поверхів, і замість офісів тут відкрились готелі.

"Ворлд Центр Хотел" (World Center Hotel) займає північну частину будинку за адресою Вашингтон-стріт, 144 (144 Washington Street ). "Клаб Квотерс Хотел, Ворлд Трейд Центр" (Club Quarters Hotel, World Trade Center) знаходиться за адресою Вашингтон-стріт, 140 (140 Washington Street) в південній частині будинку з боку Олбані-стріт (Albany Street). Сайти готелів: www.worldcenterhotel.com та clubquartershotels.com/locations/club-quarters-hotel-world-trade-center-new-york-city.

Вид з "Ворлд Центр Хотел" на ділянку Всесвітнього торгового центру. World Center Hotel

Planet Of Hotels

Travelocity

Booking.com

Номери "Клаб Квотерс Хотел, Ворлд Трейд Центр". Club Quarters Hotels

Club Quarters Hotels

На верхньому, 20 поверсі готелю "Клаб Квотерс Хотел, Ворлд Трейд Центр" практично під відкритим небом працює ресторан "В'ю оф зе Ворлд Терес Клаб" (View of the World Terrace Club, в перекладі - "терасний клуб "Краєвид світу"), відвідувачі якого крім американської кухні можуть насолоджуватись чудовим краєвидом на вежі Всесвітнього торгового центру, річку Гудзон, Нью-Йоркську гавань та навіть міст Веррацано-Нарроус. Сайт закладу: www.viewoftheworld.com.

Ресторан "В’ю оф зе Ворлд Терес Клаб". Booking.com

World Center Hotel

Booking.com

Готичний будинок Вест-стріт, 90 (90 West Street) - ще одна архітектурна пам'ятка Нью-Йорка.

Вест-стріт, 90. 90 West Street

Jürgen Meier

Збудований він у 1907 році за проектом знаменитого архітектора Кеса Гілберта, автора дизайну Вулворт-Білдінг. 11 вересня 2001 р. будівля, в якій на той час розміщувались офіси, зазнала значних ушкоджень внаслідок падіння сусідньої Південної вежі Всесвітнього торгового центру та спричиненої цим тривалої пожежі. Попри це, будинок вистояв, що підтвердило його конструктивну досконалість. Після відновлювальних робіт на Вест-стріт, 90 розміщуються елітні орендні апартаменти з власним фітнес-центром та підземним паркінгом. Сайт будинку: 90weststreet.com.

90 West Street

Квартири на на Вест-стріт, 90. 90 West Street

90 West Street

90 West Street

І на завершення ще один вартий уваги готель - 4-зірковий "Нью-Йорк Марріотт Даунтаун" (New York Marriott Downtown) за адресою Вест-стріт, 85 (85 West Street).

Готель "Нью-Йорк Марріотт Даунтаун". John W. Cahill/CTBUH/The Skyscraper Center, New York Marriott Downtown/Facebook

Bruce Smith/Walking Manhattan

Booking.com

Booking.com

В приміщенні 38-поверхового готелю працюють фітнес-центр, багатофункціональний бізнес-центр, кав'ярня "Старбакс", а також один з найпопулярніших бургер-ресторанів Нью-Йорка "Біллс Бар енд Бургер" (Bill's Bar & Burger).

Booking.com

Сайт готелю: www.marriott.com/hotels/travel/nycws-new-york-marriott-downtown.

В третій, заключній частині статті мова піде про новий Всесвітній торговий центр, банк з найбільшими запасами золота в світі, історичний Вулворт-Білдінг, другу найбільшу фондову біржу в світі, найстаріші церкву та банк Нью-Йорка, червоний куб посеред вулиці та багатого іншого.

Першу частину статті читайте тут

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золото чи сталь? — 5 феноменальних книг "Книжкового Арсеналу"
Цікавих видань на цьогорічному "Книжковому Арсеналі", який вже розпочав роботу, представлено чимало. Але вибрати з них такі, що заслуговують на особливу увагу — через власну унікальність чи актуальність — не так вже й просто. Тож незайвим буде своєрідний гід по новинках, в якому пропонується вибрати між "золотом" класики і "сталлю" крутих сюжетів.
Читати більше