Читати більше
Філадельфія - матір міст американських
Не історією єдиною...
Я навряд чи помилюся, стверджуючи, що Філадельфія - це, передусім, історичне серце США. Тут була підписана Декларація про незалежність нової нації, що зароджувалася; тут пройшов Перший Континентальний Конгрес і був встановлений Дзвін Свободи - символ прав і свобод людей зі всього світу. Але це самобутнє місто може подарувати туристові набагато більше вражень та емоцій, ніж стандартний набір пам'яток історії.
Як правило, путівники починають розповідь про Філадельфію з її назви. Багатьом відомо, що місто заснував пацифіст Уільям Пенн (на честь якого, до речі, назвали штат Пенсильванія, в якому знаходиться "місто братської любові"), але мало хто знає, що навіть через кілька століть атмосфера Філадельфії все ще відповідає своїй назві.
Атмосфера
"У Бостоні вас запитають: скільки ви знаєте? У Нью-Йорку - чого ви варті? У Філадельфії - хто ваші батьки?"
У цій фразі Марка Твена — суть філософії міста і його населення. Тут пам'ятають своє коріння і гордо про нього заявляють. Філадельфія схожа на привітну багатодітну матір, що "усиновила" кілька десятків "дітей з різних частин світу". Кого тут лише не побачиш! З'являється відчуття, що знаходишся відразу на всіх континентах. Цією різноманітністю людей всіх рас і релігій Філлі (так ніжно називають своє місто його жителі) нагадує Нью-Йорк в мініатюрі, лише без божевільного трафіку і жовтих таксі. Кожна етнічна група існує усередині своєї спільноти і дбайливо береже традиції, але, водночас, гармонійно інтегрована у велику і дружню сім'ю філадельфійців.
Комплекс відмінниці
Не даремно в середині XVIII століття Філадельфію охрестили американськими Афінами. Саме звідси, під впливом духу свободи, почався активний розвиток мистецтв і медицини в Сполучених Штатах. Слава першопрохідця міцно закріпилася за містом братської любові. Перший зоопарк і дитячий госпіталь, виправна колонія і бібліотека, а також комерційний банк і універмаг були відкриті саме у Філлі.
Культурне життя
Коли б ви не потрапили до Філадельфії, вам не доведеться нудитися в пошуках розваг. Любителів гучних вуличних свят неодмінно порадують щорічний новорічний Парад Маммерів (карнавал з акторами пантоміми, групами музикантів і яскравими костюмованими шоу-програмами), парад до Дня Подяки або зелено-помаранчева хода до дня Святого Патріка.
Гурмани оцінять різноманітність фестивалів вуличної їжі, серед яких особливо яскраво виділяється фестиваль Філадельфійського чізстейка - культової кулінарної візитки міста.
Для поціновувачів духовної їжі місто на березі річки Делавер готове відчинити двері Арт-музею, інституту ім. Франкліна, музею з незвичайною назвою "Будь ласка, доторкнись" (Please Touch Museum), де всі експонати можна не тільки розглядати, а й спробувати на дотик.
Транспорт
Абсолютна більшість місцевих жителів пересувається на автомобілях. У центрі зручно користуватися метро (один квиток $2,25), оскільки парковка всюди платна. Зате є хороша новина для велосипедистів: Філадельфія є одним з небагатьох сприятливих для велотуризму міст США: 435 миль (близько 700 км) велодоріжок відмінний тому доказ. Ціни на прокат велосипеда стартують із позначки 4$ за поїздку.
Автобусні експрес тури Філлі Флеш (Philly Phlash) по 22 пам'ятках міста курсують кожні 15 хвилин з 10-ї години ранку до 6-ї вечора (2$ за поїздку або 5$ за проїзний на день). Хіба ж це не чудова альтернатива виснажливим екскурсійним турам?
П'ять речей, які потрібно зробити у Філадельфії:
1. Спробувати чізстейки у двох ресторанах-суперниках Geno's і Pat's, щоб вирішити, який сендвіч зі стейком вам більше припав до душі; з'їсти м'який претцель з італійським льодом в Rita's (так, вважається, полюбляють справжні філадельфійці).
2. Прогулюючись уздовж бульвару Бенджаміна Франкліна, знайти прапор України серед 109 інших прапорів країн світу і здивуватися напису "Україна" під англійським "Ukraine".
3. Повторити ранкову пробіжку Роккі Бальбоа (через італійський ринок до підніжжя Арт музею), а після зробити фото з однойменною статуєю найвідомішого кіношного боксера.
4. У безкоштовній бібліотеці поглянути на ранні видання оповідань Аллана Едгара По і Чарльза Діккенса, попутно дивуючись опудалу чорного ворона, який колись належав Діккенсу, і навіть послужив джерелом натхнення для Аллана По.
5. Після прогулянки в зоопарку наважитися на 10-хвилинний підйом на висоту 400 футів (122 метра) на повітряній кулі, щоби побачити Філлі з висоти пташиного польоту й остаточно закохатися в це неймовірно щире місто (12$ з людини або $40 за сім'ю з 4-х чоловік).
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше