Філадельфія - матір міст американських

13 жовтня 2017
Колена Харт

Не історією єдиною...

Я навряд чи помилюся, стверджуючи, що Філадельфія - це, передусім, історичне серце США. Тут була підписана Декларація про незалежність нової нації, що зароджувалася; тут пройшов Перший Континентальний Конгрес і був встановлений Дзвін Свободи - символ прав і свобод людей зі всього світу. Але це самобутнє місто може подарувати туристові набагато більше вражень та емоцій, ніж стандартний набір пам'яток історії. 

Як правило, путівники починають розповідь про Філадельфію з її назви. Багатьом відомо, що місто заснував пацифіст Уільям Пенн (на честь якого, до речі, назвали штат Пенсильванія, в якому знаходиться "місто братської любові"), але мало хто знає, що навіть через кілька століть атмосфера Філадельфії все ще відповідає своїй назві.

Атмосфера

"У Бостоні вас запитають: скільки ви знаєте? У Нью-Йорку - чого ви варті? У Філадельфії - хто ваші батьки?"

У цій фразі Марка Твена — суть філософії міста і його населення. Тут пам'ятають своє коріння і гордо про нього заявляють. Філадельфія схожа на привітну багатодітну матір, що "усиновила" кілька десятків "дітей з різних частин світу". Кого тут лише не побачиш! З'являється відчуття, що знаходишся відразу на всіх континентах. Цією різноманітністю людей всіх рас і релігій Філлі (так ніжно називають своє місто його жителі) нагадує Нью-Йорк в мініатюрі, лише без божевільного трафіку і жовтих таксі. Кожна етнічна група існує усередині своєї спільноти і дбайливо береже традиції, але, водночас, гармонійно інтегрована у велику і дружню сім'ю філадельфійців. 

Комплекс відмінниці 

Не даремно в середині XVIII століття Філадельфію охрестили американськими Афінами. Саме звідси, під впливом духу свободи, почався активний розвиток мистецтв і медицини в Сполучених Штатах. Слава першопрохідця міцно закріпилася за містом братської любові. Перший зоопарк і дитячий госпіталь, виправна колонія і бібліотека, а також комерційний банк і універмаг були відкриті саме у Філлі.

Культурне життя 

Коли б ви не потрапили до Філадельфії, вам не доведеться нудитися в пошуках розваг. Любителів гучних вуличних свят неодмінно порадують щорічний новорічний Парад Маммерів (карнавал з акторами пантоміми, групами музикантів і яскравими костюмованими шоу-програмами), парад до Дня Подяки або зелено-помаранчева хода до дня Святого Патріка.

Гурмани оцінять різноманітність фестивалів вуличної їжі, серед яких особливо яскраво виділяється фестиваль Філадельфійського чізстейка - культової кулінарної візитки міста.

Для поціновувачів духовної їжі місто на березі річки Делавер готове відчинити двері Арт-музею, інституту ім. Франкліна, музею з незвичайною назвою "Будь ласка, доторкнись" (Please Touch Museum), де всі експонати можна не тільки розглядати, а й спробувати на дотик.

Транспорт 

Абсолютна більшість місцевих жителів пересувається на автомобілях. У центрі зручно користуватися метро (один квиток $2,25), оскільки парковка всюди платна. Зате є хороша новина для велосипедистів: Філадельфія є одним з небагатьох сприятливих для велотуризму міст США: 435 миль (близько 700 км) велодоріжок відмінний тому доказ. Ціни на прокат велосипеда стартують із позначки 4$ за поїздку.

Автобусні експрес тури Філлі Флеш (Philly Phlash) по 22 пам'ятках міста курсують кожні 15 хвилин з 10-ї години ранку до 6-ї вечора (2$ за поїздку або 5$ за проїзний на день). Хіба ж це не чудова альтернатива виснажливим екскурсійним турам?

П'ять речей, які потрібно зробити у Філадельфії: 

1. Спробувати чізстейки у двох ресторанах-суперниках Geno's і Pat's, щоб вирішити, який сендвіч зі стейком вам більше припав до душі; з'їсти м'який претцель з італійським льодом в Rita's (так, вважається, полюбляють справжні філадельфійці).

2. Прогулюючись уздовж бульвару Бенджаміна Франкліна, знайти прапор України серед 109 інших прапорів країн світу і здивуватися напису "Україна" під англійським "Ukraine".

3. Повторити ранкову пробіжку Роккі Бальбоа (через італійський ринок до підніжжя Арт музею), а після зробити фото з однойменною статуєю найвідомішого кіношного боксера.

4. У безкоштовній бібліотеці поглянути на ранні видання оповідань Аллана Едгара По і Чарльза Діккенса, попутно дивуючись опудалу чорного ворона, який колись належав Діккенсу, і навіть послужив джерелом натхнення для Аллана По.

5. Після прогулянки в зоопарку наважитися на 10-хвилинний підйом на висоту 400 футів (122 метра) на повітряній кулі, щоби побачити Філлі з висоти пташиного польоту й остаточно закохатися в це неймовірно щире місто (12$ з людини або $40 за сім'ю з 4-х чоловік).

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше