Читати більше
Двоколісні хроніки: навколо світу на велосипеді з малюком
Захоплююча історія сім'ї, яка об'їздила на велосипеді 25 країн. Наразі на сайті Kickstarter.com проходить кампанія на підтримку створення фільму про їхню подорож, долучитися до якої може кожен.
Далі - пряма мова.
Хто ми?
Нас троє. Ми сім’я мандрівників, музикантів і творчих людей з України. Двоє старших, Володимир та Ярина, стали мандрівниками десяток років тому, коли захотіли пізнати світ таким, яким він є насправді, відкрити його власними силами і побачити власними очима. Тоді ми створили культурно-мандрівницький проект «Двоколісні хроніки», аби ділитися нашими дослідженнями світу з іншими людьми.
Третій, малюк Марко, став мандрівником від народження. Власне, в дорозі він і народився й у свої два роки вже встиг відкрити вісім країн світу.
Нас троє, але ми одна сім’я. Не важливо, хто це зробив – Бог, Природа чи Випадковість – але ми об’єднані спільним бажанням бути разом і пізнавати Світ, в якому живемо. Живемо лише раз.
Чому ми подорожуємо?
Якщо живемо лише раз, то чи не варто спробувати здійснити свою найбільшу мрію? Колись, у 2009 році, ми вирішили, що варто. Мрією було побачити увесь світ. З того часу проїхали на велосипедах понад 40 000 км через 25 країн. І кожен кілометр мандрів підтверджував: «Так, варто! Це твоя дорога до щастя! Це і є ТВОЄ. СПРАВЖНЄ. ЖИТТЯ.»
Чим ми хочемо поділитися?
У всіх наших мандрах, досліджуючи світ, ми показуємо людям те, що бачимо – ведемо відео-блог, створюємо фільми та радіопрограми, пишемо статті та книгу, збираємо та публікуємо пісенний фольклор. Наш телепроект «Двоколісні хроніки», який ми створюємо безпосередньо в дорозі, транслюють кілька українських телеканалів. А радіосеріал з тією ж назвою цілий рік звучав на Українському національному радіо протягом нашої мандрівки до Австралії. Ми раді ділитися з людьми тим, що відкриваємо самі: дивовижні культури, незвичні місця, музику різних народів, історії людей, яких зустрічаємо на шляху. Всі ці явища й події надихають нас на творчість, якою ми також ділимось зі сцени в багатьох країнах світу з нашим гуртом Folknery.
У майбутній фільм ми хочемо вкласти і все те, чим збагатилися і чого навчилися за час навколосвітньої подорожі. Це речі, над якими ми не часто замислювалися, живучи вдома. Спілкування з простими людьми різних країн змінює не лише наше ставлення до світу, а й змінює нас самих. Воно створює якийсь чудовий баланс всередині нас. Адже основні людські переживання і прагнення є однаковими у всіх – як у бідняка індуса, так і в заможного європейця. Вони об’єднують всіх нас, до якої б культури чи раси ми не належали.
Багаторічні мандри стали нашим способом життя і ми хочемо показати, яке воно, життя, присвячене дорозі. Це не лише перетини кордонів, щоденне крутіння педалей і заклеювання пробитих коліс. Це й складнощі людських стосунків, і сімейні драми, і народження нового життя. Це дивовижні зустрічі, незбагненні повороти долі і щоденні відкриття нового. Це буденність побутових негараздів і неосяжна висота людського щастя.
Що потрібно для здійснення задуму?
У 2014-му ми почали нашу навколосвітню подорож, яка досі не завершена. Ми проїхали на велосипедах півсвіту від України до Австралії. Залишилась інша половина Земної кулі. Лише завершивши подорож, ми, разом з професійними кінематографістами, зможемо створити повноцінний результат проекту – фільм українською та англійською мовами про Світ, яким ми його побачили.
Як все відбуватиметься?
Влітку 2018-го наша сім’я вирушить в наступний етап мандрівки, аби проїхати решту півсвіту. Маршрут довжиною понад 25 000 км пройде Європою, Африкою, Південною та Північною Америками і займе півтора року. Весь хід мандрівки нами фільмуватиметься (в узгодженні ключових моментів з режисером дистанційно) так само, як це робилось під час попереднього етапу. Крім того передбачається зйомка зі знімальною групою до початку та після закінчення подорожі, а також на кількох відрізках маршруту. По завершенні мандрівки з відзнятого матеріалу буде змонтовано фільм за участю професійної групи спеціалістів.
Як і раніше, протягом подорожі ми робитимемо відео для телепроекту «Двоколісні хроніки», який транслюватиметься на українському телеканалі Тера, а також публікуватиметься на нашому YouTube-каналі.
Хто працюватиме над реалізацією проекту?
Хоч подорожуємо ми лише утрьох, проте над проектом «Двоколісні хроніки» також працюють інші люди. Це група непересічних особистостей, котрі не лише поділяють з нами любов до мандрів і пізнання світу, а й володіють якостями справжніх професіоналів своєї справи. Серед них є режисери, оператори, монтажери, дизайнери, перекладачі... Зокрема, над майбутнім фільмом працюватиме відома команда митців WhiteMovie Production, учасників Каннського кінофестивалю 2018 р.
Маленька демонстрація того, що роблять WhiteMovie Production:
«Наш фільм буде історією про те, що можливо все, якщо вірити в своє покликання і діяти. На прикладі Володимира, Ярини і Марка ми хочемо показати відкритість сучасного світу для кожного. На сьогоднішній день не існує реальних причин, щоб не подорожувати, не знайомитися з традиціями різних народів, не вчитися новому. Не існує явних причин, щоб відкладати свої бажання, адже прагнення людини відкривати нове та незвідане - один з найдавніших інстинктів.
Структурно фільм буде побудовано на основі інтерв'ю з Яриною та Володимиром, в яких вони розповідатимуть про найцікавіші та найдраматичніші події їхньої подорожі. Паралельно будуть показані хронікальні кадри та історії людей, котрі мандрівники зніматимуть під час подорожі. Ми запишемо інтерв'ю перед подорожжю і поспілкуємося з героями після повернення, щоб прослідкувати зміни, які з ними відбулися. Також в знімальному плані заплановано декілька експедицій в певні точки на маршруті мандрівників - щоб показати їхнє життя в дорозі «збоку».
«Фільм “Двоколісні хроніки” ми плануємо побудувати не лише на документальному відео, відзнятому протягом неймовірної подорожі, а й застосувати елементи художнього кіно з паралельними сюжетами. Це зробить картину структурно складним, проте яскравим, емоційним і цікавим полотном».
На що підуть зібрані кошти?
Є три основні статті нашого бюджету, від котрих найбільше залежить успішне здійснення проекту. Саме для цього нам потрібна Ваша допомога.
- Два трансатлантичні перельоти та кілька морських переправ з велосипедами й спорядженням. На це потрібно 4 500 USD.
- Оновлення відеотехніки для більш якісної зйомки під час подорожі. Це дозволить досягти достойного технічного і художнього рівня майбутнього фільму. На придбання нової камери з аксесуарами піде 5 500 USD.
- Оплата роботи режисера, знімальної групи та інших спеціалістів, залучених до створення фільму. На це піде 9 000 USD. Зокрема, ці кошти будуть направлені на експедицію знімальної групи в кілька точок нашої подорожі, на зйомки інтерв'ю до та після мандрівки, відбір відзнятого матеріалу, монтаж, зведення звуку та кольорокорекцію.
Ризики та проблеми
Найбільша запорука успішного здійснення цього проекту – наш попередній досвід. Проїхавши на велосипедах півсвіту, ми навчилися досягати задуманого, ставши не лише міцною сім’єю, а й дружньою командою, здатною створити цікавий і якісний продукт. Кожен з нас майстерно володіє потрібними в даному проекті навичками: Володимир є професійним звукорежисером і досвідченим відеооператором, Ярина – професійна радіо і телеведуча. На рахунку нашого проекту співпраця з Українським національним радіо і одним з найвідоміших телеканалів. Ми відзняли безліч відео, котрі транслювали вже кілька телеканалів. Написали чимало статей для друкованих та інтернет видань. Ділитися з людьми тим, що ми відкриваємо для себе в подорожах, стало нашою найулюбленішою справою (поряд з музикою), якій ми віддаємося сповна. Все це, на наше переконання, свідчить про здатність досягти ще більшого.
Співпраця з професійними кінематографістами WhiteMovie Production також не дозволяє сумніватися в досягненні мети. Це люди, які вже досягли успіху на світовому рівні, адже їхні роботи були серед учасників і переможців багатьох відомих фестивалів: Cannes, Kerry Film Festival, Lloret de Mar та багато інших.
Звісно, завжди існуватиме ймовірність збоїв у планах коли ви подорожуєте з дитиною. Колись, ще перед тим, як почати мандрувати з Марком, ми вирішили, що це не повинно бути тягарем для малюка. Ми пообіцяли один одному, що одразу зупинимось, коли відчуємо, що йому в дорозі важко. Цього правила ми дотримуватимемось і надалі. Однак, від самого початку ми бачили, що Маркові подобається подорожувати не менше, ніж його батькам. Він енергійний і допитливий хлопчик, котрий страшенно любить рухатися і відкривати щодня щось нове. Загалом з Марком ми вже проїхали на велосипедах понад 5 000 км кількома країнами Азії і переконалися, що подорожі справді розвивають його, адже він пізнає світ безпосередньо, власними очима, часто контактуючи з дітьми різних культур.
Своїми подорожами ми хочемо показати людям, що світ кращий і гостинніший, ніж ми уявляємо, сидячи вдома. І по-справжньому пізнати його можна лише власними очима. Якщо Ви з цим згодні, підтримайте наш проект, аби разом з нами донести цю ідею людям.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше