Двоколісні хроніки: навколо світу на велосипеді з малюком

9 травня 2018
Редакція

Захоплююча історія сім'ї, яка об'їздила на велосипеді 25 країн. Наразі на сайті Kickstarter.com проходить кампанія на підтримку створення фільму про їхню подорож, долучитися до якої може кожен.

Далі - пряма мова.

Хто ми?  

Нас троє. Ми сім’я мандрівників, музикантів і творчих людей з України. Двоє старших, Володимир та Ярина, стали мандрівниками десяток років тому, коли захотіли пізнати світ таким, яким він є насправді, відкрити його власними силами і побачити власними очима. Тоді ми створили культурно-мандрівницький проект «Двоколісні хроніки», аби ділитися нашими дослідженнями світу з іншими людьми.

Третій, малюк Марко, став мандрівником від народження. Власне, в дорозі він і народився й у свої два роки вже встиг відкрити вісім країн світу.  

Нас троє, але ми одна сім’я. Не важливо, хто це зробив – Бог, Природа чи Випадковість – але ми об’єднані спільним бажанням бути разом і пізнавати Світ, в якому живемо. Живемо лише раз.  

www.kickstarter.com

Чому ми подорожуємо?  

Якщо живемо лише раз, то чи не варто спробувати здійснити свою найбільшу мрію? Колись, у 2009 році, ми вирішили, що варто. Мрією було побачити увесь світ. З того часу проїхали на велосипедах понад 40 000 км через 25 країн. І кожен кілометр мандрів підтверджував: «Так, варто! Це твоя дорога до щастя! Це і є ТВОЄ. СПРАВЖНЄ. ЖИТТЯ.»  

Чим ми хочемо поділитися?  

У всіх наших мандрах, досліджуючи світ, ми показуємо людям те, що бачимо – ведемо відео-блог, створюємо фільми та радіопрограми, пишемо статті та книгу, збираємо та публікуємо пісенний фольклор. Наш телепроект «Двоколісні хроніки», який ми створюємо безпосередньо в дорозі, транслюють кілька українських телеканалів. А радіосеріал з тією ж назвою цілий рік звучав на Українському національному радіо протягом нашої мандрівки до Австралії. Ми раді ділитися з людьми тим, що відкриваємо самі: дивовижні культури, незвичні місця, музику різних народів, історії людей, яких зустрічаємо на шляху. Всі ці явища й події надихають нас на творчість, якою ми також ділимось зі сцени в багатьох країнах світу з нашим гуртом Folknery.  

У майбутній фільм ми хочемо вкласти і все те, чим збагатилися і чого навчилися за час навколосвітньої подорожі. Це речі, над якими ми не часто замислювалися, живучи вдома. Спілкування з простими людьми різних країн змінює не лише наше ставлення до світу, а й змінює нас самих. Воно створює якийсь чудовий баланс всередині нас. Адже основні людські переживання і прагнення є однаковими у всіх – як у бідняка індуса, так і в заможного європейця. Вони об’єднують всіх нас, до якої б культури чи раси ми не належали.  

Багаторічні мандри стали нашим способом життя і ми хочемо показати, яке воно, життя, присвячене дорозі. Це не лише перетини кордонів, щоденне крутіння педалей і заклеювання пробитих коліс. Це й складнощі людських стосунків, і сімейні драми, і народження нового життя. Це дивовижні зустрічі, незбагненні повороти долі і щоденні відкриття нового. Це буденність побутових негараздів і неосяжна висота людського щастя.  

www.kickstarter.com

Що потрібно для здійснення задуму?  

У 2014-му ми почали нашу навколосвітню подорож, яка досі не завершена. Ми проїхали на велосипедах півсвіту від України до Австралії. Залишилась інша половина Земної кулі. Лише завершивши подорож, ми, разом з професійними кінематографістами, зможемо створити повноцінний результат проекту – фільм українською та англійською мовами про Світ, яким ми його побачили.  

www.kickstarter.com

Як все відбуватиметься?  

Влітку 2018-го наша сім’я вирушить в наступний етап мандрівки, аби проїхати решту півсвіту. Маршрут довжиною понад 25 000 км пройде Європою, Африкою, Південною та Північною Америками і займе півтора року. Весь хід мандрівки нами фільмуватиметься (в узгодженні ключових моментів з режисером дистанційно) так само, як це робилось під час попереднього етапу. Крім того передбачається зйомка зі знімальною групою до початку та після закінчення подорожі, а також на кількох відрізках маршруту. По завершенні мандрівки з відзнятого матеріалу буде змонтовано фільм за участю професійної групи спеціалістів.  

Як і раніше, протягом подорожі ми робитимемо відео для телепроекту «Двоколісні хроніки», який транслюватиметься на українському телеканалі Тера, а також публікуватиметься на нашому YouTube-каналі.  

Хто працюватиме над реалізацією проекту?  

www.kickstarter.com

Хоч подорожуємо ми лише утрьох, проте над проектом «Двоколісні хроніки» також працюють інші люди. Це група непересічних особистостей, котрі не лише поділяють з нами любов до мандрів і пізнання світу, а й володіють якостями справжніх професіоналів своєї справи. Серед них є режисери, оператори, монтажери, дизайнери, перекладачі... Зокрема, над майбутнім фільмом працюватиме відома команда митців WhiteMovie Production, учасників Каннського кінофестивалю 2018 р.  

Маленька демонстрація того, що роблять WhiteMovie Production: 

Марина Гришай, режисер

«Наш фільм буде історією про те, що можливо все, якщо вірити в своє покликання і діяти. На прикладі Володимира, Ярини і Марка ми хочемо показати відкритість сучасного світу для кожного. На сьогоднішній день не існує реальних причин, щоб не подорожувати, не знайомитися з традиціями різних народів, не вчитися новому. Не існує явних причин, щоб відкладати свої бажання, адже прагнення людини відкривати нове та незвідане - один з найдавніших інстинктів.  

Структурно фільм буде побудовано на основі інтерв'ю з Яриною та Володимиром, в яких вони розповідатимуть про найцікавіші та найдраматичніші події їхньої подорожі. Паралельно будуть показані хронікальні кадри та історії людей, котрі мандрівники зніматимуть під час подорожі. Ми запишемо інтерв'ю перед подорожжю і поспілкуємося з героями після повернення, щоб прослідкувати зміни, які з ними відбулися. Також в знімальному плані заплановано декілька експедицій в певні точки на маршруті мандрівників - щоб показати їхнє життя в дорозі «збоку».  

Максим Заїка, оператор

«Фільм “Двоколісні хроніки” ми плануємо побудувати не лише на документальному відео, відзнятому протягом неймовірної подорожі, а й застосувати елементи художнього кіно з паралельними сюжетами. Це зробить картину структурно складним, проте яскравим, емоційним і цікавим полотном».  

www.kickstarter.com

На що підуть зібрані кошти?  

Є три основні статті нашого бюджету, від котрих найбільше залежить успішне здійснення проекту. Саме для цього нам потрібна Ваша допомога.  

  • Два трансатлантичні перельоти та кілька морських переправ з велосипедами й спорядженням. На це потрібно 4 500 USD.  
  • Оновлення відеотехніки для більш якісної зйомки під час подорожі. Це дозволить досягти достойного технічного і художнього рівня майбутнього фільму. На придбання нової камери з аксесуарами піде 5 500 USD.  
  • Оплата роботи режисера, знімальної групи та інших спеціалістів, залучених до створення фільму. На це піде 9 000 USD. Зокрема, ці кошти будуть направлені на експедицію знімальної групи в кілька точок нашої подорожі, на зйомки інтерв'ю до та після мандрівки, відбір відзнятого матеріалу, монтаж, зведення звуку та кольорокорекцію.  

Ризики та проблеми 

Найбільша запорука успішного здійснення цього проекту – наш попередній досвід. Проїхавши на велосипедах півсвіту, ми навчилися досягати задуманого, ставши не лише міцною сім’єю, а й дружньою командою, здатною створити цікавий і якісний продукт. Кожен з нас майстерно володіє потрібними в даному проекті навичками: Володимир є професійним звукорежисером і досвідченим відеооператором, Ярина – професійна радіо і телеведуча. На рахунку нашого проекту співпраця з Українським національним радіо і одним з найвідоміших телеканалів. Ми відзняли безліч відео, котрі транслювали вже кілька телеканалів. Написали чимало статей для друкованих та інтернет видань. Ділитися з людьми тим, що ми відкриваємо для себе в подорожах, стало нашою найулюбленішою справою (поряд з музикою), якій ми віддаємося сповна. Все це, на наше переконання, свідчить про здатність досягти ще більшого.  

Співпраця з професійними кінематографістами WhiteMovie Production також не дозволяє сумніватися в досягненні мети. Це люди, які вже досягли успіху на світовому рівні, адже їхні роботи були серед учасників і переможців багатьох відомих фестивалів: Cannes, Kerry Film Festival, Lloret de Mar та багато інших.

Звісно, завжди існуватиме ймовірність збоїв у планах коли ви подорожуєте з дитиною. Колись, ще перед тим, як почати мандрувати з Марком, ми вирішили, що це не повинно бути тягарем для малюка. Ми пообіцяли один одному, що одразу зупинимось, коли відчуємо, що йому в дорозі важко. Цього правила ми дотримуватимемось і надалі. Однак, від самого початку ми бачили, що Маркові подобається подорожувати не менше, ніж його батькам. Він енергійний і допитливий хлопчик, котрий страшенно любить рухатися і відкривати щодня щось нове. Загалом з Марком ми вже проїхали на велосипедах понад 5 000 км кількома країнами Азії і переконалися, що подорожі справді розвивають його, адже він пізнає світ безпосередньо, власними очима, часто контактуючи з дітьми різних культур. 

Своїми подорожами ми хочемо показати людям, що світ кращий і гостинніший, ніж ми уявляємо, сидячи вдома. І по-справжньому пізнати його можна лише власними очима. Якщо Ви з цим згодні, підтримайте наш проект, аби разом з нами донести цю ідею людям.   

www.kickstarter.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Готуй попкорн: новинки кінематографа 2019 року!
2019 рік презентує нам чимало новинок у сфері кіно: нова робота Квентіна Тарантіно, історичні блокбастери, фільми кіновсесвіту Marvel, захоплюючі трилери, кіноадаптації культових мультфільмів від Disney. UA Modna розповість тобі про 10 найочікуваніших фільмів 2019 року.
Читати більше
Другий Святвечір: готуйте Голодну кутю, не їжте до вечері і не підслуховуйте розмови тварин
Завершальним акордом різдвяно-новорічних свят є Голодна кутя, голодний Святвечір, надвечір’я Богоявлення або хрещенський святвечір, що відзначається 18 січня.
Читати більше