Читати більше
Демократія по-європейськи
Мова піде про теракт у Парижі.
Я думаю, більшість чули про цю жахливу подію у Франції, де терористи увірвалися до редакції сатиричного тижневика Charlie Hebdo ("Шарлі-Ебдо") і вбили 12 осіб. А якщо точніше - підірвали. У ЗМІ вже пішли розмови про те, що винуватцями даної "бійні" є члени угрупування "Аль-Каїда", оскільки на багатьох відео, знятих очевидцями того дня, помітні притаманні для цих бойовиків крики "Алла Акбар!" І все це, як більшість вважають, через один невеличкий пост на "Твітері" цієї газети, у якому була карикатура на одного з ватажків терористичного угруповання "Ісламська держава".
Саме на цій деталі я б і хотів зупинитись. Ви собі тільки уявіть всю глибину причини: за якусь маленьку карикатуру люди поплатились своїм життям.
Леді й джентельмени, ось вам і є свобода слова XXI століття у всій своїй багатогранній красі. Адже, як не як, демократія - це не тільки рівність та свобода, це також вільнодумство, свобода преси та право на власну думку. Але який з цього сенс, якщо відповідальність за своє "вільнодумство" може вартувати вам життя. Це мені нагадує щось в стилі кінострічок про мафіозі: "слідкуй-за-язиком-і-все-буде-добре". Хіба такої демократії ми прагнули?
Проте давайте на хвилинку глянемо на цю ж ситуацію під іншим кутом - внутрішньодержавним. Всі ми знаємо, що у Франції вже є давня проблема: в країні з'явилось досить багато арабів, мусульман та інших вихідців зі Сходу. Щось на кшталт, як у Москві проблема з надмірною кількістю представників народів Середньої Азії. Ці "гості зі сходу" (якшо їх можна так назвати) почали поступово витісняти корінний народ та, непоспішаючи, втручатись у всі сфери їхнього життя. Простіше кажучи, прижились вони, оскільки економіка країни дозволяє це. Напруга між французами та цими народами почала зростати, а сутички та глузування ставало все частішим явищем. І тепер питання: як зробити так, щоб позбавитись проблеми навали "східних народів" у твою країну? Правильно - змусити власний народ ненавидіти їх.
Підставні теракти. Для необізнаних пояснюю. Є така річ, як психологічне маніпулювання населенням через ЗМІ. І одна з найефективніших має назву "Створити проблему - запропонувати вирішення". Ця тематика набула не малої популярності на форумах. І не лише на форумах. Верхівки кожної держави доволі вдало уміють її реалізовувати у сучасній інформаційній політиці.
Має цей метод трьохетапний вигляд:
- проблема;
- реакція;
- вирішення.
Якшо спробувати відверто пояснити, переводячи все на державний рівень, то виглядає це так, що держава сама створює обставини та подію, слідкує за реакцією громадян, і протягом декількох днів/тижнів надає людям найпростіше вирішення цієї проблеми "прямо на блюдечку". А народна масса, якшо брати за приклад теракт, перебуває в цей період у стані шоку та агресії, а таким "стадом" найпростіше скерувати у вигідне для держави русло.
Для прикладу, не потрібно далеко йти. Пригадайте тогорічний теракт у Бостоні, де звинуватили 2-х братів чеченців (зауважте, деталей у мережі про подальші відомості щодо цього випадку - немає). Або той же теракт у Волгограді, на вокзалі, де, завдяки інформації з "анонімних джерел", винними зробили вихідців із Дагестану. До речі, через деякий період часу зразу вийшов готовий законопроект про заборону масового збору населення та організації будь-яких мітингів. Непоганий механізм заборони чогось, чи не правда?
Ставлення Європи. А лише тепер я хочу підійти до суті написання, підійти до того, що я хотів донести до читачів. Безперечно, українці висловлють свою підтримку мешканцям Парижу та висловлюють співчуття сім'ям загиблих. Українці добре знають, що таке втрачати близьких. Ми щиро бажаємо, щоб ситуація у них стабілізувалась, а злочинці (справжні винуватці трагедії, не важливо, чи це ті ж терористи, що, за словами ЗМІ, вчинили напад, чи ті високопосадові злочинці, що зазвичай сидять у кріслах та ходять в дорогих костюмах) - були покарані.
Але, все ж таки, як боляче(!) спостерігати, коли у Європі вбивають 12-ох людей і "Європа в шоці та вимагає строгого покарання!", а коли в Україні помирають тисячами люди, гинуть на відкриту в центрі Києва, то "Європа висловлює свою стурбованість до мешканів України".
Знаєте, як кажуть, все дається в порівняння. І саме от завдяки таким випадкам відкривається справжнє "лице" Європи. Адже ми самі ж восени 2013 року почали все, бо не підписали всім відому Асоціацію.
І, до речі, якщо вже зачепилась ця тема, не міг не підкреслити: після її підписання я, особисто, щось не дуже помічаю істотних змін до чи після її прийняття.
Саме ось ця політика Європи, її "байдужість" щодо долі українців і відштовхує симпатію до неї. Пригадується 1918, Український Гетьманат. В ті часи, щоб справитись з більшовиками, УНР звернулася за допомогою до Заходу. Європа погодилась допомогти нам, але ціною була зміна влади (за "кермо держави" ставала їхня людина - П. Скоропадський) і також постачання в їхній бік мільйонів пудів зерна та інших продовольчих ресурсів. І через рік сталось так, що вони нам не те що не допомогли, а навіть більше - до наших багатих на ресурси земель причепився "паразит".
Із сьогоднішньою ситуацією немає нічого спільного. Проте та ж байдужість явно помітна. Ми повинні надіятись на краще. Тому що з нашим теперішнім станом нам лише й залишається це робити - надіятись.
І на останок, я хочу знову повернутись до тієї карикатури. Навіть якщо мої думки хибні й насправді у всьому винні ті "ісламські терористи", як їх люблять епічно називати у ЗМІ, задайте самому собі наступне питання.
Як захистити себе тоді у цьому новому інформаційно-демократичному світі: сидіти мовчки, нічого не висловлювати, прислухаючись до маси? Чи піти проти них, не боятись висловлюти свою думку, творити, писати, але водночас жити в страху, що рано чи пізно тебе можуть за твою ж роботу "зачистити?"
Адже зараз, у час демократизму і вільнословства, це так модно робити - знешкоджувати інакодумців.
У зграї чорних ворон ніхто не любить білих
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше